Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Vienija jėgas prieš prekybą kontrabandinėmis cigaretėmis

Nelegalių cigarečių prekyba Lietuvoje tebėra viena iš didžiausių problemų. Siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į problemos mastą ir priminti vartotojams apie atsakomybę bei riziką, susijusią su kontrabandinėmis cigaretėmis, „Philip Morris Baltic“ ir Muitinės departamentas pradėjo visuomenės informavimo kampaniją. Ši dvylika savaičių truksianti kampanija apima vaizdinę medžiagą spaudoje ir lauko stenduose bei radijo pranešimų transliavimą radijo stotyjeLR1.

Prekyba kontrabandinėmis cigaretėmis yra rimta problema ne tik tabako pramonei – ji daro didelę žalą Lietuvos ekonomikai. Muitinės kriminalinės tarnybos duomenimis, vien 2007 m. Lietuvos teisėsaugos institucijos konfiskavo apie 136 mln. kontrabandinių cigarečių (maždaug vienas pakrautas sunkvežimis per mėnesį), kurių vertė siekė apie 34 mln. Lt (tai prilygsta Alytaus apskrities administracijos 2007 m. biudžetui). 2008 m. vasario mėn. Lietuvos laisvosios rinkos instituto kartu su tyrimų bendrove „TNS Gallup“ atliktas tyrimas „Gyventojų požiūris į kontrabandą Lietuvoje“ parodė, kad beveik 70 proc. Lietuvos gyventojų suvokia kontrabandą kaip vieną iš svarbiausių problemų Lietuvoje. Rezultatai patvirtino prielaidą, kad kontrabandinių cigarečių vartojimas yra didžiausias tarp visų akcizinių prekių – daugiau nei 20 proc. apklaustųjų teigė perkantys kontrabandines cigaretes.

Daugelis ekspertų reiškia susirūpinimą dėl augančio kontrabandinių tabako gaminių vartojimo. „Prekės ženklų ir produktų klastojimas kelia vis didėjantį pavojų ne tik mūsų piliečių sveikatai ir saugumui, bet ir visai ES ekonomikai“ – pareiškė ES mokesčių ir muitų sąjungos komisaras László Kovács (Spaudos konferencija apie klastojimą ir piratavimą, 2008 m. gegužės 19 d.).

„Philip Morris International“, patronuojanti „Philip Morris Baltic“ bendrovė, įgyvendina tarptautinę kovos su prekyba kontrabandinėmis cigaretėmis programą. „Esame labai patenkinti bendradarbiavimu su Muitinės departamentu ir esame pasiruošę toliau dirbti kartu su atitinkamomis valstybės institucijomis, kad sienų ir rinkos kontrolė būtų dar efektyvesnė“ – patvirtina Aibat‘as Akhmetalimov‘as, „Philip Morris“ generalinis direktorius Baltijos šalyse.

„Teisėsaugos institucijų suvestinės akivaizdžiai byloja apie teigiamus poslinkius sprendžiant šį opų klausimą: kontrabandinių tabako gaminių statistiškai sulaikoma daugiau. Vien tik Muitinės kriminalines tarnybos pastangomis per 3-ejus pastaruosius metus uždaryti 3 nelegalūs cigarečių gamybos centrai. Tačiau vien teisėsaugos pastangų nepakanka. Nepakantumas nelegaliam verslui ir šešėlinei ekonomikai turi tapti mūsų visuomenės požiūrio norma. Esu tikra, kad ši informacinė kampanija padės siekti ir šio tikslo. Jei pavyktų sumažinti piliečių toleranciją kontrabandinėms prekėms, tikiu, kad labai sparčiai kontrabandos nenaudai keistųsi ir statistika", – sako l. e. Muitinės departamento generalinio direktoriaus pareigas Ramutė Liupkevičienė.

"Vežėjų žinios"
Rugpjūtis Nr.15 (171)

"Linava" informuoja

Dėl prisijungimo prie daugiašalio ADR susitarimo M 185

Lietuva ir Baltarusija plėtoja bendradarbiavimą transporto srityje

XII Tolimųjų reisų vilkikų, autotraukinių ir autobusų vairuotojų konkursas-konkursas "Taupiai su "Linava""!

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Rinkos naujienos

Mažėja naudotų vilkikų paklausa

„Thermo King“ – 70 metų

VKTI informuoja

Lietuvos ir Lenkijos kelių transporto inspekcijos bendradarbiavimas

Pažeidimų prevencijos komisijos posėdžio rezultatai

Nauji teisės aktai

Darbo santykiai

Geležinkeliai

Logistikos centrai

Mokesčiai

Muitinė

Reklama keliuose

Saugus eismas

Saugus eismas

Transportas

Muitinėje

Vienija jėgas prieš prekybą kontrabandinėmis cigaretėmis

Susisiekimo ministerijoje

Įsigaliojo transporto priemonių, įvežtų iš trečiųjų šalių, atitikties įvertinimo ir techninės apžiūrios pakeitimai

Nauji kelių eismo taisyklių pakeitimai