Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Vakarinio aplinkkelio finansavimą spręs Vyriausybės strateginis komitetas

Sausio 26 d. susisiekimo ministras Eligijus Masiulis susitiko su Vilniaus miesto meru Juozu Imbrasu ir aptarė miesto vakarinio aplinkkelio statybos darbų finansavimą. Susitikime sutarta parengti medžiagą Vyriausybės strateginiam komitetui dėl galimybės ieškoti bendro finansavimo šiam visai Lietuvai, ne tik sostinei svarbiam transporto projektui.

2008–2010 m. planuojama įgyvendinti pirmuosius Vilniaus vakarinio aplinkkelio etapus: Ia – rekonstruojant Lazdynų tiltą ir tiesiant aplinkkelio dalį nuo šio tilto iki Oslo gatvės, I etapą – nuo Oslo g. iki L. Asanavičiūtės g. bei II etapą – nuo L. Asanavičiūtės iki Ozo gatvės.

Pasak Vilniaus mero Juozo Imbraso, šiuo metu jau parengti Ia ir I etapo techniniai projektai, pasirinktas rangovas, gautas finansavimas statybos darbams. E. Masiulio ir J. Imbraso susitikimo tikslas – aptarti šio projekto antrojo etapo finansavimo problemas. Iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondo šiam projekto etapui vykdyti skirta 100 mln. Lt, likusieji 184 milijonai Lt turėtų būti savivaldybės lėšos. Susitikime J. Imbrasas pareiškė, kad miestas šiuo metu tokiomis lėšomis nedisponuoja. Jis paprašė susisiekimo ministro E. Masiulio tarpininkauti dėl projekto koofinansavimo iš valstybės biudžeto. Vilniaus meras atkreipė dėmesį į tai, kad Vilniaus vakarinis aplinkkelis turi didelę reikšmę Lietuvos sostinei, kaip ir neseniai nutiestas pietinis miesto aplinkkelis. Nutiesus ši kelią, kuris yra tarptautinio IXB transporto koridoriaus, einančio per Lietuvą, trūkstamoji dalis, Vilniaus gyventojai ir miesto svečiai greitai pajuto jo privalumus – sumažėjo automobilių spūstys miesto centre, pagerėjo eismo sauga, tapo patogiau ir greičiau nuvažiuoti į reikiamą vietą. Tačiau suintensyvėjus eismui per Lazdynų tiltą, pastarasis tapo silpniausia šios transporto jungties grandimi. Todėl tiltą būtina kuo greičiau rekonstruoti padidinant per jį einančių eismo juostų skaičių ir toliau tiesti vakarinį Vilniaus miesto aplinkkelį. Susisiekimo ministras E. Masiulis, atsižvelgęs į projekto svarbą šalies sostinei, pasiūlė kreiptis į Vyriausybės strateginį komitetą prašant ieškoti galimybės kartu su Vilniaus miesto savivaldybe finansuoti vakarinio aplinkkelio statybos antrąjį etapą.

"Vežėjų žinios"
Vasaris Nr. 3 (183)

"Linava" informuoja

Danijoje įsigalioja žemos emisijos sritys

Monopolinė situacija degalų rinkoje Lietuvai nenaudinga

Nauji kelių mokesčio tarifai Ispanijoje

Prezidiumo posėdyje aptartos aktualiausios vežėjų problemos

Rusijos Federacijos kelių mokesčiai

Valdžia tik kalbomis bando koreguoti degalų akcizo tarifus

Rinkos naujienos

Autobanų plėtra Vokietijoje

Ekologiškiausios šiukšliavežės

Krovinių gabenimo verslo tendencijos

Rytų rinkoje

Bendra gamykla

Iš Ulmo – į Kiniją

„AutoKrAZ“ naujovės

VKTI informuoja

Per trejus metus išduota daugiau kaip 30 tūkst. tachografų kortelių

Profesionalių vairuotojų mokymas

Supaprastinta skaitmeninių tachografų kortelių išdavimo tvarka

Nauji teisės aktai

Biudžetai

Darbo santykiai

Mokesčiai

Muitinė

Sveikatos draudimas

Transportas

Verslo ir buhalterinė apskaita

Muitinėje

Elektroninių plombų naudojimo teritorinėje muitinėje taisyklės

Elektroninių plombų naudojimo teritorinėje muitinėje taisyklės

Importo ir eksporto procedūros forminamos naujajame Malkų įlankos jūrų uosto poste

Panevėžio teritorinėje muitinėje – antikorupcinės simbolikos platinimo akcija

Susisiekimo ministerijoje

Atsakymai į rūpimus transporto klausimus

Vakarinio aplinkkelio finansavimą spręs Vyriausybės strateginis komitetas