Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

„Linavos“ servisas atidarė moderniausiа plovyklа Vilniuje

Gegužės 19 dienа Vilniuje pradėjo veikti UAB „Linavos“ servisas (Jankiškių g. 41) nauja ir moderni automatinė šepetinė sunkvežimių plovykla. Ji teiks paslaugas vežėjams ypač palankiomis kainomis. Apie plovyklos naudа, privalumus ir galimybes papasakojo UAB „Linavos“ servisas projektų vadovas Miroslavas GUDAS.

Palankios sаlygos vežėjams

UAB „Linavos“ servisas savo veiklos moto pasirinko įtaigiа frazę – „Dirbame Jums“. šis tikslas įgyvendinamas teikiant paslaugas ir prekes kuo palankesnėmis vežėjams sаlygomis ir tokiu būdu gerinant vežėjų transporto parko priežiūrа.

Plečiant serviso veiklа ir įgyvendinant naujas idėjas žengtas dar vienas žingsnis – rekonstruojamame pastate pradėjo veikti automobilių plovykla, kurios paslaugomis galės pasinaudoti kiekvienas vežėjas, nepriklausomai nuo turimo transporto parko.

Lietuvoje yra vos pora portalinių plovyklų, kurios galėtų nuplauti krovininius automobilius. Tad sunkvežimius tenka plauti patiems vairuotojams prie namų arba kelionėje, tarkime, Lenkijoje. Kai kuriose šalyse, važiuojant neplautu automobiliu gali tekti sumokėti ir baudа, kaip, pvz., Vokietijoje.

Didelis naujosios plovyklos privalumas – šepečiu nuplaunamas ir transporto priemonės viršus. Juk kas ketvirtа kartа plauti puspriekabę reikia vien dėl to, kad prieš tai nebuvo plaunamas puspriekabės viršus. Be to, reikia pažymėti, kad švarus puspriekabės tentas ilgiau nesusidėvi, nesutrūkinėja. Tai ypač aktualu tada, kai pakraunant prekes reikia nuimti visа ar dalį tento. Suvyniotas purvinas puspriekabės stogo tentas ne tik prastai atrodo, bet ir gadina pačios transporto bendrovės įvaizdį.

Ir bene svarbiausias plovyklos privalumas, aktualiausias vežėjams - paslaugos kaina mažesnė nei konkurentų. Nuplauti treilerį kainuoja 80 Lt (su PVM), vilkikа su tentine puspriekabe – 90 Lt, autotraukinį - 100 Lt. Tokia kainų politika padės išlaikyti rinkoje palyginti nedideles ir vežėjams patrauklias paslaugos kainas.

Nuo š. m. birželio mėnesio plovykla dirbs vežėjams patogiu laiku – nuo 8.30 iki 22 val. Jeigu bus poreikis, plovykla dirbs ir naktimis, ir savaitgaliais. Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad transporto įmonės, sudariusios su „Linavos“ servisu sutartis, nuo gegužės 19 iki birželio 19 dienos turi galimybę automobilius plauti už pusę kainos.

Plovyklos galimybės

Pirmajame plovyklos bokse sumontuota „Kдrcher“ plovimo įranga. Jа pateikė šio koncerno atstovai Lietuvoje UAB „Hronas“. Plovykloje sumontuotas mobilus šepečių portalas RGB 6315, trys aukšto spaudimo rankinio plovimo postai, atskiroje kabinoje su stiklinėmis sienomis įrengta operatoriaus darbo vieta su valdymo pultu.

„Kдrcher“ automatinė portalinė sunkvežimių plovykla, beje, pati moderniausia (Rytų Europoje tokios yra vos kelios) – tai kompleksiškas būdas plauti įvairioms, komerciniams tikslams naudojamoms, autotransporto priemonėms. Plovykla turi šešias standartines programas, skirtas mažoms, lengvojo automobilio dydžio, transporto priemonėms, mikroautobusams ir uždaro tipo transporteriams, autobusams, vilkikams ir vilkikams su uždaro tipo puspriekabėmis, transporto priemonėms su priekabomis, puspriekabėms.

Papildomos programos leidžia įjungti šepečių centrinio persidengimo funkcijа, nuplauti spoilerius ir aplenkti stacionariai pritvirtintus veidrodžius, antenas ir pan.

Portalas turi ir apsaugos programа, kuri sustabdo šepečius šiems priartėjus prie nestandartinių kėbulo išsikišimų (kai plaunamas pakrautas automobilis) arba mašina stovi netaisyklingai, kampu pastatyta plovykloje. Tai padeda išvengti plovimo įrangos arba automobilio sugadinimo.

Nestandartiniais atvejais operatorius turi galimybę plovimo procesа valdyti rankiniu būdu.

Procedūra

Pati plovimo procedūra labai nesudėtinga. Atvažiavusį automobilį apžiūri operatorius kartu su vairuotoju ir paruošia jį plauti: užlanksto veidrodžius, nuima arba sustumia antenas.

Pirmiausia operatorius aukšto slėgio rankinio plovimo įranga nuplauna šepečiams sunkiai pasiekiamas vietas: rėmа, važiuoklę, ratlankius, degalų bakа ir pan. Po to važiuojantis portalas su putų arka visа transporto priemonę tolygiai apipurškia aktyviomis putomis, kurios per 3-5 minutes ištirpdo purvа.

įjungus konkrečiai transporto priemonei skirtа plovimo programа purškiamas vanduo su šampūnu, o besisukantys šepečiai nuplauna nešvarumus. Vėliau seka skalavimo programa, po jos automobilis džiovinamas: nupurškiamas džiovinimo/vaškavimo priemone (ko praktiškai nedaro jokia plovykla Lietuvoje), o tai padeda išstumti vandenį, automobilio paviršius padengiamas vaško plėvele, saugančia nuo nešvarumų, palengvinančia būsimа plovimа. Tai dar vienas šios plovyklos privalumas.

Plovimo procedūra trunka 30-40 minučių. „Linavos“ servisas tikisi, kad per dienа bus nuplaunama iki 20 transporto priemonių.

Perspektyvoje – cisternų

plovykla

Antroji plovyklos patalpa bus skirta plauti krovininių automobilių cisternų vidų bei išorę. Tai bus pirmoji tokio pobūdžio plovykla Lietuvoje. Jai patalpos jau paruoštos, bet įranga dar projektuojama.

čia bus plaunamos cisternos, kuriomis gabenami skysti maisto produktai (alkoholis, sultys, sirupai, šokoladas) ir buitinė chemija. Kiekvieno produkto likučiams išplauti numatyta atskira technologija.

Išplovus cisternа ji bus užplombuojama, vairuotojui pateikiamas plovykloje atliktos paslaugos sertifikatas. Tai garantija, kad užsakovas neturės pretenzijų dėl krovinio gabenimo švarioje talpoje.

Beje, prieš plaunant cisternа vairuotojas turės pateikti operatoriui sertifikatа, patvirtinantį, koks krovinys buvo gabentas.

Gamta apsaugota nuo taršos

Plovykloje įrengta unikali nuotekų valymo sistema, pagaminta Austrijoje. Nuplovus automobilį paprastai į kanalizacijа patenka vanduo su naftos produktais. Plovykloje šie teršalai surenkami į specialias talpas, kuriose vanduo apdorojamas biologiniu būdu: į jį prileidžiama bakterijų, kurios minta naikindamos naftos produktus ir dar dauginasi. žodžiu, kuo daugiau teršalų, tuo geresnė aplinka bakterijoms daugintis ir valyti vandenį.

Vėliau šis vanduo panaudojamas plaunant automobilius su šampūnu. Tik skalauti ir džiovinti naudojamas švarus vanduo. Vandens nuotekų perteklius per kanalizacijа į aplinkа patenka tik tinkamai išvalytas. Naujаjа valymo sistemа aprobavo aplinkosaugos specialistai.

žvilgsnis į rytdienа

Jau rekonstruotos ir kitos „Linavos“ serviso patalpos, kuriose bus montuojama ratų montavimo ir balansavimo įranga, stabdžių patikros stendas, tachografų patikros ir reguliavimo stendas, ratų geometrijos įranga.

Ratų montavimas bus nuoseklus padangų pardavimo paslaugos papildymas. „Linavos“ servisas, būdamas oficialus „Pirelli“ atstovas Lietuvoje, vežėjams ne tik parduos padangas, bet galės jas vietoje ir sumontuoti. Taip transporto įmonės sutaupys pinigų ir laiko.

Vidmantas KLIUKAS

"Vežėjų žinios"
Gegužė Nr. 10 (46)

"Linava" informuoja

Atviras laiškas dėl Lietuvos žemdirbių protesto akcijų

Dėl Rusijos Federacijos muitinės kodekso naujos redakcijos

Iš XIII asociacijos „Linava“ kongreso

Paroda „TRANSPORT LOGISTIC 2003“

Susitikimas su Vokietijos šlėzvigo-Holšteino federalinės žemės delegacija

Vežėjų patirti nuostoliai dėl žemdirbių kelių blokados

„Linavos“ servisas atidarė moderniausiа plovyklа Vilniuje

IRU aktualijos

Specialus IRU posėdis

Parodos

Kaunas 2003

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

KEMI strategai mato turtingа rytojų

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams