Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Tarptautinė transporto ir logistikos paroda „TransRussia 2003“

šiemet vykusioje 8-oje tarptautinėje transporto ir logistikos parodoje „TransRussia 2003“ pabuvojo asociacijos „Linava“ atstovai ir beveik 80 Lietuvos vežėjų grupė. Renginys, kiekvienais metais pritraukiantis daugybę įvairių šalių transporto atstovų ir suinteresuotų institucijų, prasidėjo nuo tarptautinės konferencijos, kurioje aktyviai dalyvavo asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius ir transporto politikos bei informacijos sekretorius A. Baranauskas ir prezidiumo narys Ilja Ostrovskis.

Dvi dienas trukusioje konferencijoje „TransRussia 2003“ buvo kalbama apie Rusijos transporto rinkos plėtotės finansinius-ekonominius, teisinius ir techninius aspektus. Nemažai dėmesio skirta ir Baltijos regiono plėtrai, stojant į Europos Sаjungа, aptarti. Konferencijoje dalyvavę per 300 specialistų iš daugiau nei 25 kitų šalių aptarė ir daugybę kitų aktualių klausimų bei temų: Rusijos transporto sektoriaus analizę ir plėtros tendencijas, investicijų pritraukimа į transporto infrastruktūros plėtrа, muitinės politikа ir tranzitinių vežimų efektyvumo didinimа, logistikos centrų vaidmenį reguliuojant transporto srautus, intermodalinius vežimus, Rusijos potencialа tarptautinių transporto koridorių sistemoje ir kt.

Konferencijoje vyko intensyvus dialogas tarp valstybinių struktūrų, muitinės institucijų, vežėjų asociacijų, didžiausių transporto kompanijų vadovų bei daugelio kitų organizacijų. Tai suteikė galimybę ne tik pasidalinti mintimis apie transporto infrastruktūros tobulinimа, bet ir spręsti svarbias transporto sektoriaus problemas.

Viename iš konferencijos „TransRussia 2003“ seminarų dalyvavęs Rusijos Federacijos valstybinio muitų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Leonidas Lozbenka pažymėjo, kad Rusijos Federacijos muitinė keičiasi: nuo šiol didelis dėmesys bus skiriamas bendradarbiauti su verslininkais.

Pažymėtina, kad asociacijos „Linava“ ir Lietuvos vežėjų stendas parodoje sulaukė didžiulio lankytojų, garbių svečių, transporto kompanijų vadovų, giminingų asociacijų susidomėjimo. Pasak asociacijos „Linava“ prezidento A. Kondrusevičiaus, paroda - puiki galimybė pristatyti Lietuvа, kaip aktyviа ir lygiavertę Europos transporto sistemos veikėjа, bei Lietuvos vežėjus, kaip savo verslo profesionalus. Pažymėtina, kad paroda vienija ne tik Lietuvos vežėjus, bet ir transporto verslа aptarnaujančių šakų (tokių kaip sandėliai, muitinės terminalai), atstovus.

„įvertindami parodos naudа, manome, kad Lietuvos transporto sistemos pristatymas turi būti ne tik skatinamas įvairiais būdais, bet netgi finansuojamas“, - pastebėjo asociacijos „Linava“ Informacijos ir IT skyriaus vadovas Vidmantas Adomaitis. Anot jo, vienas iš šiųmetės parodos trūkumų - po visа parodа išsibarstę Lietuvos transporto atstovų stendai. „Siekiant didesnio efektyvumo, juos būtina suvienyti vienoje parodos vietoje - jungtiniame stende. Tai turėtų organizuoti atsakingos mūsų šalies valstybinės institucijos“, - pabrėžė V. Adomaitis.

Asociacijos „Linava“ stendа aplankė ir Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje Rimantas šidlauskas, kuris su asociacijos prezidentu aptarė Lietuvos ir Rusijos prekybinių ryšių plėtrа bei bendradarbiavimo galimybes.

įvykusiame susitikime su kolegomis iš Latvijos asociacijos „Linavos“ atstovai aptarė abipusius veiksmus siekiant palengvinti bendrus problemų sprendimus Rusijos rinkoje.

Parodoje taip pat buvo diskutuojama apie būtinybę rengti mokslines, praktines konferencijas tarp Baltijos šalių siekiant palengvinti integracijа į Europos Sаjungа.

Parodoje asociacijos „Linava“ atstovai taip pat susitiko su „Klasco“, Klaipėdos uosto, „Lietuvos geležinkelių“ atstovais, keltų operatoriais ir kt.

Lina KARSOKAITė

"Vežėjų žinios"
Balandis Nr. 7 (43)

"Linava" informuoja

Dėl transporto priemonių eismo laikino apribojimo Rusijoje

Derybos su Slovėnija

Greičio apribojimai Rumunijoje

Jugoslavijos Respublikos pavadinimo pakeitimas į „Serbija ir Juodkalnija“

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ XIII KONGRESAS 2003 m. gegužės 9 d., Vilnius

Pasikeitė Slovakijos veterinarinių tarnybų darbo laikas

Tarptautinė transporto ir logistikos paroda „TransRussia 2003“

Kelių transporto inspekcija

Valstybinės kelių transporto inspekcijos informacija apie gautus ir išduotus kelionės leidimus 2003 m. sausio 1 d. - kovo 31 d.

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Pasirašyta sutartis su vokiečiais

Patirtimi domėjosi estai

Tarpvyriausybinės komisijos grupė posėdžiavo Maskvoje

Vežėjų žinios

Dėl keleivių vežimo lapų

Dėl leidimų sunkiasvorėms transporto priemonėms

„Linava“

TIR KNYGELIų IšDAVIMO TIR GARANTINėS SISTEMOS DALYVIAMS BEI GRАžINIMO ASOCIACIJAI „LINAVA“ TAISYKLėS

Susisiekimo ministerijoje

IDėJA įGAUNA PAGREITį

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams