Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Vežėjų patirti nuostoliai dėl žemdirbių kelių blokados

Asociacijos „Linava“ preliminariais skaičiavimais, vežėjai dėl žemdirbių daugiau nei parа trukusios kelių blokados patyrė daugiau kaip pusę milijono litų nuostolių.

„Be finansinių nuostolių, didelė žala padaryta Lietuvos, kaip tranzito šalies, įvaizdžiui bei patrauklumui“, - tvirtino asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius. žemdirbiams užblokavus kelius, prie Kalvarijos pasienio posto išsirikiavo beveik 400 krovininių automobilių eilė iš Lietuvos pusės. Iš Lenkijos transporto priemonių srautas sudarė beveik 700 sunkvežimių. Prie Saločių pasienio punkto stovėjo apie 50 krovininių transporto priemonių iš Lietuvos pusės ir panašus kiekis iš Latvijos. Nemažai stovėjusių eilėje sunkvežimių vežė greitai gendančius produktus. Remiantis vežėjų skaičiavimais, viena prastovos para kainuoja nuo 600 iki 1200 Lt kiekvienai krovininei transporto priemonei.

Prasidėjus kelių blokadai, asociacija „Linava“ kreipėsi į transporto įmonių vadovus, prašydama fiksuoti prastovų laikа, kuris susidaro dėl žemdirbių organizuotos kelių blokados. Pagal pateiktа informacijа ir surinktus duomenis asociacija apskaičiuos bendrus Lietuvos vežėjų patirtus nuostolius. Kaip sakė A. Kondrusevičius, pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus valstybinės institucijos turi užtikrinti kelių pralaidumа ir viešosios tvarkos laikymаsi. Valstybė turi apginti vežėjų teises laisvai judėti, o žemdirbiai neturėjo leidimo rengti kelių blokados“, - sakė asociacijos prezidentas.

Per Kalvarijos pasienio punktа iš Lietuvos į Lenkijа kiekvienа dienа vidutiniškai vyksta daugiau nei 800 krovininių transporto priemonių, o iš Lenkijos pusės – daugiau nei 1100. Vidutinis prastovos laikas Kalvarijos punkte sudaro dvi su puse valandos. Transporto priemonių srautas gerokai išauga artėjant savaitgaliui.

Lina KARSOKAITė

Asociacijos „Linava“ atstovė spaudai

"Vežėjų žinios"
Gegužė Nr. 10 (46)

"Linava" informuoja

Atviras laiškas dėl Lietuvos žemdirbių protesto akcijų

Dėl Rusijos Federacijos muitinės kodekso naujos redakcijos

Iš XIII asociacijos „Linava“ kongreso

Paroda „TRANSPORT LOGISTIC 2003“

Susitikimas su Vokietijos šlėzvigo-Holšteino federalinės žemės delegacija

Vežėjų patirti nuostoliai dėl žemdirbių kelių blokados

„Linavos“ servisas atidarė moderniausiа plovyklа Vilniuje

IRU aktualijos

Specialus IRU posėdis

Parodos

Kaunas 2003

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

KEMI strategai mato turtingа rytojų

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams