Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

“Michelin” naujovės Hanoverio IAA

Netrukus 120 metų jubiliejų pažymėsiantis „Michelin“ padangų gamintojas 62-ojoje Hanoverio tarptautinėje automobilių parodoje IAA klientus į savo stendą viliojo tarptautinį pripažinimą pelniusiu firmos simboliu – iš padangų sukonstruotu visada žvaliu ir simpatišku, sveikatos ir sėkmės visiems linkinčiu žmogeliuku – „Bibendum“, kuris šį kartą skelbė labai aktualų šūkį: „Mes negalime sumažinti degalų kainų, bet padedame mažinti jų sąnaudas!“

Siekdami bent šiek tiek sušvelninti ekonominės krizės laikotarpiu pablogėjusią vežėjų verslo situaciją, „Michelin“ atstovai naujovių ištroškusiems tarptautinės parodos lankytojams pateikė ne visą produkcijos asortimentą, o tik naujausias sunkvežimių padangas. Jos pasižymi ženkliai ilgesniu eksploatavimo laikotarpiu, gali sumažinti degalų sąnaudas bei kenksmingų išmetamųjų dujų emisiją ir tuo pačiu padidinti transporto priemonių bei jų gabenamų krovinių ir keleivių saugumą.

Mažiau išlaidų, daugiau saugumo

Naujos kartos MICHELIN X ENERGY SAVERGREEN padangos leidžia sutaupyti iki 520 litrų degalų per metus vilkikui su pakrauta puspriekabe, nuvažiuojančiam per šį laikotarpį apie 130 000 kilometrų. Tai ne vienintelis naujųjų „Michelin“ padangų pranašumas. Palyginti su ankstesnės kartos MICHELIN A2 + ENERGY padangomis, SAVERGREEN garantuoja didesnį saugumą, iki 7 proc. padidindamos geresnį varančiosios ašies ratų sukibimą su kelio danga.

Tolimaisiais maršrutais krovinius gabenantys vežėjai dėl nuolat augančių naftos produktų kainų dabar iki 26 proc. bendrųjų išlaidų priversti skirti degalams. Rinkos ekspertų duomenimis, 1999 metais šios sąnaudos sudarė tik apie 16 proc. Taigi didėjantis krovinių gabenimo automobilių transportu kiekis, trumpėjantys prekių pristatymo terminai ir kaip ant mielių augančios transporto priemonių eksploatavimo išlaidos verčia vežėjus ieškoti naujų sprendimų. Atsižvelgdami į vežėjų poreikius bei lūkesčius, „Michelin“ padangų gamintojai siūlo idealų pasirinkimo variantą – naujos kartos MICHELIN X ENERGY SAVERGREEN padangas, užtikrinančias ne tik ilgalaikes degalų taupymo galimybes, bet ir ilgesnį padangų eksploatavimo laikotarpį, padidintą transporto priemonės ir krovinių saugumą.

Novatoriškų technologijų potencialas

MICHELIN SAVERGREENpadangos turi naują karkaso konstrukciją „ENERGY Flex“, kuri sumažina pasipriešinimą riedėjimui ir dėl to jos mažiau kaista. Novatoriškos „Michelin Durable“ technologijos suteikia padangoms didesnį atsparumą dėvėjimuisi ir užtikrina ilgesnį jų eksploatavimo laikotarpį. Naujausia „InfiniCoil“ technologija užtikrina didesnę leidžiamą apkrovą ir padidintą padangos patvarumą. Pagal ją pagamintų naujųjų MICHELIN X ENERGY SAVERGREEN XF padangų, naudojamų ant priekinės vairuojamosios ašies, leidžiama apkrova padidėja 500 kg – iki 8 tonų. Pagal naują technologiją pagamintos varančiosioms ašims skirtos MICHELIN X ENERGY SAVEGREEN XD padangos su dvigubomis banguotomis plyšinėmis protektoriaus įpjovomis ženkliai – iki 7 proc. – pagerina jų sukibimą su kelio danga. „Michelin“ gamintojai naujų technologijų kūrimui ir jų pritaikymui kasmet išleidžia apie 600 mln. eurų.

Trejopas vežėjų išlaidų taupymo efektas

Naujausias „Michelin“ padangas Hanoverio IAA šurmulyje pristatę Prancūzijos bendrovės atstovai tvirtino, jog naujausiųjų technologijų pritaikymo tikslas – padėti sumažinti išlaidas padangų naudotojui. Pirmiausia dėl iki 7 proc. padidinto sukibimo su kelio danga užtikrinamas didesnis saugumas. Antra – vienas iš „Michelin“ gamintojų naujos strategijos įgyvendinimo pavyzdžių yra ženkliai padidintas naujausios kartos padangų MICHELIN X ENERGY SAVERGREEN patvarumas, užtikrinantis net keturis jų eksploatavimo periodus. Skaičiuojant, jog naujų padangų eksploatavimas sudaro 100 proc. bendros ridos, papildomą jų ridą galima pratęsti dar 150 proc.: susidėvėjus naujam protektoriui, jis pagilinamas, po to padangos atnaujinamos pagal REMIX technologiją, o pasiekus ketvirtąjį tos pačios padangos eksploatavimo etapą, REMIX protektorius gilinamas dar kartą.

Specifinis MICHELIN X ENERGY SAVERGREEN XF ir XD protektoriaus rašto piešinys, patentuotas naudojamų medžiagų mišinys ir specialus profilio kontūras garantuoja ilgą šių padangų eksploatavimo laikotarpį, per kurį, nepriklausomai nuo ridos, gamintojai padeda vežėjui taupyti degalus ir tuo pačiu mažinti išmetamųjų dujų emisiją. Sunkvežimis su naujausios kartos SAVERGREEN padangomis per pirmąjį jų eksploatacijos laikotarpį gali iki 1,4 tonos sumažinti anglies dvideginio emisiją. Pasak „Michelin“ atstovų, ženkliai padidintas padangų eksploatavimo laikotarpis – svarbus veiksnys, mažinantis vežėjų išlaidas, tuo pačiu užtikrinantis sunkvežimių mobilumą ir saugumą.

Išskirtiniai MICHELIN X ENERGY SAVERGREEN požymiai

Vienas iš jų – ypatingas profilis, turintis lygiagrečias banguotas protektoriaus įpjovas. Šios ištisinės, t.y. per visą protektoriaus rašto gylį suformuotos, įpjovos užtikrina padangos sukibimą su kelio danga per visus keturis padangos eksploatavimo etapus.

Svoriui veikiant padangą, deformacija bei vidinė molekulių trintis gamina šilumą. Dėl to su kiekvienu rato apsisukimu kaista padangos šoninės sienelės bei protektoriaus paviršius. Šiluma reiškia energijos nuostolius, kuriuos didesne galia kompensuoja variklis, didindamas degalų sąnaudas.

“Michelin Durable“ technologijos naujovė – visos padangos kaitimo sumažinimas, įskaitant ir padangos šonus bei jų bortų briaunas. Visa tai pasiekta įdiegus šias technologijos naujoves:

- padangos protektoriaus borto pagrindas pagamintas naudojant naują gumos mišinį;

- šoniniams kraštams gaminti panaudotas naujas gumos mišinys, pagerinantis tampriąją deformaciją;

- padangos reljefinėje juostoje panaudotos keleto šimtų metrų itin plonos plieno gijos.

„Michelin“ – sunkvežimių gamintojų partneris

Kaip teigė Hanoverio IAA „Michelin“ organizuotoje spaudos konferencijoje ir parodos stende naujoves demonstravę padangų gamintojai bei jų pardavimo atstovai, tarp kurių buvo ir „Michelin Polska S.A.“ Komunikacijos vadovė Ewa Konopka bei UAB „Michelin padangos“ atstovas Ramūnas Turčinas, naujosios kartos MICHELIN X ENERGY SAVERGREEN padangas jau galima įsigyti Vokietijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Italijoje, Portugalijoje ir Ispanijoje. Kitose Europos valstybėse ir Rusijoje naujausios kartos „Michelin“ padangos savo klientus pasieks nuo 2009 metų pradžios.

Jos, gamintojų susitarimu, jau priklauso naujų sunkvežimių „Renault Magnum“ komplektacijai, yra pritaikytos ir naujausios kartos „Volvo“ sunkvežimiams, tikimasi, kad jas artimiausiu metu pradės naudoti ir MAN, „Mercedes-Benz“ bei „Scania“ sunkvežimių gamintojai. Pasak Ramūno Turčino, šių padangų Lietuvos vežėjai galės įsigyti dar šiais metais.

Tomas LABŽENTIS

"Transporto pasaulis"
Spalis Nr.10 (94)

"Linava" informuoja

Asociacijos „Linava“ atstovai dalyvavo II Baltarusijos transporto kongrese ir logistikos parodoje Minske

Eurovinjetė: Belgija, Danija, Liuksemburgas, Olandija, Švedija

Kronika (rugsėjo mėn.)

Vokietija

Aktualijos

Problemas aptarė keleivininkai

Įkurtuvės

Servisas, kokio dar nebuvo

Iš antrų rankų

Naudoti sunkvežimiai su garantija

Mūsų kalba

Dažniau transportininkų netaisyklingai kirčiuojami žodžiai

Padangos

AUTOSERVISAS VAIŠVYDAVA”: moderni technologija antram padangos gyvenimui

“Michelin” naujovės Hanoverio IAA

Parodos

IAA-62: technologijos keičia modelius

Patirtis

Būti žingsniu priekyje

Stambiu planu

“Berlingo”: žavus mažylis kasdieniam darbui

Tendencijos

Pavažinėti vilkikai pinga...

Užsienyje

Galvijai kelyje

Sunkvežimio plovimo rekordininkai

Lietuvoje ir pasaulyje

Aštuonetas transporto lyderių

Atnaujinti du "Linavos" serviso skyriai

Dešimtoji, bet eilinė

Greičio matuokliai

Indija – patraukli rinka automobilių pramonei

Navigacinių sistemų vagys – už grotų

Vilniuje iškils naujas logistikos centras

Žinotina

Vagystės užsienyje: dvi tų pačių istorijų pusės

Perspektyvos

Mėnesį sostinėje važinės naujas ekologiškas autobusas

Mokyti padeda imitatorius

Keleivinis transportas

Suomija: savita šalis su specifine visuomeninio transporto sistema

Teisė

Teismo įsakymo procesas

Muziejus

Automobilio žibintai – nuo žvakės iki ksenono