Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Valdžia tik kalbomis bando koreguoti degalų akcizo tarifus

Vasario 4 d. Seime asociacijos „Linava“ viceprezidentas Jonas Grybauskas ir transporto politikos sekretorius Algirdas Baranauskas dalyvavo LR Seimo finansų ir biudžeto komiteto pasitarime. Jame komiteto nariai ir verslo atstovai aptarinėjo mažėjantį akcizo mokesčio už degalus surinkimą ir galimybes Vyriausybei peržiūrėti bent akcizo tarifą dyzelinui.

LR Seimo finansų ir biudžeto komiteto pirmininko Kęstučio Glavecko teigimu, Vyriausybei bus siūloma koreguoti dyzelino akcizo tarifą, tačiau ne iki buvusio lygio. Kiek bus prašoma sumažinti mokestį ir kiek dėl to atpigtų dyzelinas, komiteto pirmininkas dar negalėjo pasakyti. Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos skaičiavimais, jeigu situacija nesikeis, valstybė į biudžetą nesurinks daugiau nei 162 mln. Lt akcizo ir apie 60 mln. Lt pridėtinės vertės mokesčio (PVM) pajamų. J. Grybausko nuomone, natūralu, kad mūsų vežėjai vengia Lietuvos degalinių ir pigesnį kurą pilasi Lenkijoje. Jis pateikė sąrašą ES valstybių, kuriose degalų kainos mažesnės nei Lietuvoje. Asociacijos viceprezidentas mano, kad šalies valdžia turi mąstyti, kaip atšaukti per naktį priimtus sprendimus ir koreguoti akcizo ir kitų mokesčių tarifus.

Konkurencijos tarybos pirmininko Rimanto Stanikūno nuomone, kol Lietuvoje nebus realios konkurencijos, o „Mažeikių nafta“ valdys 90 proc. rinkos, ji ir toliau diktuos kainas. Jis ragino politikus sudaryti palankesnes sąlygas importuotojams įvežti naftos produktus per Klaipėdos terminalą, keisti privalomojo kuro rezervo saugojimo tvarką.

Finansų ministras Algirdas Šemeta negalėjo paaiškinti, iš kur atsiranda 30 ct skirtumas tarp litro degalų Lenkijoje ir Lietuvoje. Anot jo, kol kas sunku pasakyti, ar skirtumas atsiranda mažmeninėje, ar didmeninėje kainoje. Tai ministras dar žada aiškintis. A. Šemeta sakė, kad akcizų mažinimo klausimas Vyriausybėje kol kas nesvarstomas.

Nuo š. m. sausio 1 d. įsigaliojęs akcizas dyzelinui Lietuvoje siekia 1 140 Lt už 1 000 litrų. Lenkijoje akcizas dyzelinui yra 904 Lt už 1 000 litrų, Latvijoje akcizas siekia 946 Lt už 1 000 litrų. Benzino akcizo tarifas Lietuvoje net 21 proc. viršija minimalų ES direktyvų nustatytą tarifą. Šiuo metu šalyje už 1 000 litrų benzino taikomas 1 500 Lt akcizas.

"Vežėjų žinios"
Vasaris Nr. 3 (183)

"Linava" informuoja

Danijoje įsigalioja žemos emisijos sritys

Monopolinė situacija degalų rinkoje Lietuvai nenaudinga

Nauji kelių mokesčio tarifai Ispanijoje

Prezidiumo posėdyje aptartos aktualiausios vežėjų problemos

Rusijos Federacijos kelių mokesčiai

Valdžia tik kalbomis bando koreguoti degalų akcizo tarifus

Rinkos naujienos

Autobanų plėtra Vokietijoje

Ekologiškiausios šiukšliavežės

Krovinių gabenimo verslo tendencijos

Rytų rinkoje

Bendra gamykla

Iš Ulmo – į Kiniją

„AutoKrAZ“ naujovės

VKTI informuoja

Per trejus metus išduota daugiau kaip 30 tūkst. tachografų kortelių

Profesionalių vairuotojų mokymas

Supaprastinta skaitmeninių tachografų kortelių išdavimo tvarka

Nauji teisės aktai

Biudžetai

Darbo santykiai

Mokesčiai

Muitinė

Sveikatos draudimas

Transportas

Verslo ir buhalterinė apskaita

Muitinėje

Elektroninių plombų naudojimo teritorinėje muitinėje taisyklės

Elektroninių plombų naudojimo teritorinėje muitinėje taisyklės

Importo ir eksporto procedūros forminamos naujajame Malkų įlankos jūrų uosto poste

Panevėžio teritorinėje muitinėje – antikorupcinės simbolikos platinimo akcija

Susisiekimo ministerijoje

Atsakymai į rūpimus transporto klausimus

Vakarinio aplinkkelio finansavimą spręs Vyriausybės strateginis komitetas