Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Kronika (2008 m. gruodis)

Gruodžio 1-5 d.Asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius ir generalinis sekretorius Valdas Gilys surengė kelis dalykinius susitikimus Maskvoje.
Asociacijos vadovai susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Rusijoje A. Vinkumi. Per susitikimą ambasadoriui buvo pristatytas naujai paskirtas „Linavos“ atstovybės Maskvoje vadovas J. Salenekas ir pasikeista nuomonėmis apie ekonominio bendradarbiavimo su Rusijos partneriais perspektyvas.
Susitikime su Lietuvos generaliniu konsulu S. Kašuba asociacijos vadovai pareiškė susirūpinimą dėl vizų į Lietuvą išdavimo tvarkos nesklandumų. Dabartinė vizų išdavimo tvarka turi neigiamos įtakos tiek transporto, tiek turizmo verslui.
Susitikę su asociacijos ASMAP vadovybe „Linavos“ vadovai aptarė perspektyvinius bendradarbiavimo planus, palietė kelių transporto rinkos augimo lėtėjimo problemas bei tarėsi dėl kitų metų kelionės leidimų kvotų.
Taip pat buvo susitikta su „Ingosstrach“ vadovybe ir aptartos pastaruoju metu padažnėjusios TIR procedūrų pažeidimų priežastys.


Gruodžio 3 d. Asociacijos „Linava“ vadovybė susitiko su Valstybinės darbo inspekcijos atstovais – Vilniaus skyriaus vedėju Viliumi Mačiulaičiu, Vilniaus skyriaus vyriausiuoju inspektoriumi Albertu Oleškevičiumi ir Piliečių prašymų tyrimo ir analizės skyriaus vedėju Jonu Griciumi. Susitikime dalyvavo asociacijos viceprezidentas Jonas Grybauskas, asociacijos advokatas (socialinių reikalų komiteto sekretorius) Justinas Usonis, TOKS direktorius Arūnas Indrašius, „Vilniaus autobusų“ direktorius Gintaras Nakutis.
Posėdyje pasidalinta informacija apie darbo laiko apskaitos žiniaraščių pildymo ypatumus kelių transporte, aptartos neblaivumo tikrinimo įmonėse problemos, profesinis rizikos vertinimas, transporto priemonių – vairuotojo darbo vietos – sertifikavimas, trečiųjų šalių piliečių sveikatos tikrinimas ir kiti aktualūs klausimai.

Gruodžio 4 d.Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Ričardas Malinauskas pasirašė bendrą kreipimasį į šalies Seimą ir Vyriausybę.
Abi asociacijos prašo Seimą ir Vyriausybę įvertinti galimas sprendimo didinti pridėtinės vertės mokesčio tarifą pasekmes ir atsisakyti ketinimo panaikinti lengvatinį PVM tarifą keleivių vežimui reguliariais maršrutais.
Kreipimesi sakoma, jog dėl lėtėjančios ekonomikos blogėja savivaldybių biudžetų pajamų surinkimas, joms vis sunkiau vykdyti finansinius įsipareigojimus. Stringa ir keleivių vežimo vietiniais maršrutais organizavimo finansavimas, vėluojama atsiskaityti su keleivių vežėjais.
Vyriausybės krizės įveikimo plane numatoma naikinti PVM mokesčio lengvatą keleivių vežimui reguliariais maršrutais ir taikyti 19 proc. PVM tarifą. Tokius mokestinius pokyčius iš esmės labiausiai pajus visi šalies gyventojai:
• važiavimo viešuoju transportu kaina padidės dar 14 proc. Dėl to labiausiai kentės mažas pajamas gaunantys ir socialiai remtini piliečiai;
• didės lėšų poreikis kompensuoti keleivių vežėjų negautas pajamas dėl transporto lengvatų taikymo keleiviams ir nuostolius, teikiant visuomenei būtinas transporto paslaugas. Valstybės biudžeto lėšų poreikis didės 7 mln. Lt, o savivaldybių – apie 50 mln. Lt. Esant tokiam deficitui, sutriks keleivių vežėjų finansavimas.
• sutrikus finansavimui, keleivinio kelių transporto darbas bus paralyžiuotas, o kai kuriuose maršrutuose bus nutrauktas reguliarus susisiekimas. Tai sukels dar didesnes neigiamas pasekmes šalies ekonomikai ir žmonių gyvenimo kokybei.

Gruodžio 5–11 d.Suprasdama ir įvertindama visuomeninių organizacijų įtaką eismo saugai ir įgyvendinant Europos kelių saugos chartijos tikslus, Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ gruodžio 5–11 d. dviejose Vilniaus mokyklose surengė akciją „Būk matomas kelyje“ ir išdalijo mokiniams per 2000 atšvaitų. Šioje akcijoje dalyvavo Vilniaus Šv. Kristoforo ir Saulės vidurinių mokyklų mokiniai, mokytojai ir „Linavos“ atstovai.

Gruodžio 12 d.asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius ir sekretorius transporto politikai A. Baranauskas Susisiekimo ministerijoje susitiko su naujai paskirtu viceministru A. Štaru, valstybės sekretoriumi A. Mačiuliu ir ministerijos sekretoriumi R. Gradausku. Pasitarimo tikslas – aptarti situaciją kelių transporto versle ir ateities perspektyvas.

Pasitarimo dalyviai plačiai aptarė Europos Komisijos parengtą naują Eurovinjetės direktyvos projektą, kuris yra palankus didelėms tranzito valstybėms – Vokietijai, Prancūzijai, tačiau nepriimtinas ES periferinėms valstybėms – Baltijos šalims, Portugalijai ir kt.
Ministerijos vadovai buvo informuoti apie negerą situaciją kelių transporto rinkoje, kai nekontroliuojamai augantis krovinius vežančių transporto priemonių skaičius sukelia didelių problemų visiems rinkos dalyviams.

Gruodžio 16 d.Valstybinės kelių transporto inspekcijos vadovybė susitiko su Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentu A. Kondrusevičiumi, viceprezidentu J. Grybausku ir generaliniu sekretoriumi V. Giliu. Buvo apžvelgta situacija krovinių bei keleivių vežimo rinkoje, aptartos Lietuvos vežėjų problemos, tolimesni veiksmai užtikrinant teikiamų paslaugų vežėjams kokybę ir operatyvumą

Gruodžio 24 d.vežėjų asociacija „Linava“, ekspeditorių asociacija „Lineka“, logistikos asociacija, prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija pasirašė bendrą kreipimąsį į Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę dėl gyvybiškai svarbių sprendimų transporto verslui.
Šios asociacijos siekia atkreipti valdžios institucijų dėmesį į ypatingai sudėtingą situaciją transporto versle ir sunkėjančią krovinių gabenimo bei keleivių vežimo įmonių ekonominę padėtį, prašo realiai įvertinti priimamų sprendimų pasekmes ir rasti galimybių mažinti mokestinę naštą verslui. Transporto sektorius Lietuvoje sukuria apie 13 proc. BVP ir yra didžiausia paslaugas eksportuojanti (virš 2/3 paslaugų eksporto) ūkio sritis bei šalies ekonomikos variklis. Kelių transporto sektoriuje dirba per 50 tūkst. specialistų, o ekonominiais santykiais vežėjai susiję su daugeliu šalies ūkio subjektų, todėl nepamatuotų sprendimų pasekmės gali būti lemtingos ne tik transporto įmonėms, bet ir kitoms su transporto verslu susijusioms bendrovėms.
Pastaruoju metu skubotai priimti sprendimai dėl didesnių akcizų degalams, PVM tarifo didinimas keleivių vežimui ir įmonių lengvųjų automobilių apmokestinimas sunkina transporto bendrovių padėtį, mažina konkurencingumą ir artina šio verslo žlugimą..

Gruodžio 30 d.asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius, viceprezidentas J. Grybauskas, sekretorius V. Adomaitis ir keleivinio transporto skyriaus vadovas E. Stolovickis susitiko su susisiekimo ministru Eligijumi Masiuliu.
Asociacijos vadovai išsamiai pristatė ypatingai sudėtingą situaciją transporto versle ir blogėjančią krovinių gabenimo bei keleivių vežimo įmonių ekonominę padėtį. „Linavos“ atstovai siūlė ministrui realiai vertinti priimamų sprendimų pasekmes ir ieškoti galimybių mažinti mokestinę naštą verslui.
Susitikime buvo aptarti patekimo į rinką, užsienio vežėjų kontrolės Lietuvoje klausimai. Asociacija “Linava” taip pat nepritaria siūlymams sumažinti akcizo dalį, skiriamą transporto infrastruktūros finansavimui.
Ypatingai sudėtinga situacija susidarė keleiviniame transporte. Panaikinus PVM lengvatą keleivių vežimui reguliariuose maršrutuose ir padidinus akcizą dyzelinui, keleivinis kelių transportas bus visiškai sužlugdytas. Asociacijos nuomone, reikia skubos tvarka sukurti kitokį keleivių vežėjų finansavimo ir tarifų reguliavimo mechanizmą.
Ypač vežėjus neramina apyvartinių lėšų stygius ir bankų bei lizingo bendrovių vykdoma kreditavimo politika. Dėl jos stringa atsiskaitymai tarp įmonių.
Daugeliu aptartų klausimų vežėjų atstovai sulaukė susisiekimo ministro pritarimo ir palaikymo.
"Transporto pasaulis"
Sausis Nr.1 (97)

"Linava" informuoja

Kronika (2008 m. gruodis)

Lenkija

LINAVA

Rusija

Slovakija

Aktualijos

Metai – sudėtingi ir permainingi

Vežėjai: prašome išperkamosios nuomos bendrovių lankstumo

Eismas

Eismo problemų sostinėje – mažiau?

Idėjos

Alternatyvūs degalai = ekonomija + ekologija

Gamtinių dujų ir dyzelino mišinys

Rinka

2008 metų pardavimo balansas Europoje ir pasaulyje

700 AG „Volvo D16 G“

Užsienyje

Italijoje vairuotojai bus tikrinami dėl narkotikų vartojimo

Vairavimo ir poilsio režimas: baudos už pažeidimus užsienio valstybėse

Lietuvoje ir pasaulyje

8 milijonai – Lombardijos logistikos centrui

ES paramos lėšos – svarbiausiems projektams

Milane važinės „Van Hool“ troleibusai

Normalaus kelio per Lenkiją nebus

Padangų slėgis padeda taupyti

San Marinas renkasi „Mercedes-Benz“

Sprendimas – sunkvežimių nuoma

Sunkvežimių svorio nustatymo sistema

„Reno Trucks“ renka „Metų mechaniką“

„Volvo“ automobiliuose – daugiau saugumo

Keleivinis transportas

Keleivininkai: ateities neprognozuojame...

Technika

Kėbulai iš plastmasės

Matyti ir būti matomam

Teisė

Teismų praktika vežėjų bylose (2)

Muziejus

Sustabdyti? Tai labai paprasta...