Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Per Radviliškį einantis europinės magistralės ruožas bus saugesnis

Atlikus kelio rekonstrukcijos darbus, rugsėjo 30 d. iškilmingai atidarytas per Radviliškį einantis europinės magistralės E272 ruožas. Rekonstruotas 2,2 km kelio ruožas paplatintas iki 4 eismo juostų, pasirūpinta eismo sauga. Darbus, kurių vertė 16 mln. Lt, per 11 mėnesių atliko UAB „Šiaulių plentas“.

Per Radviliškį einantis kelias E272 Vilnius–Panevėžys–Šiauliai–Palanga–Klaipėda yra viena iš šešių Lietuvos teritoriją kertančių europinių magistralių. Iki rekonstrukcijos minėtas kelio ruožas netenkino šiandienos eismo intensyvumo ir leistinos automobilių ašies apkrovos reikalavimų. Rekonstruojant kelią buvo siekiama užtikrinti saugias ir patogias automobilių eismo sąlygas, atitinkančias eismo intensyvumo lygį, kelio reikšmę ir tarptautinius standartus.

Atliekant rekonstrukciją, 2,2 km ilgio kelio ruožas paplatintas nuo 2 iki 4 eismo juostų, paklota nauja kelio danga, įrengti platesni kelkraščiai, kelio viduryje įrengta skiriamoji juosta su metaliniu atitvaru, sutvarkyta 13 nuovažų į gyvenamuosius namus, sankryžas. Pačioje avaringiausioje vietoje – sankryžoje su rajoniniu keliu Radviliškis–Voskoniai–Stačiūnai įrengtas šviesoforas. Pertvarkyta šalia kelio buvusi automobilių svėrimo aikštelė – vietoj jos kitoje vietoje įrengta nauja, o senoji pritaikyta automobiliams statyti ir autobusams sustoti. Abi aikštelės nuo važiuojamosios kelio dalies atskirtos 3 m pločio žalios vejos juostomis su bordiūrais. Abipus kelio įrengtos autobusų stotelės, rekonstruoti buvę ir nutiesti nauji pėsčiųjų bei dviračių takai. Pėsčiųjų perėjose ties kelio ašimi įrengtos pėsčiųjų saugos salelės. Visame rekonstruotame kelio ruože įrengtas apšvietimas. Pasirūpinta ir aplinkos apsauga – kelio šlaitai sutvirtinti dirvožemio sluoksniu, apsėti žole, įrengti paviršinio vandens filtrai, pirminio apvalymo šuliniai.

Rekonstrukcija atlikta sudėtingame kelio ruože, einančiame per tankiai apgyvendintą teritoriją. Šiame ruože europinė magistralė susikerta su rajoniniu keliu Radviliškis–Voskoniai–Stačiūnai, geležinkelių linijomis, čia daug sankryžų su vietiniais keliais ir nuovažų į gyvenamųjų namų teritorijas. Šalia kelio yra viešbutis, degalinė, automobilių stovėjimo aikštelė, įvairūs ūkinės veiklos pastatai. Magistraliniu keliu E272 naudojasi tranzito, tarpmiestinis ir vietinis transportas, žemės ūkio technika, dviratininkai ir pėstieji. Didelė dalis Radviliškio gyventojų važiuoja dirbti į Šiaulius, todėl čia itin intensyvus keleivinio transporto eismas. Tikimasi, kad atlikti rekonstrukcijos darbai smarkiai pagerins eismo saugą, tad ir šis kelias bus patogus ir saugus keliauti. Kelio ruožo Šiauliai–Radviliškis rekonstrukciją numatoma tęsti panaudojant 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšas. Darbai vyks dviem etapais 2008–2010 m. ir 2010–2011 m.

Vilnius taps Eurazijos transporto politikos centru

2009 m. spalio 19–20 d. Vilniuje vyks Europos ir Azijos transporto ministrų konferencija „ASEM Transport Ministers Meeting (ASEM TMM) 2009“, kurioje planuojama diskutuoti dėl Europos ir Azijos transporto infrastruktūros poreikių bei apie bendrą ateities transporto infrastruktūros plėtros viziją. Tuo pat metu Vilniuje bus surengtas ir Transporto plėtros forumas, į kurį bus pakviesti stambiausių transporto sektoriaus verslo įmonių, tarptautinių finansinių institucijų, tarptautinių ir regioninių organizacijų atstovai.

Rugsėjo 29 d. Susisiekimo ministerijoje vyko pirmas Lietuvos iniciatyvos partnerių ir rėmėjų (vadinamų „draugų grupe“) susitikimas, kuriame buvo diskutuojama dėl „ASEM Transport Ministers Meeting 2009“ temų, baigiamųjų ministrų susitikimo dokumentų, kitų parengiamųjų susitikimų datos ir vietos, aptarti renginio organizaciniai klausimai.

2007 m. Hamburge 8-ajame ASEM užsienio reikalų ministrų susitikime buvo pristatyta Lietuvos susisiekimo ministerijos iniciatyva surengti pirmąjį ASEM transporto ministrų susitikimą 2009 m. Vilniuje. ASEM valstybės pritarė šiai Lietuvos iniciatyvai. 2009 m. spalio 19–20 d. Vilniuje vyks ASEM TMM 2009“. Iki šiol ASEM lygio susitikimus rengė aukščiausio lygio vadovai bei užsienio reikalų, ekonomikos, finansų, kultūros, sveikatos, švietimo ir aplinkos apsaugos ministrai. Transporto ministrai tokio lygio konferencijose dar nebuvo susitikę.

„ASEM TMM 2009“metu ketinama organizuoti ir Transporto plėtros forumą, į kurį planuojama pakviesti stambiausių Europos ir Azijos transporto sektoriaus įmonių, tarptautinių ir regioninių organizacijų atstovus. ASEM transporto ministrų bendradarbiavimas padės Europos ir Azijos šalims kurti saugesnes ir efektyvesnes, patvarias ir draugiškas aplinkai transporto sistemas, keistis informacija, plėtoti tarpvalstybinius ir verslo ryšius. Rengiant Europos ir Azijos transporto ministrų susitikimą Lietuvai talkins, kaip partneriai ir rėmėjai ( „draugų grupė“), Europos Komisija, Kinija, Lenkija, Singapūras, Švedija, Vietnamas ir Vokietija.

Susisiekimo ministerija globos „Lietuvos transporto lyderių“ rinkimus

Spalį pasibaigsiančių pirmų „Lietuvos transporto lyderių“ rinkimų globėja tapo LR susisiekimo ministerija. Asociacijos „Linava“ ir bendrovės „Hansalizingas“ pavasarį inicijuotas projektas šiemet taps reikšmingiausiu įvykiu Lietuvos transporto ir logistikos rinkoje. Šiuos rinkimus planuojama rengti kasmet.

Rinkimų tikslas – įvertinti ir atkreipti dėmesį į transporto ir logistikos sektoriaus veiklos lyderius. Anot renginio organizatorių, sulėtėjus ekonomikos augimui ir šalies transporto sektoriui išgyvenant sunkų metą, kaip niekada svarbu rinkos dalyviams parodyti efektyvaus verslo pavyzdžių ir patrauklių iniciatyvų. Rinkimuose nominuotos įmonės bei vadovai bus įvertinti būtent už išskirtinius verslo projektus ir novatorišką vadybą.

Šiemet skirtingose „Lietuvos transporto lyderių“ kategorijose bus įvertintos įmonės bei labiausiai transporto sektorių garsinę žmonės: bus išrinkti geriausi nominacijose „Lietuvos metų vežėjas 2008“, „Metų vadovas 2008“, „Lietuvos metų ekspeditorius 2008“ ir „Lietuvos metų logistikos operatorius 2008“. Mobiliųjų technologijų bendrovė „Nokia“, atsižvelgdama į rinkimų rengėjų ypatingą dėmesį išskirtiniams vadybos modeliams ir sėkmingoms įmonių valdymo strategijoms, įsteigė savo prizą „Metų vadovo 2008“ nominaciją laimėjusiam lyderiui. Daug dėmesio rinkimuose skiriama ir pažangių technologijų, tarp jų - plėtojančių ekologiškumą ir inovacijas, populiarinimui. Bendrovė „Lietuva Statoil“ įsteigė specialią nominaciją „Lietuvos metų pažangi technologija 2009“. Technologiniams pasiekimams ir transporto priemonėms įvertinti įsteigtos nominacijos „Lietuvos metų vilkikas 2009“, „Lietuvos publikos vilkikas 2009“ bei „Lietuvos metų krovininis automobilis 2009“. Ekspertų komisija, sudaryta iš didžiųjų šalies transporto įmonių specialistų ir transporto tematika rašančių žurnalistų, vilkikus testavo ir vertino nuo balandžio mėnesio. „Metų krovininį automobilį 2009“ renka distribucijos ir vietinio krovinių gabenimo technikos specialistų komisija, sudaryta iš šalies kurjerių tarnybų ir prekių paskirstymo bendrovių specialistų bei apie automobilius rašančių žurnalistų.

"Vežėjų žinios"
Spalis Nr.19 (175)

"Linava" informuoja

Lietuva ir Kazachstanas – už krovinių srautų plėtrą

Nauji reikalavimai Turkijoje

Kaimynų naujienos

Baltarusijos muitinė pasirengusi dirbti efektyviau

MAZ autobusas – Hanoveryje

Naujas BAZ modelis

Vž informacija

IAA 62: rekordai, rekordai, rekordai...

Naujas maršrutas tarp geležinkelio stoties ir oro uosto

Panevėžio autobusų parkui – 50

VKTI informuoja

Inspekcijoje viešėjo Baltarusijos transporto inspekcijos viršininkas

Priimamos paraiškos gauti ETMK leidimus

Ruoškime automobilius žiemai

Skaitmeninių tachografų sistemos saugumo reikalavimai

Nauji teisės aktai

Mokesčiai

Transportas

Muitinėje

Naujienos

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos