Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Specializuotos FELDBINDER transporto priemonės

Firma FFB – „FELDBINDER Spezialfahrzeugwerke GmbH“ – jau daugiau kaip 30 metų gamina automobilines cisternas, bunkerinius rezervuarus, cisternines ir bunkerines priekabas bei puspriekabes iš aliuminio ir specialaus aukštos kokybės plieno biriems produktams ir skysčiams gabenti.

33 metų firmos istorija

Už keleto kilometrų į pietryčius nuo Hamburgo 1975 metais metais verslininkai Otto Feldbinder’is ir Jan’as - Dirk’as Beckmann’as įsteigė specializuotos paskirties transporto priemonių gamybos firmą „FELDBINDER Spezialfahrzeugwerke GmbH“, kuri kaip šio segmento rinkos lyderis šiandien žinoma ir sutrumpintu FFB pavadinimu.

1975 metais FFB pradėjo gaminti automobilines cisternas biriems produktams, 1993 – cisternines priekabas ir puspriekabes skysčiams, 1996 metais – bunkerinius vagonus -cisternas, 2003–aisiais – geležinkelio cisternas skystiems produktams. Po pirmųjų penkerių metų darbo ankštose patalpose kompanijos steigėjai bei savininkai su 20 darbuotojų persikėlė į Winsen/Luhe miestą. Čia esančioje gamykloje firma tuomet per metus pagamindavo apie 120 specializuotų cisternų. Dabar įvairiose Europos šalyse esančiuose FFB padaliniuose dirba 1 100 darbuotojų, iš jų apie tūkstantis – Vokietijos įmonėse.

2007 metais FFB pagamino daugiau kaip 3 100 specializuotų transporto priemonių arba vidutiniškai po 12 cisternų per darbo dieną. Konsoliduota metinė kompanijos apyvarta pernai sudarė 215 000 000 eurų. Panašių rezultatų tikimasi ir šiemet.

Pagrindinė Winsen/Luhe gamykla

1992 metų pradžioje žengtas svarbus įmonės plėtros žingsnis: Winsene pastatyta moderni techninės priežiūros ir remonto stotis bei centrinis kompanijos grupių administracijos biuras. 2007 metais pagrindinėje gamykloje pradėjo veikti nauji gamybos ir surinkimo cechai bei dispečerinis centras, priimantis klientų užsakymus. Šių metų gegužės mėnesį 7 000 kv. m plote pradėta eksploatuoti nauja konteinerinių rezervuarų gamybos linija.

Dabar bendras gamyklos teritorijos plotas – 90 000 kv. m, iš jo 27 000 kv. m. užima gamybos linijos su tiltiniais kranais. Pagrindinėje įmonėje gaminamos įvairiausios paskirties cisternos – maisto produktams, pašarams, plastmasių pramonės žaliavoms bei utilizacijos atliekoms transportuoti. Greta serijinės gamybos savivarčių cisternų čia bus gaminami ir specialios paskirties didžiatūriai furgonai, kurių talpa iki 95 kub. m.

Naujajame Winseno logistikos centre veikia ir centrinis atsarginių detalių tarptautinės prekybos biuras, aptarnaujantis visus FFB grupės padalinius.

Wittenbergo gamyklos produkcija

1991 metais spalio mėnesį FFB savininkai įsigijo ACA (Apparate und Chemieanlagenbau Wittenberg GmbH) įmonę, kuri daugiau kaip 60 metų gamino įvairias talpas iš nerūdijančio plieno ir aliuminio chemijos pramonei ir geležinkelių transportui. Apie 70 km į pietus nuo Berlyno esančios gamyklos Wittenberge/Lutherstadte įsigijimas buvo dar vienas sėkmingas FFB plėtros žingsnis, suteikęs kompanijai papildomą 120 000 kv. m gamybos teritoriją su tiltiniais kranais, dirbusiais 15 000 kv. m ploto cechuose.

Dabar čia gaminamos specialios paskirties transporto priemonės iš aliuminio ir specialaus aukštos kokybės plieno chemijos, maisto, naftos ir dujų pramonės produktams su ADR sertifikatu, šildymo ir aušinimo įranga, gumavimu ir hidroizoliacija, vienkamerine/daugiakamerine konstrukcija. Pagal klientų pageidavimą cisternos tiekiamos su šia įranga ar be jos, o priekabų ir puspriekabių važiuoklės gaminamos iš aliuminio arba specialaus aukštos kokybės plieno. Wittenbergo įmonės gaminių asortimentą sudaro įvairios paskirties automobilinės cisternos, bunkerinės ir specialios talpos, cisterniniai konteineriai, dujų ir geležinkelio cisternos.

2000 metų viduryje Wittenberge įrengtas stambus transporto priemonių remonto padalinys „Ost“, priklausantis bendram techninės priežiūros tinklui. 2006 m. rugsėjo mėnesį išplėsti moderniausių rezervuarų ir cisternų gamybos padaliniai. Dabar Wittenbergo gamybos linijos su tiltiniais kranais užima 28 000 kv. m plotą.

FFB darbo principai

1997 m. lapkričio mėnesį FFB atidarė trečiąją kompanijos gamyklą Anglijoje, Sutton Bridge mieste. Šiemet čia į gamybos plėtrą investuota 12 mln. eurų: pastatytas naujas 5 000 kv. m cechas, kuriame gaminamos visų tipų cisternos-konteineriai. Dabar Europoje, taip pat Australijoje ir Japonijoje FELDBINDER turi 25 filialus, kuriuose kasmet pagaminama apie 3 000 specialios paskirties priekabų ir puspriekabių.

Visų kompanijos įmonių serijiniai ir specializuoti gaminiai atitinka nacionalinius ir tarptautinius standartus. Siekiant išvengti mikroįtrūkimų, visos cisternų suvirinimo siūlės tikrinamos specialiu rentgenu, o kiekvienos talpos tvirtumas ir hermetiškumas tikrinamas pripildant jas vandens trijų atmosferų slėgiu.

FFB sėkmę lemia pagrindinis kompanijos darbo principas: maksimaliai lengvas transporto priemonės svoris su maksimalia talpa, garantuojant ilgą eksploatavimo laikotarpį ir aukščiausią DIN EN ISO 9001:2000 standarto reikalavimus atitinkančią kokybę.

FELDBINDER atstovas Baltijos šalyse

Andrejs Gulbis

Mob. tel. +371 292 45 325

El. paštas a.gulbis@feldbinder.com

"Transporto pasaulis"
Lapkritis Nr.11 (95)

"Linava" informuoja

Kronika

Aktualijos

Draudėjas ir klientas: draugai ar priešai?

Eismas

"Visiom zero"

Ekologija

Žingsnis į švaresnę aplinką

Ekonomika

Rytų rinka: viliotinis sunkvežimių gamintojams iš Vakarų

Įkurtuvės

Patikimiems sunkvežimiams – patikimas servisas

Nauji modeliai

Naujas veidas, naujas ir vardas

Naujienos

Lietuvos rinkai – BMC autobusai

Padangos

„Dunlop” universaliosios: tinka ir tolimiems, ir regioniniams maršrutams

Pažintys

“Volvo”: egzaminuoja kalnai

Priekabų ūkis

Specializuotos FELDBINDER transporto priemonės

Lietuvoje ir pasaulyje

DAF modelių CF ir XF evoliucija

Elektrokurjeriai

Hibridinis „Renault Premium“: mažiau triukšmo ir degalų

Kiniški FAW sunkvežimiai su europietiškais agregatais

Leidinyje - susisiekimo istorija

Supersunkiasvoris „Komatsu“

“Volkswagen Caddy” 4x4”…

„Ford Transit“ su visų ratų pavara

„LDV Maxus“ bus gaminami ir Rusijoje

Keleivinis transportas

Suomija: savita šalis su specifine visuomeninio transporto sistema

Vilniuje brangsta visuomeninio transporto bilietai

Technika

Common railsistema: kartų kaita

Naujausias pasaulinio projekto dyzelis: perspektyva ir galimybės

Teisė

Teismo dokumentų įteikimas

Muziejus

Improvizacija retro tema