Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Užsieniečių įdarbinimo ypatumai

Informuojame, kad socialinės apsaugos ir darbo ministro 2008 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. A1-431 patvirtintas profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašas pagal ekonomines veiklos rūšis 2009 m. I pusmečiui.

Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad į trūkstamų profesijų sąrašą 2009 m. I pusmečiui įtraukta tik tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojo profesija. Į minėtą sąrašą nebepatenka vairuotojai ekspeditoriai.

Užsieniečiai, kuriems Darbo biržos išduotame leidime dirbti yra nurodyta vairuotojo ekspeditoriaus profesija, su šiuo dokumentu gali kreiptis į LR diplomatinę ar konsulinę įstaigą užsienyje dėl daugkartinės nacionalinės (D) vizos išdavimo. Šiuo atveju dokumentai leidimui gyventi teikiami migracijos tarnyboms Lietuvoje. Daugkartinė nacionalinė (D) viza suteikia teisę iš karto atvykti į Lietuvos Respubliką ir pradėti dirbti. Ji galioja leidime dirbti nurodytą laikotarpį, bet ne ilgiau kaip vienerius metus. Užsieniečiams, turintiems leidimus dirbti ilgesniam nei vienų metų laikotarpiui, atvykus į Lietuvos Respubliką patartina iš karto kreiptis (ne vėliau kaip likus 6 mėnesiams iki vizos galiojimo pabaigos) dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo į savo gyvenamosios vietos policijos įstaigos migracijos tarnybą, o ne į LR diplomatinę ar konsulinę įstaigą užsienyje.

Užsieniečiui, kuriam išduotame leidime dirbti yra nurodyta vairuotojo ekspeditoriaus darbo funkcija, Šengeno viza neišduodama.

Užsieniečiui, kuriam išduotame leidime dirbti yra nurodyta tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojo darbo funkcija, vizos bei leidimo laikinai gyventi išdavimo tvarka lieka nepasikeitusi. Dokumentai dėl Šengeno vizos ir leidimo laikinai gyventi teikiami LR diplomatinei ar konsulinei įstaigai užsienyje.

Išsamesnę informaciją galite rasti: www.migracija.lt (Vizos / Informacija apie vizas / Nauja tvarka dėl nacionalinių daugkartinių vizų (D) išdavimo užsieniečiams, atvykstantiems į Lietuvos Respubliką dirbti).

"Vežėjų žinios"
Sausis Nr. 2 (182)

"Linava" informuoja

Asociacijos prezidentas susitiko su ASMAP vadovais

Transporto operatorių pasitarimas Klaipėdoje

Užsieniečių įdarbinimo ypatumai

Verslo atstovų susitikimas su Vyriausybės vadovais

Kaimynų naujienos

Nauji dyzeliai – MAZ sunkvežimiams

Navigacijos sistema – Rusijos autobusuose

Sumažėjo importas į Baltarusiją

„MAZ-Kupava“ ant KamAZ važiuoklės

Rinkos naujienos

Saugiausi transporteriai

„Unimog“ – vikresnis ir ekonomiškesnis

„Volvo“ hibridinė technika

Rytų rinkoje

Bus atidaryta daugiau pasienio postų su Baltarusija

Krovininius automobilius skenuos Baltarusijos automagistralėse

Narva įveda mokesčius krovininiams tranzito automobiliams

Nauji teisės aktai

Bankroto administravimas

Darbo santykiai

Mokesčiai

Muitinė

Projektų finansavimas

Sodra

Transportas

Verslo ir buhalterinė apskaita

Muitinėje

Sulaikyta tris kartus daugiau kontrabandos

Susisiekimo ministerijoje

Aptartas tolesnis Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimas transporto srityje

Transporto priemonių ir vairuotojų kontrolė – bet kuriuo paros metu

Transporto srityje ES paramos lėšos sutelkiamos svarbiausiems projektams