Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Kronika

LAPKRITIS

Lapkričio 19 d. asociacijos “Linava” generalinis sekretorius Valdas Gilys susitiko su Rusijos Federacijos prekybos atstovybės Lietuvoje vadovais. Buvo aptarta esama padėtis Lietuvos ir Rusijos krovinių gabenimo rinkose ir galimi ekonominės krizės padariniai tolimesnei kelių transporto plėtrai tarp abiejų šalių. Konstatuota, kad 2008 metais krovinių vežimas tarp abiejų valstybių vyksta nelengvu laikotarpiu, tačiau be didesnių kliūčių ir problemų. Kol kas sėkmingai sprendžiamas ir kelionės leidimų kvotų klausimas. Rusijos prekybos atstovybės vadovai patikino, kad negailės pastangų abipusiai naudingam bendradarbiavimui plėtoti, tarpininkaus dėl abiejų šalių vežėjams palankių kelionės leidimų kvotų nustatymo 2009 metams.

Lapkričio 20 d. vežėjų asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdyje buvo realiai įvertinta katastrofiškai blogėjanti situacija kelių transporto sektoriuje ir aptarti galimi veiksmai sprendžiant dabartines problemas. Prezidiumo nariai taip pat aptarė asociacijos netolimos ateities perspektyvas.

Vežėjų atstovai nedviprasmiškai kritikavo finansų ir lizingo bendrovių vykdytą ir tebevykdomą kreditavimo politiką, nepakankamus valstybės institucijų veiksmus pastaraisiais metais sprendžiant tiek verslo, tiek socialines problemas. Asociacijos prezidento Algimanto Kondrusevičiaus nuomone, naujoji šalies valdžia privalo paisyti nacionalinių interesų visose srityse ir ypač versle.

Asociacija yra pasirengusi sėsti prie derybų stalo tiek su naująja Vyriausybe, tiek su privačiomis finansų ir draudimo bendrovėmis, kad būtų ieškoma realių abipusiai naudingų problemų sprendimo būdų.

Susirinkime taip pat buvo svarstyti asociacijos Draudimo ir verslo konsultacijų skyriaus darbo klausimai, pristatyta Rusijos firmos „Rostek“ išankstinio informavimo sistema bei lenkų transporto biržos „Trans“ veikla ir paslaugos.
Posėdyje pristatytas naujas asociacijos „Linava“ atstovybės Maskvoje vadovas Julius Salenekas, kuris jau pradėjo eiti šias pareigas.

Lapkričio 21 d. Klaipėdos jūrų uosto direkcijoje vykusiame tarybos posėdyje dalyvavo Susisiekimo ministerijos atstovai, uosto kompanijų, „Lietuvos geležinkelių“ ir asociacijos „Linava“ vadovai.

Posėdyje pateikta informacija apie Klaipėdos viešojo logistikos centro, giliavandenio uosto ir Šventosios uosto įgyvendinimo projektų eigą bei aptarta pasaulinės ekonominės krizės įtaka vežimo per Klaipėdos uostą apimčiai. Uosto taryboje dalyvavusių asociacijų, „Lietuvos geležinkelių“, uosto kompanijų atstovai teikė siūlymus, kad nemažėtų krovinių ir transporto. Asociacijos „Linava” nuomone svarbu, kad efektyviai funkcionuotų visa logistikos grandinė.
Susitikime su DFDS LISCO kompanijos atstovais aptartos keltų tarifų mažinimo galimybės.
„Šiuo metu, kai mažėja ir krovinių, ir vežimo įkainiai, visi transportavimo operatoriai turi proporcingai mažinti pervežimų kainas“, – sakė A.Kondrusevičius.

Lapkričio 24 d. pažymint Susisiekimo ministerijos įsteigimo 90-metį, l. e. p. ministras Algirdas Butkevičius įteikė padėkas ir atminimo medalius mokslininkams, verslininkams, buvusiems Susisiekimo ministerijos darbuotojams už nuopelnus modernizuojant ir plėtojant transporto sektorių.

„Čia susirinko žmonės, kurie savo vadybiniais, organizaciniais įgūdžiais bei moksliniais darbais padėjo Lietuvos transportui tapti moderniu, efektyviai bei našiai dirbančiu šalies ekonomikos sektoriumi, sėkmingai konkuruoti Europos ir pasaulio rinkose“, – sakė A. Butkevičius.

Susisiekimo ministro padėkas gavo Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos vadovai Algimantas Kondrusevičius ir Valdas Gilys, transporto bendrovių vadovai Vidmantas Pelėda („Transekspedicija“), Vytautas Riebžda („Šatra“), Arijus Ramonas („Arijus“), Mykolas Drėgva („Transmitto“), Albertas Semėnas (Utenos autobusų parkas), Jonas Bagdonavičius –(„Vilniaus troleibusai”) ir asociacijos „Linava“ prezidento patarėjas Vytautas Kalašinskas.

"Transporto pasaulis"
Gruodis Nr.12 (96)

"Linava" informuoja

Baltarusija

Kazachstanas

Keleivių vežėjai ir savivaldybės kreipėsi į šalies Seimą ir Vyriausybę

Kronika

Lenkija

„Linavos“ socialinė akcija „Būk matomas kelyje“ sostinės mokyklose

„Linavos” vadovai su darbo vizitu lankėsi Maskvoje

Aktualijos

Kova su vėjo malūnais?

Nuo Naujųjų – išankstinis TIR elektroninis deklaravimas

Egzotika

Didžiausias mobilus betono straublys

Eismas

Baudų griežtinimas – ne be pagrindo

Ekologija

Žalioji banga: debiutuoja ekologiški FIAT „Ducato“ ir „Fiorino CNG“

Idėjos

Sandėliai tampa technikos muziejumi

Padangos

Restauruotosios „Treadmax” rieda lyg naujos

Priekabų ūkis

FELDBINDER - cisternų specializacijos lyderis

Rinka

MAN gamins „Volkswagen“ sunkvežimius Brazilijoje

Servisas

Prisirišti ar būti laisvam?

Lietuvoje ir pasaulyje

Energetikos muziejuje – ir transporto priemonės

ICE – atsitikus nelaimei

Ličio – polimerų akumuliatoriai

Naujas terminalas – spartesniam darbui

Naujos kartos ksenono žibintai

Saugaus ir ekonomiško vairavimo mokymai

„Dakare“ neliko ne tik Dakaro, bet ir Afrikos

„Krone“ puspriekabių naujovės

Žinotina

Vairavimo ir poilsio režimas: baudos už pažeidimus vairuotojams ir įmonių vadovams

Keleivinis transportas

Dar viena kilpa ant keleivių vežėjų kaklo

Prancūzai siūlo pagalbą

Muziejus

Žvilgsnis ne pro langą, o į langą