Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Italijoje vairuotojai bus tikrinami dėl narkotikų vartojimo

Įstatymas priimtas

Italija pasirengusi naujo įstatymo (125/2008), numatančio griežtesnę atsakomybę už narkotikus vartojančius vairuotojus, vykdymui. Specialus testas bus privalomas visiems transporto priemonių vairuotojams, turintiems C, D, E ir ADR vairuotojo pažymėjimus. Mokėti už medikų atliekamą testą privalės darbdaviai. Tik tuo atveju, jeigu bus reikalingas pakartotinis testas, už jį susimokėti turės pats vairuotojas. Testas bus atliekamas ne prieš įdarbinimą – vairuotojus ketinama tikrinti prieš sėdant prie transporto priemonės vairo. Testą bus privaloma atliekti periodiškai – bent vieną kartą per metus.

Prieš pradedant tikrinimo procedūrą, darbdavys kompetentingos institucijos gydytojui pateiks duomenis apie vairuotoją. Per 30 dienų po duomenų pateikimo gydytojas privalės susitarti su įmonės vadovu dėl patikrinimo vietos bei laiko, kuriuos pastarasis praneš darbuotojams. Patikrinimo datą privalu pranešti ne vėliau kaip dieną iki testo. Jeigu darbuotojas laiku neprisistatys apžiūrai, jam nebus leista vairuoti, o po dešimties dienų įmonės vadovas jam vėl pasiūlys atlikti testą. Jeigu vairuotojas į medicinos įstaigą neatvyksta turėdamas pateisinamą priežastį, patikrinimo data jam gali būti atidėta, tačiau ne vėlesniam nei dešimties dienų laikotarpiui nuo dienos, kuri jam buvo paskirta.

Siurprizai neatvykusiems

Vairuotojui, kuris neprisistatys testuotis, per 30 dienų bus atliktos trys patikros iš anksto nepranešus. Jeigu vairuotojas ir šiuo atveju neatliks apžiūros, jam nebus leista vairuoti transporto priemonės.

Jeigu narkotikų vartojimo testas pasirodys neigiamas, medikas išduos pažymėjimą vairuotojui, kad šis gali dirbti. Jeigu testo rezultatai teigiami, vairuotojas laikinai nušalinimas nuo darbo. Jis turi teisę per dešimt dienų prašyti patikrinti jį iš naujo. Vairuotojas, kurio testo atsakymas ir vėl teigiamas, siunčiamas į gydymo įstaigas. Jis turi galimybę lankyti reabilitacijos kursą, taip išsaugodamas darbo vietą.

Sankcijos

Nauji normatyvai numato labai griežtas sankcijas tiems, kas nepaisys įstatymų. Darbuotojas, atsisakantis tikrintis, rizikuoja ne tik netekti darbo, bet ir būti sulaikytas iki 15 dienų arba gauti 103–309 eurų baudą. Darbdaviai, nenušalinę nuo pareigų pavojų aplinkiniams keliančių vairuotojų, gali būti baudžiami 2–4 mėnesių areštu arba bauda nuo 5 164 iki 25 822 eurų. Tiems, kurie nepateikia medikams vairuotojų sąrašų privalomam testui atlikti, numatomas areštas nuo 2 iki 4 mėnesių arba 800–3 000 eurų bauda.

Parengė Greta MISIUKAITĖ

"Transporto pasaulis"
Sausis Nr.1 (97)

"Linava" informuoja

Kronika (2008 m. gruodis)

Lenkija

LINAVA

Rusija

Slovakija

Aktualijos

Metai – sudėtingi ir permainingi

Vežėjai: prašome išperkamosios nuomos bendrovių lankstumo

Eismas

Eismo problemų sostinėje – mažiau?

Idėjos

Alternatyvūs degalai = ekonomija + ekologija

Gamtinių dujų ir dyzelino mišinys

Rinka

2008 metų pardavimo balansas Europoje ir pasaulyje

700 AG „Volvo D16 G“

Užsienyje

Italijoje vairuotojai bus tikrinami dėl narkotikų vartojimo

Vairavimo ir poilsio režimas: baudos už pažeidimus užsienio valstybėse

Lietuvoje ir pasaulyje

8 milijonai – Lombardijos logistikos centrui

ES paramos lėšos – svarbiausiems projektams

Milane važinės „Van Hool“ troleibusai

Normalaus kelio per Lenkiją nebus

Padangų slėgis padeda taupyti

San Marinas renkasi „Mercedes-Benz“

Sprendimas – sunkvežimių nuoma

Sunkvežimių svorio nustatymo sistema

„Reno Trucks“ renka „Metų mechaniką“

„Volvo“ automobiliuose – daugiau saugumo

Keleivinis transportas

Keleivininkai: ateities neprognozuojame...

Technika

Kėbulai iš plastmasės

Matyti ir būti matomam

Teisė

Teismų praktika vežėjų bylose (2)

Muziejus

Sustabdyti? Tai labai paprasta...