Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Lietuvos muitinės kinologų šunys – pripažinti Europoje narkotikų ieškotojai

Beveik savaitę Latvijoje varžėsi įvairių Europos šalių muitinių kinologai su tarnybiniais šunimis. Ventspilio mieste surengtame 6-ajame Europos muitinių kinologų čempionate kinologai su savo tarnybiniais šunimis varžėsi dėl geriausiojo narkotikų ieškotojų titulo. Lietuvos muitininkai čempionate pasirodė puikiai ir užėmė garbingą 6-ąją vietą.

Iš viso varžybose dalyvavo net 20 kinologų komandų ne tik iš Europos Sąjungos šalių, bet ir iš Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos bei Uzbekistano. Pastariesiems atiteko paskutinė čempionato vieta. Kinologai su savo augintiniais varžėsi ieškodami narkotikų lengvuosiuose ir sunkiuosiuose automobiliuose, apieškodami bagažą bei uždaras patalpas. Paskutinės rungties metu tarnybiniai muitininkų šunys turėjo atlikti paklusnumo programą. Čempionate teisėjavę keturi teisėjai iš Čekijos, Austrijos, Švedijos ir Latvijos užtikrintai pirmąją vietą skyrė suomiams. Jie bendroje įskaitoje surinktų taškų skaičiumi pralenkė čempionato šeimininkus latvius, kurie po paskutinės rungties nukrito į trečiąją vietą. Antroji vieta po atkaklios kovos atiteko estų kinologams.

Čempionato metu muitinių kinologai su tarnybiniais šunimis varžėsi ir asmeninėse rungtyse. Kauno teritorinės muitinės kinologas Audrius Žaltauskas su labradoro retriveriu Aru užėmė 6-ąją vietą iš 40-ies. Šiuo metu Lietuvos muitinėje dirba 20 kinologų ir 26 tarnybiniai šunys. Jie padeda surasti nelegaliai gabenamas narkotines ir psichotropines medžiagas, tabako gaminius, sprogstamuosius įtaisus ir šaunamuosius ginklus.

Muitinės kinologų uždavinys – pradėti mokyti tarnybinius šunis aptikti draudžiamus gabenti saugomus gyvūnus bei augalus, taip pat didelius kiekius grynųjų pinigų.

Cigaretes pažeidėjai slėpė įvairiose vilkikų vietose

Rugsėjo 30 d. Vilniaus teritorinės muitinės Šalčininkų kelio poste mobiliosios grupės pareigūnai sulaikė 4 000 cigarečių pakelių su rusiškomis banderolėmis, jų bendra vertė – beveik 18 000 Lt.

Pareigūnai patikrinti sustabdė iš Baltarusijos vykstantį krovininį automobilį „Renault“, kurį vairavo Lenkijos pilietis P. J. Pareigūnams detaliai patikrinus minėtąjį vilkiką, įvairiose automobilio vietose – po prietaisų skydeliu, po apmušalais – rasta cigarečių „Viceroy blue“, „Viceroy red“, „North star menthol“, „Ronson“ bei „Imperial classic blue“.

Tos pačios dienos popietę Medininkų kelio poste šios muitinės ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai aptiko cigarečių „LM“, kurių bendra vertė yra 5 000 Lt. Cigaretės buvo aptiktos iš Baltarusijos vykstančiame krovininiame automobilyje „Volvo FH12“, kurį vairavo Rusijos pilietis V. A. Neteisėtai gabenami rūkalai buvo rasti po vilkiko kabina, variklio skyriuje.

Kadangi pažeidėjas cigaretes gabeno norėdamas išvengti muitinės kontrolės, pareigūnai sulaikė ir rūkalus, ir transporto priemonę bei surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą.

"Vežėjų žinios"
Spalis Nr.19 (175)

"Linava" informuoja

Lietuva ir Kazachstanas – už krovinių srautų plėtrą

Nauji reikalavimai Turkijoje

Kaimynų naujienos

Baltarusijos muitinė pasirengusi dirbti efektyviau

MAZ autobusas – Hanoveryje

Naujas BAZ modelis

Vž informacija

IAA 62: rekordai, rekordai, rekordai...

Naujas maršrutas tarp geležinkelio stoties ir oro uosto

Panevėžio autobusų parkui – 50

VKTI informuoja

Inspekcijoje viešėjo Baltarusijos transporto inspekcijos viršininkas

Priimamos paraiškos gauti ETMK leidimus

Ruoškime automobilius žiemai

Skaitmeninių tachografų sistemos saugumo reikalavimai

Nauji teisės aktai

Mokesčiai

Transportas

Muitinėje

Naujienos

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos