Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

"Krone" naujovės - IAA parodoje

Tarptautinė transporto paroda (IAA) Hanoveryje duris atvers rugsėjo 23 dieną ir tęsis iki spalio 2-osios. Dar prieš jai prasidedant paaiškėjo, kad paroda pasieks naujų rekordų: ekspozicijos plotas, palyginus su ankstesne prieš pora metų vykusia paroda, išaugo dešimtadaliu – iki 275 000 kvadratinių metrų, o dalyvių iš 47 šalių skaičius pagausėjo ketvirtadaliu ir bus apie 2000. Šioje parodoje kompanija „Krone“ naujoves pristatys 2200 kvadratinių metrų plote. Didžiausio lankytojų antplūdžio tikimasi sulaukti prie naujo refrižeratoriaus „Cool Liner Duoplex Steel“, kuris publikai pristatomas pirmą kartą.

„Cool Liner Duoplex Steel“

Patikimas dviem aukštais išdėliotų krovinių tvirtinimas – tokį novatorišką sprendimą pateikė „Krone“, sukonstravusi naują puspriekabės modelį „Cool Liner Duoplex Steel“.

Puspriekabėje kroviniai saugiai tvirtinami ištisinių tvirtinimo lentjuosčių, sukonstruotų puspriekabės apatinėje dalyje, ir suduriamų tvirtinimo lentjuosčių, sukonstruotų tarp antro aukšto sijų, dėka. Antram aukštui montuoti siūlomi trys sijų ilgio variantai: 1600 mm, 1900 mm ir 2200 mm.

Naujovė ir „Vario Lock“ įranga, skirta gėlėms transportuoti. Jos naudojimas paprastas: puspriekabės grindyse ir lubose pritvirtinta po keturis aliuminio profilius su angomis. Į angas įstatomi strypai, blokuojantys konteinerius ant ratukų, kuriuose sukrautos gėlės.

„Cool Liner Duoplex Steel“ bruožas – tvirta konstrukcija ir komfortiška įranga. Puspriekabės priekinė atraminė sienelė – 50 mm storio, ji sutvirtinta kiauryminiais aliuminio profiliais, per kuriuos patenka oras. Šonines sienas, įvertintas sertifikatu HACCP, lengva plauti ir remontuoti, grindys – 125 mm storio, ištisinės, nepraleidžia vandens. Papildomai sustiprinta puspriekabės galinė dalis atlaiko dideles apkrovas, kurias sukelia autokrautuvas. Tą patvirtina atliktas testas, atititinkantis CSC 283 reikalavimus.

Puspriekabės galinis portalas sukonstruotas iš nerūdijančio plieno, turi aliumininius durų šarnyrus, du plieninius užraktus. „Cool Liner Duoplex Steel“ viduje įrengtas elektros apšvietimas – atidarius puspriekabės galines duris, viduje užsidega šviesa. Lempos ir laidai įmontuoti į lubas, todėl gerai apsaugoti nuo pažeidimų. Ant lubų pritvirtintas oro kanalas tolygiai paskirsto oro srautą į abu aukštus.

Sistema „EcoFridge“

Šaldymas azotu – šis optimalus techninis sprendimas siūlomas naujai puspriekabei „Cool Liner Duoplex EcoFridge“. Refrižeratorius vietoj šaldymo agregato turi azoto baką, iš kurio ir pučiamos dujos. Ši technologija teikia nemažai privalumų: šaldoma greičiau, procesas ekologiškai švaresnis. Šiuo atveju neišmetamas anglies dioksidas, neeikvojamas deguonis. Be to, azoto įranga šaldo praktiškai be garso, tą patvirtina pirmasis sertifikatas PIEK iš Olandijos.

„Fresh Liner Duoplex Steel“

Naujas kompanijos „Krone“ puspriekabės „Fresh Liner Duoplex Steel“ modelis atitinka aukštus šaldytų krovinių gabenimo reikalavimus. Uždaras kėbulas pagamintas iš „sandwich” tipo plokščių: jų storis lubose ir sienose iki 30 mm, plokščių pagrindą sudaro tankus putų poliuretanas ir metalinė smūgiams atspari danga, tai garantuoja puikią kėbulo izoliaciją ir atsparumą senėjimui. Nauji kėbulai, pagaminti firmoje „Brügen“, įsikūrusioje Liubtene netoli Hamburgo, pasižymi praktiškų detalių ir įrangos gausa. Vidinis puspriekabės aukštis – 2715 mm, galinio portalo aukštis – 2650 mm. Iš klijuotos 30 mm faneros segmentų sukonstruotos grindys nepraleidžia vandens ir atlaiko 7000 kg apkrovą ant ašies.

Galinės durys iš lauko padengtos plieno, o iš vidaus aliuminio skarda. Lubose sumontuotos keturios lempos su jungikliu gerai apšviečia puspriekabės vidų pakraunant ar iškraunant prekes. Kroviniui tvirtinti 800 mm ir 1600 mm aukštyje įrengtos dvi kombinuoto tvirtinimo lentjuosčių eilės.

Puspriekabėje „Fresh Liner Duoplex Steel“ įrengta kontrolės programa „TControl Dry“, kuri per palydovų ryšį nustato bei įrašo puspriekabės buvimo vietą, darbinius parametrus, durų būklę ir praneša apie stabdžių sistemos klaidas.

„Mega Liner ROOFLIFT“ – su pakeliamu stogu

Kompanija „Krone“ sukūrė puspriekabės „Mega Liner ROOFLIFT“ modelį su pakeliamu „ROOFLIFTER“ stogu, kurį hidropneumatiniu siurbliu galima pakelti iki 600 mm. Dėl to maksimalus šoninio pakrovimo aukštis siekia 3455 mm.Stogo aukštį galima reguliuoti nuo žemės nenaudojant instrumentų. Vadinasi, vairuotojui nereikia užlipti ant puspriekabės ir rizikuoti susižeisti. Naujas stogas – tai ir nelaimingų atvejų darbe profilaktika.

Naujiena – jau Lietuvos rinkoje

“Naująjį šaldytuvą ant ratų „Cool Liner Duoplex Steel“ jau turime Lietuvoje“, - informavo UAB „Scanbalt Trailer“ direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Augutis, nuo šio rudens ėmęs kuruoti naujų „Krone“ puspriekabių pardavimą mūsų šalyje. – „Lietuvos vežėjai gali šią puspriekabę ne tik apžiūrėti bendrovės aikštelėje, bet ir įsigyti, pasirinkdami pageidaujamą šaldymo įrangą – „Thermo King“ arba „Carrier“. Naujo puspriekabės modelio vienas iš privalumųtas, kad jo kėbulas pagamintas iš „sandwich“ tipo plokštės su metaline, o ne plastikine danga. Dėl techninių naujovių puspriekabė tapo gerokai tvirtesnė, o jos kaina, svoris, izoliacinės savybės išliko tos pačios“.

Kaip teigia M. Augutis, puspriekabes su pakeliamu stogu ypač gerai vertina ir daugiausiai perka Alytaus ir Kauno vežėjai. Lietuvoje puspriekabių su mechaniškai pakeliamu stogu per pora pastarųjų metų parduota kelios dešimtys. Atnaujindami parką, vežėjai dabar galės įsigyti ir modernesnių puspriekabių, kurių stogą pakels hidropneumatinis siurblys.

Kitus naujus „Krone“ gaminius vežėjai gali rinktis pagal brėžinius, aprašymus, o jų užsakymas bus įvykdytas per du mėnesius.

„Šiemet vežėjai užsakė pagaminti apie 400 „Krone“ puspriekabių. Nors prasidėjus vasarai transporto versle pajutome sąstingį, tikimės, kad rinka pagyvės nuo lapkričio mėnesio, prieš Kalėdų šventes,“ – šypsojosi optimizmo neprarandantis M. Augutis.

Vidmantas KLIUKAS

"Transporto pasaulis"
Rugsėjis Nr.9 (93)

"Linava" informuoja

Kronika

Naujienos

Nekrologas - Rimantas Budrevičius 1966-01-12–2008-09-06

Eismas

Atsakomybė gelbsti gyvybes

Svarbiausia - išmokyti galvoti

Ekologija

Transporto paslaugų verslas ir aplinkosauga: kaip sumažinti oro taršą

Geriausieji

Rinkos lyderių rinkimai Vokietijoje

Priekabų ūkis

"Krone" naujovės - IAA parodoje

Tendencijos

Pokyčiai antrinėje krovininių automobilių rinkoje

Tradicijos

Dvyliktosios: pro skausmo ašaras...

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Rudeninė logistikos šventė

Žinotina

Geriausios poilsio aikštelės prie Vokietijos automagistralių

Perspektyvos

Vandenilio energetikos plėtra turėtų paspartėti

Keleivinis transportas

Pirmasis pusmetis keleivių vežėjams – prieštaringas

SOR - ekonomiškas darbštuolis

Technika

EGR ir Euro 5: kaip tai padarė MAN

Teisė

Transporto priemonių konfiskavimas

Muziejus

Nieko ypatingo - tai automatas