Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Apklausos „Kaip gerinti vairuotojų rengimą?“ rezultatai

Valstybinė kelių transporto inspekcija 2008 m. gegužės–birželio mėn. atliko vairavimo mokyklų apklausą, kurios tikslas – analizuoti vairuotojų rengimo procesus, taip pat, įvertinus atsakiusiųjų į anketos klausimus nuomonę, gerinti vairuotojų rengimą, kaip vieną iš sudėtinių eismo saugumo dalių.

Apklausos anketa buvo pateikta vairavimo mokykloms. Į apklausos anketos klausimus atsakė 169 vairavimo mokyklos. Apibendrinusi atsakymus, Inspekcija informuoja, kad 37 proc. į anketos klausimus atsakiusių mokyklų nurodė, jog laiko mokymo kursui įsisavinti skirta pakankamai, o 29 proc. respondentų atsakė neigiamai. Į klausimą „Ar reikėtų asmenims, kurie savarankiškai rengiasi laikyti teorijos egzaminą VĮ „Regitra“, vairavimo mokykloje išklausyti privalomąjį paskaitų kursą apie vairuotojo etiką, vairavimo elgsenos pasikeitimus dėl alkoholio, narkotikų ar vaistų bei kitais klausimais, susijusiais su saugiu vairavimu ir eismo saugumu?“ 13 proc. vairavimo mokyklų atsakė neigiamai, o 45 proc. vairavimo mokyklų pasisakė už privalomą paskaitų kursą. Dauguma vairavimo mokyklų (63 proc.) pritaria, kad reikalingas privalomas pakartotinis mokymo kursas vairavimo mokykloje, jei mokinys VĮ „Regitra“ neišlaiko egzamino 3 kartus. Kad besimokantys geriau įsisavintų dėstomąją medžiagą, ją reikėtų susieti su pavyzdžiais iš gyvenimo, pritarė beveik 2/3 respondentų. Daugiau kaip pusė (55 proc.) vairavimo mokyklų siūlo išplėsti autodromus (aikšteles), laipsniškai įrengiant sudėtingesnių vairavimo mokymo elementų ruožus (slidžius kelių ruožus, įvairias sankryžas ir pan.).

Apklausos rezultatai rodo, kad nėra vienareikšmių atsakymų į anketos klausimus. Nemaža diskusijų kėlusi vairuotojų egzaminavimo tvarka, daugumos vairavimo mokyklų (61 proc.) nuomone, yra gera, nereikia naujų pakeitimų. Inspekcija dėkoja vairavimo mokykloms už pareikštas nuomones įvairiais vairuotojų rengimo klausimais ir tuo pačiu informuoja, kad į kai kuriuos pasiūlymus atsižvelgta rengiant naujus teisės aktus dėl vairuotojų pirminio mokymo.

Inspekcija ir toliau laukia įvairių nuomonių ir pasiūlymų, kuriuos išsamiai išnagrinės ir vertins bei ieškos naujų sprendimų vairuotojų rengimui tobulinti.

"Vežėjų žinios"
Rugpjūtis Nr.16 (172)

"Linava" informuoja

Naujienos

Kaimynų naujienos

Sankt Peterburgo žiedo statybos bus baigtos 2010-aisiais

Transporto sistemos modernizavimas – pati brangiausia Rusijos programa

Vandeniliu varomas krovininis automobilis

Rinkos naujienos

Dviaukščiai „Volvo“ – Didžiojoje Britanijoje

Lengvas šaldytuvas

Už reikalavimų nepaisymą Londone – 1 000 svarų bauda

VW sunkvežimių sėkmė

„Temsa“ keičia pavadinimą

VKTI informuoja

Apklausos „Kaip gerinti vairuotojų rengimą?“ rezultatai

Privalomas papildomų veidrodžių įrengimas transporto priemonėse

Transporto priemonių atitikties įvertinimo ir techninės apžiūros pakeitimai

Nauji teisės aktai

Darbo santykiai

Geležinkeliai

Įmonių bankrotas

LEZ

Mokesčiai

Muitinė

Pavojingi kroviniai

Priešgaisrinė sauga

Sodra

Transportas

Valstybės rinkliavos

Muitinėje

Lietuvos ir Lenkijos pasienyje sulaikyti beveik 9 kg narkotikų

Per 7 mėn. muitinės sulaikytų prekių vertė – daugiau kaip 13 mln. Lt

Sulaikytos ir cigaretės, ir transporto priemonės