Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

IAA 62: rekordai, rekordai, rekordai...

Rugsėjo 25 – spalio 2 d. Hanoveryje šurmuliavusi tarptautinė automobilių paroda IAA dar kartą patvirtino pasaulio rinkos globalizacijos mastą. Savo produkciją gerokai padidėjusiuose ekspozicijos plotuose demonstravo beveik 2 000 dalyvių iš visų penkių pasaulio kontinentų: Europos, Azijos, Amerikos, Afrikos ir Australijos.

Per statistikos prizmę

Trumpai ją galima apibūdinti taip – rekordinė visais požiūriais: parodos plotas išaugo dar 10 proc. ir šiemet jai prireikė 275 tūkst. kv. m. Trečdaliu padidėjo dalyvių skaičius ir, ne mažiau svarbu, jų atvyko iš daugiau šalių – beveik iš pusšimčio. Tačiau bene svarbiausia – rekordiškai daug naujovių: šiųmetinėje parodoje – 258 pasaulinės premjeros, o jei pridėtume europines ir debiutus Vokietijoje, tai naujoves skaičiuoti reikėtų keturženkliais skaičiais.

Kaip jau įprasta, parodos išvakarėse tarptautinė žurnalistų komisija paskelbia „Metų sunkvežimio“, „Metų veno“ bei „Metų autobuso“ konkurso laureatus. „Metų sunkvežimiu 2009“ tapo „Mercedes-Benz“ modelis „Actros MP3“. Tai šeštoji šio koncerno pergalė sunkvežimių klasėje ir trečioji „Actros” sėkmė: šis modelis nugalėtoju „Metų sunkvežimio“ konkurse anksčiau tapo 1997 ir 2004 metais. Šiek tiek mažiau taškų surinko IVECO naujasis kūrinys „Eurocargo“, o atnaujintieji „Volvo FH“ bei „Scania R480 EGR“, surinkę po lygiai taškų, liko treti. Venų klasėje nugalėtojais tapo FIAT bei PSA koncerno mažyliai „Fiorino“, „Nemo“ bei „Bipper“. „Metų autobusu“ pripažintas žemagrindis miesto autobusas „Setra MultiClass S415 NF“.

62- oji Hanoverio IAA – pasaulio rinkos globalizacijos veidrodis

Ne paslaptis, jog Europos automobilių ir jų aksesuarų gamintojai jau seniai skverbiasi į besiplečiančias Azijos, Pietų Amerikos ir net Afrikos rinkas. Su šias tendencijas patvirtinančia informacija žurnalistai turėjo galimybę susipažinti rugsėjo 23 – 24 d. prieš parodos atidarymą vykusiose spaudos konferencijose, kuriose sunkvežimių ir autobusų gamintojai, pristatydami technikos naujoves, daugiausia dėmesio skyrė perspektyvioms Kinijos, Indijos, Brazilijos ir net Afrikos žemyno rinkoms.

Tačiau pabuvojus šių metų Hanoverio parodos paviljonuose ir išsamiau susipažinus su dalyvių kilmės statistika bei iki šiol dar nematytais eksponatais, nesunku pastebėti ir priešingą tendenciją, t. y. kaip pas mus Europą veržiasi komercinio transporto ir jo eksasuarų gamintojai iš kitų žemynų. Tiesa, kaip ir dera parodos organizatoriams, daugiausiai savo naujovių demonstravo Vokietijos automobilių pramonės atstovai, tačiau nuo kai kurių Europos šalių gamintojų nelabai atsiliko arba juos pralenkė Kinijos, Indijos ir Taivanio atstovai. Štai kaip pagal parodos dalyvių skaičių pasiskirstė pirmasis automobilių ir jų priedų gamintojų penketas (valstybė, dalyvių skaičius):

1. Vokietija – 831

2. Italija – 141

3. Turkija – 139

4. Kinija – 118

5. Olandija – 107

Gausiausią grupę sudarė 15 valstybių, kurioms atstovavo nuo 96 iki 10 dalyvių:

1. Prancūzija – 96

2. Švedija - 95

3. JAV - 64

4. D.Britanija – 57

5. Austrija – 45

6. Ispanija – 34

7. Lenkija – 33

8. Suomija – 31

9. Belgija – 31

10. Japonija – 20

11. Indija – 17

12. Šveicarija – 13

13. Taivanis – 13

14. Danija – 12

15. Izraelis – 11.

Portugalijai atstovavo dešimt gamintojų, po septynis – Slovėnijai, Čekijai ir Vengrijai. Šeši automobilių pramonės atstovai buvo iš Rusijos, po penkis – iš Airijos, Pietų Korėjos ir Brazilijos, keturi iš Bulgarijos, po tris iš – Estijos, Liuksemburgo, Rumunijos ir Slovakijos, po du – iš Norvegijos, Serbijos, Kanados, Meksikos, Pietų Afrikos Respublikos, Tailando ir Australijos. Likusioms septynioms valstybėms, įskaitant ir Lietuvą, Hanoverio IAA atstovavo po vieną gamintoją.

Kęstutis BRUZGELEVIČIUS ir Tomas LABŽENTIS

"Vežėjų žinios"
Spalis Nr.19 (175)

"Linava" informuoja

Lietuva ir Kazachstanas – už krovinių srautų plėtrą

Nauji reikalavimai Turkijoje

Kaimynų naujienos

Baltarusijos muitinė pasirengusi dirbti efektyviau

MAZ autobusas – Hanoveryje

Naujas BAZ modelis

Vž informacija

IAA 62: rekordai, rekordai, rekordai...

Naujas maršrutas tarp geležinkelio stoties ir oro uosto

Panevėžio autobusų parkui – 50

VKTI informuoja

Inspekcijoje viešėjo Baltarusijos transporto inspekcijos viršininkas

Priimamos paraiškos gauti ETMK leidimus

Ruoškime automobilius žiemai

Skaitmeninių tachografų sistemos saugumo reikalavimai

Nauji teisės aktai

Mokesčiai

Transportas

Muitinėje

Naujienos

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos