Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Priešgaisrinė sauga

Priešgaisrinės saugos įstatymo 7 ir 11 straipsnių pakeitimo įstatymu(įsigaliojo 2008-06-21, Žin., 2008, Nr. 71-2704) nustatyta, kad įmonių vadovai privalo imtis būtinų objekto bei jame esančių arba galinčių būti žmonių apsaugos nuo gaisro priemonių, arba įmonių vadovai gali priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų vykdymą paskirti jo vadovaujamos įmonės, įstaigos ar organizacijos darbuotojui.

Iki šiol galiojusioje įstatymo redakcijoje buvo nustatyta, kad įmonėse, įstaigose ir organizacijose už objekto priešgaisrinę būklę asmeniškai atsakingi jų vadovai; atlikdami šią pareigą, vadovai privalo imtis būtinų objekto ir jame esančių arba galinčių būti žmonių apsaugos nuo gaisro priemonių. Įmonės, įstaigos ir organizacijos, kurių sąrašą pagal vidaus reikalų ministro patvirtintus kriterijus nustato Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius, vadovas asmeniškai turi baigti priešgaisrinės saugos mokymo programos kursą. Tačiau nuostata, kad vadovas asmeniškai turi baigti priešgaisrinės saugos mokymo programos kursą, nėra racionali ir tinkama dėl kelių priežasčių: pavyzdžiui, praktika rodo, kad dažnai įstatymu numatytas privalomas priešgaisrinės saugos programos kurso išklausymas išlieka formaliu veiksmu, neteikiančiu reikšmingesnio rezultato, tačiau pareikalauja nemažai brangaus rezervo – institucijos vadovo laiko. Kartu tai reiškia ir ne tokį efektyvų priešgaisrinės saugos kursams skiriamų lėšų panaudojimą, nes šių kursų efektyvumas būtų didesnis, jei juos baigtų asmenys, vėliau atliksiantys priešgaisrinės saugos funkcijas.

Dėl šių priežasčių įstatymo pakeitimu nustatyta, kad priešgaisrinės saugos mokymo programos kursą turi baigti institucijos vadovas arba darbuotojas, kuris paskirtas vykdyti priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus.

Advokatė Reda ALEKSYNAITĖ

"Vežėjų žinios"
Rugpjūtis Nr.16 (172)

"Linava" informuoja

Naujienos

Kaimynų naujienos

Sankt Peterburgo žiedo statybos bus baigtos 2010-aisiais

Transporto sistemos modernizavimas – pati brangiausia Rusijos programa

Vandeniliu varomas krovininis automobilis

Rinkos naujienos

Dviaukščiai „Volvo“ – Didžiojoje Britanijoje

Lengvas šaldytuvas

Už reikalavimų nepaisymą Londone – 1 000 svarų bauda

VW sunkvežimių sėkmė

„Temsa“ keičia pavadinimą

VKTI informuoja

Apklausos „Kaip gerinti vairuotojų rengimą?“ rezultatai

Privalomas papildomų veidrodžių įrengimas transporto priemonėse

Transporto priemonių atitikties įvertinimo ir techninės apžiūros pakeitimai

Nauji teisės aktai

Darbo santykiai

Geležinkeliai

Įmonių bankrotas

LEZ

Mokesčiai

Muitinė

Pavojingi kroviniai

Priešgaisrinė sauga

Sodra

Transportas

Valstybės rinkliavos

Muitinėje

Lietuvos ir Lenkijos pasienyje sulaikyti beveik 9 kg narkotikų

Per 7 mėn. muitinės sulaikytų prekių vertė – daugiau kaip 13 mln. Lt

Sulaikytos ir cigaretės, ir transporto priemonės