Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

IRU rekomenduoja

IRU vadovybė 2002 12 19. išsiuntė raštа Nr. AD/G33935/JPG Lietuvos muitinės departamento direktoriui V. Valickui, jame patariama glaudžiau bendradarbiauti su asociacija "Linava" bei pasitikėti šios organizacijos patirtimi ir kompetencija.

Gerb. p. Valickai,

Dėkoju už Jūsų 2002 m. gruodžio 16 d. laiškа/faksа, kurį gavau 2002 m. gruodžio 17 d. Iš pat pradžių norėčiau pabrėžti, kad į Jūsų klausimus tiesiogiai galėjo atsakyti "Linava". Aš dar kartа akcentuoju, kad "Linava" yra tikrasis IRU narys nuo 1990-ųjų m. pradžios. Jai suteikta teisė gauti visiškа informacijа ir Jūs turite pasitikėti "Linavos" patirtimi ir kompetencija.

Jūs esate informuoti, kad TIR draudimas išlieka Rusijos teritorijoje. Tačiau leiskite Jums patvirtinti, kad draudikai buvo sustabdę TIR draudimа Rusijos Federacijos teritorijoje, todėl IRU neturėjo kitos išeities kaip tik įgyvendinti savo sprendimа. Jo nesilaikant visas TIR draudimas galėtų būti sustabdytas. Todėl išvardytos priemonės turėtų būti laikomos sprendimu ir jas privalo įgyvendinti visos vežėjų asociacijos ir muitinės tarnybos.

Mus informavo, kad 2002 m. gruodžio 12 d. įvyko susitikimas, kuriame dalyvavo Lietuvos muitinės departamento atstovai ir aptarė pasekmes, galimas po TIR draudimo sustabdymo Rusijos Federacijos teritorijoje. Dėl nesuprantamų priežasčių "Linavos" delegacija buvo paprašyta išeiti iš posėdžio.

Mums nepaprastai sunku suprasti tokį departamento požiūrį, kuris visiškai prieštarauja partnerystės nuostatoms, siekiant užtikrinti efektyvų ir nepriekaištingа TIR konvencijos taikymа Jūsų šalyje. O tai yra svarbu krizės metu.

Norėčiau Jus paraginti užmegzti kontaktа su "Linava" ir iš naujo tikros partnerystės pagrindu atstayti-- efektyvų bendradarbiavimа, ypač dėl TIR konvencijos 8.7 ir 38 str., 9 priedo II dalies bei "Safe TIR" taikymo, užtikrinant, kad ateityje visas reikalingas dėmesys būtų skirtas Lietuvos vežėjų, įgaliotų naudotis TIR sistema, pastoviai kontrolei.

Tikiuosi, kad galiu remtis Jūsų supratimu, ir tikiuosi Jūsų pritarimo šioje ypač kritinėje situacijoje.

Pagarbiai,

Jirka Groenendijk,

TIR politikos vadovas

Kopija: asociacijai "Linava"

"Vežėjų žinios"
Sausis Nr. 1 (37)

"Linava" informuoja

Dėl įvažiavimo į Rusijа vizų gavimo

Dėl vizų išdavimo įkainių ir mokėjimo tvarkos

IRU rekomenduoja

Mažinamas konsulinis mokestis

Aktualijos

Šiuolaikinio transporto sistemos problemos