Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

„Sprinter“ furgonų gamybos plėtra

Siekdami patenkinti nuolat didėjančią transporterių paklausą, „Mercedes-Benz“ gamintojai Diusseldorfe ir Ludwigsfelde planuoja išplėsti populiariausių „Sprinter“ modelių gamybą.

„Mercedes-Benz“ valdybos nutarimu, ateinančiais metais dviejų gamyklų rekonstrukcijai ir gamybos jose plėtrai bus investuota 177 milijonai eurų ir sukurta iki 500 papildomų darbo vietų.

Brandenburgo žemėje esančioje Ludwigsfelde gamykloje bus įrengtas naujas „Sprinter“ furgonų kėbulų gamybos konvejeris ir papildoma jų dažymo linija. Gamyklų rekonstrukciją numatoma baigti iki 2011 metų vidurio, bendrus gamybos pajėgumus išplečiant iki 50 proc.

Diusseldorfo gamykloje po dažymo linijos atnaujinimo „Sprinter“ gamyba iki ateinančių metų pabaigos turėtų išaugti apie 12 proc.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sunkvežimių ir krovinių apsaugos nuo vagių sistema

Europoje kasmet pavagiama apie 200 000 komercinių transporto priemonių, kurių bendra vertė su kroviniais sudaro daugiau kaip 8,2 milijardo eurų.

Atsižvelgdami į pavojingą situaciją, Švedijos apsaugos sistemų firma „Securitas“ ir sunkvežimių gamintojai „Volvo Trucks“ įsteigė bendrą įmonę, kuri nuo kitų metų pradžios pradės montuoti naują apsaugos priemonių sistemą nuo vagysčių ir įsilaužimų.

Iškilus būtinumui, vairuotojas per centrinį „Securitas“ apsaugos sistemos pultą, įmontuotą sunkvežimio kabinoje, galės perduoti pavojaus signalą policijai arba savo įmonei. Ateityje planuojama įdiegti sistemą, kuri apie vilkikui ir jo priekabai su kroviniu iškilusį pavojų leis perduoti signalą nuotolinio valdymo pultu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pirmyn su praeities klasika

Amerikos sunkvežimių gamintojas „International“ pateikė rinkai naują magistralinio vilkiko „Lone Star“ modelį.

Magistralinių kelių milžiną primenantis naujas modelis stebina įspūdingo – iki 5 metrų – ilgio kabina su erdviomis miegamosiomis vietomis ir nauju išorės dizainu, kurio pagrindinis bruožas – stipriai į priekį išsikišusios impozantiškos radiatoriaus grotelės, o už jų paslėptas galingas jėgos agregatas. Iš tikrųjų rinkos naujoko dizainas nėra visiškai naujas, o tik primena legendinį „International“ D serijos vilkiką, debiutavusį praėjusio amžiaus ketvirtąjį dešimtmetį.

Po ilgu variklio gaubtu montuojami modernūs „Caterpillar“ arba „Cummins“ varikliai nuo 435 iki 600 AG galią. Jėga į ratus perduodama per mechaninę dešimties pakopų „Eaton-Fuller“ pavarų dėžę. Serijinei įrangai priklauso ABS, elektroninė stabilumo programa ESP montuojama kliento pageidavimu.

"Transporto pasaulis"
Rugsėjis Nr.9 (93)

"Linava" informuoja

Kronika

Naujienos

Nekrologas - Rimantas Budrevičius 1966-01-12–2008-09-06

Eismas

Atsakomybė gelbsti gyvybes

Svarbiausia - išmokyti galvoti

Ekologija

Transporto paslaugų verslas ir aplinkosauga: kaip sumažinti oro taršą

Geriausieji

Rinkos lyderių rinkimai Vokietijoje

Priekabų ūkis

"Krone" naujovės - IAA parodoje

Tendencijos

Pokyčiai antrinėje krovininių automobilių rinkoje

Tradicijos

Dvyliktosios: pro skausmo ašaras...

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Rudeninė logistikos šventė

Žinotina

Geriausios poilsio aikštelės prie Vokietijos automagistralių

Perspektyvos

Vandenilio energetikos plėtra turėtų paspartėti

Keleivinis transportas

Pirmasis pusmetis keleivių vežėjams – prieštaringas

SOR - ekonomiškas darbštuolis

Technika

EGR ir Euro 5: kaip tai padarė MAN

Teisė

Transporto priemonių konfiskavimas

Muziejus

Nieko ypatingo - tai automatas