Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Aštuonetas transporto lyderių

Asociacijos „Linava“ ir UAB „Hansa lizingas“ inicijuoti rinkimai „Lietuvos transporto lyderiai“ pasiekė kulminaciją – spalio 17 dieną iškilmingos ceremonijos metu buvo paskelbti nugalėtojai aštuoniose kategorijose

"Lietuvos transporto lyderių“ rinkimuose įmonės, jų vadovai ir technologijos buvo vertinami šiose kategorijose: „Lietuvos metų vilkikas 2009“, „Lietuvos metų pažangiausia technologija 2009“, „Lietuvos metų krovininis automobilis 2009“, „Lietuvos metų vežėjas 2008“, „Lietuvos metų ekspeditorius 2008“, „Lietuvos metų logistikos operatorius 2008“ ir „Metų vadovas 2008“. Už „Lietuvos metų publikos vilkiką 2009“ buvo balsuojama internetu nuo balandžio iki spalio mėn.

Komisija, sudaryta iš asociacijų „Linava“, „Lineka“ ir „Lietuvos logistikos asociacija“ vadovų, įvertino įmonių ir vadovų veiklos efektyvumą, vykdomų projektų unikalumą ir atrinko kiekvienoje nominacijoje po tris pretendentus.

„Lietuvos metų vežėju 2008“ buvo pripažinta Kauno transporto bendrovė „Hoptransa“ už Kinijos ir kitų Azijos šalių krovinių gabenimo per Kauną į Vakarų Europą efektyvios sistemos įgyvendinimą. „Metų vadovas 2008“ apdovanojimas už efektyvius verslo sprendimus atiteko UAB „Autoverslas“ vadovui Valdemarui Zakarauskui. „Lietuvos metų ekspeditoriumi 2008“ tapo UAB „Arijus“ už sėkmingai įvykdytą rekordinio svorio ir apimčių krovinio ekspedijavimo projektą į bendrovę „Mažeikių nafta“. „Metų logistikos operatoriumi 2008“ buvo pripažinta „Ad Rem Group“ – už novatoriškas logistikos paslaugas ir sėkmingą trečiosios šalies logistikos 3PL lietuviško darbo modelio sukūrimą.

Ekspertų komisija, sudaryta iš didžiųjų šalies transporto įmonių specialistų ir transporto žurnalistų, nuo balandžio išbandė ir įvertino septynių markių vilkikus, pretendavusius į vieną svarbiausiųjų „Lietuvos transporto lyderių“ nominacijų – „Lietuvos metų vilkikas 2009“. Didžiausias komisijos, kaip, beje, ir publikos, simpatijas pelnė iš „Volvo“ gamyklos išriedėjęs vilkikas FH. Specialistams teko nemažai paplušėti, kad apsispręstų, kuris iš didžiojo sunkvežimių gamintojų septyneto – DAF, IVECO, MAN, “Mercedes-Benz”, „Renault”, “Scania“ ir „Volvo” – vilkikų šiuo metu yra geriausias. Transporto ekspertai turėjo unikalią galimybę išbandyti visus pretendentus vienoje vietoje – Kėdainių oro uoste.

Ypatingas dėmesys rinkimuose buvo skirtas pažangių ir aplinką tausojančių technologijų populiarinimui. Bendrovė „Lietuva Statoil“, norėdama paskatinti aplinkai draugiškesnių transporto priemonių parko plėtrą, įsteigė nominaciją „Lietuvos metų pažangi technologija 2009“. Ją pelnė koncerno „Scania“ sukurti nauji varikliai su EGR sistema, kurios dėka jie atitinka Euro 5 ekologinius reikalavimus nenaudodami karbamido tirpalo.

Distribucijos ir vietinio krovinių gabenimo technikos specialistų komisija įvardino „Lietuvos metų krovininį automobilį 2009“. Juo tapo „Citroen Berlingo”.

„Lietuvos transporto lyderiai“ šiemet tapo vienu iš reikšmingiausių projektų Lietuvos transporto ir logistikos rinkoje. Daugiau informacijos apie jį, rinkimų eigą bei apdovanojimų ceremoniją rasite internete www.transportolyderiai.lt.

"Transporto pasaulis"
Spalis Nr.10 (94)

"Linava" informuoja

Asociacijos „Linava“ atstovai dalyvavo II Baltarusijos transporto kongrese ir logistikos parodoje Minske

Eurovinjetė: Belgija, Danija, Liuksemburgas, Olandija, Švedija

Kronika (rugsėjo mėn.)

Vokietija

Aktualijos

Problemas aptarė keleivininkai

Įkurtuvės

Servisas, kokio dar nebuvo

Iš antrų rankų

Naudoti sunkvežimiai su garantija

Mūsų kalba

Dažniau transportininkų netaisyklingai kirčiuojami žodžiai

Padangos

AUTOSERVISAS VAIŠVYDAVA”: moderni technologija antram padangos gyvenimui

“Michelin” naujovės Hanoverio IAA

Parodos

IAA-62: technologijos keičia modelius

Patirtis

Būti žingsniu priekyje

Stambiu planu

“Berlingo”: žavus mažylis kasdieniam darbui

Tendencijos

Pavažinėti vilkikai pinga...

Užsienyje

Galvijai kelyje

Sunkvežimio plovimo rekordininkai

Lietuvoje ir pasaulyje

Aštuonetas transporto lyderių

Atnaujinti du "Linavos" serviso skyriai

Dešimtoji, bet eilinė

Greičio matuokliai

Indija – patraukli rinka automobilių pramonei

Navigacinių sistemų vagys – už grotų

Vilniuje iškils naujas logistikos centras

Žinotina

Vagystės užsienyje: dvi tų pačių istorijų pusės

Perspektyvos

Mėnesį sostinėje važinės naujas ekologiškas autobusas

Mokyti padeda imitatorius

Keleivinis transportas

Suomija: savita šalis su specifine visuomeninio transporto sistema

Teisė

Teismo įsakymo procesas

Muziejus

Automobilio žibintai – nuo žvakės iki ksenono