Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Sunkvežimio plovimo rekordininkai

„Tavo sunkvežimį nuplausime per 2 minutes!“ Kad tai ne reklaminiai ar rinkiminiai pažadai, galėjo įsitikinti 133 sunkvežimių vairuotojai, priartėję prie „MY TRUCK WASH“ plovyklos, esančios Taragonoje (Tarragona, Ispanija) įsikūrusiame Riu Clar industriniame parke, kuriame įmonė nusprendė surengti atvirų durų dieną.

Sara Werner, šios naujovės iniciatorė, teigia: jų tikslas buvo pakviesti vairuotojus atvykti ir patiems įsitikinti, kad jų sunkvežimiai gali būti nuplauti per 2 minutes. Ir, beje, švariai! Rezultatas buvo optimistiškas – 3 nauji klientai tą pačią dieną ir 23 per savaitę. 60 % iš jų – vienos įmonės tinklo ir 40 % – pavieniai sunkvežimių vairuotojai. Nuo tos dienos darbas šioje Taragonos automobilių plovykloje vyksta kaip iš pypkės. Tačiau svarbiausia, pasak ponios Sara Werner, yra tai, kad žmonės ima užmiršti ilgiausias eiles bei tradicinį plovimą, per kurį prarasdavo daug laiko ir pinigų. „MY TRUCK WASH“ Europoje – nauja įmonė, naudojanti naujausią sunkvežimių plovimo technologiją. Ji siekia visuose Ispanijos provincijų centruose įrengti filialus, kad vairuotojai užsakovų prekes atvežtų nepriekaištingai švariais sunkvežimiais. Po pasisekimo Taragonoje planuojama įkurti naujas plovyklas Madride, Alikantės (Alicante)ir Biskajos (Bilbao) provincijose. Bet artimiausias naujos automobilių plovyklos atidarymas numatytas Barselonoje (CIM DE VALLÉS), kur tikimasi įsibėgėti, mat ji bus įrengta ten, kur sunkvežimių judėjimas yra didžiulis. Taip pat planuojama įrengti tokias plovyklas Italijoje, Olandijoje, Anglijoje ir Prancūzijoje.

„MY TRUCK WASH“ keičia automobilio plovimo sampratą, nes taiko sistemą, leidžiančią per labai trumpą laiką ir įspūdingai pigiai kokybiškai nuplauti sunkvežimį. „MY TRUCK WASH“ yra pirmoji įmonė Ispanijoje, įsigijusi iš Šiaurės Amerikos įmonės „Interclen“ patentą įrengti didelių transporto priemonių plovimo tunelius.

“Interclen“ naudojama technologija pirmiausia buvo patentuota Jungtinėse Amerikos Valstijose plauti karinei technikai. Karų ir tarptautinių konfliktų metu Šiaurės amerikiečiai patirdavo problemų dėl nešvarumų, susikaupusių sunkvežimiuose, todėl nutarė investuoti į tokią technologiją, kuri užtikrintų kariuomenės automobilių plovimą – greitą, ekologišką ir leidžiantį pakartotinai naudoti vandenį. Vėliau „Interclen“ technologiją pradėjo naudoti civiliai. Šiuo metu „Interclen“ Jungtinėse Amerikos Valstijose turi daugiau nei 300 sunkvežimių plovyklų. „MY TRUCK WASH“ Ispanijoje pradėjo naudoti iš „Interclen“ gautą patentą 2005 metais, ir iki 2010-ųjų planuoja įrengti dar 25 naujas sunkvežimių plovyklas.

„MY TRUCK WASH“ naudojama technologija gerokai pagerino automobilių plovimo verslą Ispanijoje. Tradiciškai sunkvežimiai yra plaunami rankiniu būdu ar šepečių kolonomis. Tokia operacija užtrunka tris–keturias valandas, o naudojant įprastą šepečių sistemą neįmanoma pasiekti visų sunkvežimio kampelių. „MY TRUCK WASH“ tuneliuose naudojama hidrodinaminė vandens srautų technologija, kuri leidžia nepaliečiant mašinos iš besisukančių visomis kryptimis purkštukų išpurkšti vandenį, jai nuolat judant plovimo konvejeriu. Plovyklos yra 60 metrų ilgio ir 15 metrų aukščio. Jų produktyvumas – išskirtinis, nes nuplauti bet kurį sunkvežimį tereikia 2 minučių, o kaina – tik 15 eurų. „MY TRUCK WASH“ naudojama sistema yra ekologiška, nes darbui naudotas visas vanduo yra surenkamas, specialiai apdorojamas ir vėl naudojamas.

Visą plovimo procesą siekiama apibūdinti trimis žodžiais: „greitumas, ekonomiškumas ir ekologiškumas“. Darbuotojai stengiasi, kad iš plovimo tunelio sunkvežimis išvažiuotų idealiai švarus, kadangi „Interclen“ kokybės standartas yra labai aukštas. Žinoma, gali pasitaikyti smulkmenų, tačiau nuolat siekiama kokybės ir greitumo pusiausvyros.

„MY TRUCK WASH“ vairuotojams nemokamai siūlo paslaugų kortelę, kuria galima naudotis visose „MY TRUCK WASH“ plovyklose. Mėnesio pabaigoje įmonei, kurioje dirba sunkvežimio vairuotojas, atsiunčiama viena sąskaita faktūra, kurioje nurodomas plovimo skaičius per mėnesį. Tokiu būdu įmonėms suteikiama galimybė kontroliuoti jų transporto priemonių plovimą, mokant už atliktas paslaugas vieną kartą mėnesiui pasibaigus.

Jurgita DARGYTĖ

"Transporto pasaulis"
Spalis Nr.10 (94)

"Linava" informuoja

Asociacijos „Linava“ atstovai dalyvavo II Baltarusijos transporto kongrese ir logistikos parodoje Minske

Eurovinjetė: Belgija, Danija, Liuksemburgas, Olandija, Švedija

Kronika (rugsėjo mėn.)

Vokietija

Aktualijos

Problemas aptarė keleivininkai

Įkurtuvės

Servisas, kokio dar nebuvo

Iš antrų rankų

Naudoti sunkvežimiai su garantija

Mūsų kalba

Dažniau transportininkų netaisyklingai kirčiuojami žodžiai

Padangos

AUTOSERVISAS VAIŠVYDAVA”: moderni technologija antram padangos gyvenimui

“Michelin” naujovės Hanoverio IAA

Parodos

IAA-62: technologijos keičia modelius

Patirtis

Būti žingsniu priekyje

Stambiu planu

“Berlingo”: žavus mažylis kasdieniam darbui

Tendencijos

Pavažinėti vilkikai pinga...

Užsienyje

Galvijai kelyje

Sunkvežimio plovimo rekordininkai

Lietuvoje ir pasaulyje

Aštuonetas transporto lyderių

Atnaujinti du "Linavos" serviso skyriai

Dešimtoji, bet eilinė

Greičio matuokliai

Indija – patraukli rinka automobilių pramonei

Navigacinių sistemų vagys – už grotų

Vilniuje iškils naujas logistikos centras

Žinotina

Vagystės užsienyje: dvi tų pačių istorijų pusės

Perspektyvos

Mėnesį sostinėje važinės naujas ekologiškas autobusas

Mokyti padeda imitatorius

Keleivinis transportas

Suomija: savita šalis su specifine visuomeninio transporto sistema

Teisė

Teismo įsakymo procesas

Muziejus

Automobilio žibintai – nuo žvakės iki ksenono