Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Cargo.LT– transporto ir krovinių birža

Konkurencija transporto versle verčia nuolat ieškoti alternatyvių, pigiausių ir efektyviausių sprendimų. Dėlto tarp vežėjų, ekspeditorių ir kitų transporto verslo atstovų išpopuliarėjo internetinės transporto ir krovinių biržos. Jų dėka galima ne tik rasti reikalingą krovinį ar transportą, bet ir sumažinti transportavimo sąnaudas bei išvengti grįžimo atgal tuščia mašina. Taip taupomas vežėjo laikas bei kasdien brangstantys degalai.

Kas yra Cargo.LT

Transporto biržos tapo nepakeičiamu transporto įmonių pagalbininku. Didžiausia Baltijos regione virtuali transporto ir krovinių birža Cargo.LT įkurta 2000 m. Tai ne tik virtuali siūlomų krovinių bei transporto paieškos vieta, bet ir įvairiausių naujienų šaltinis. Tinklalapiu naudojasi daugelis transportininkų: vežėjai, ekspeditoriai ir kitos su transportu susijusios įmonės. Su Cargo.LT dirba ir komercinės bei gamybinės įmonės, ieškančios transporto prekėms. Tai suteikia tinklalapio vartotojams gauti vežimo pasiūlymą iš pirmųjų rankų už palankiausią kainą. Kasdien tinklalapyje publikuojama per 9000 krovinių ir transporto pasiūlymų. Kasdien tinklalapis savo vartotojus pasitinka aktualiausiomis naujienomis, diskusijomis įvairiomis temomis bei naujausia informacija apie eiles pasienyje. Čia rasite ir nuorodas į pagrindinių transporto institucijų tinklalapius (pavyzdžiui, „Linava“, Lietuvos muitinė, Valstybinė kelių transporto inspekcija), valiutų kursų duomenis, pasaulio žemėlapį, kuriame galėsite išnagrinėti pasirinktus maršrutus bei daugybę kitos vertingos informacijos.

Paieška

Cargo.LTsiūlo vartotojams įvairiapusę ir labai patogią krovinių bei transporto paieškos sistemą, kurioje atsižvelgiama į užduotus paieškos kriterijus. Pavyzdžiui, kad sistemos vartotojas lengvai galėtų rasti tinkamiausią pasiūlymą, jis gali pasirinkti paieškos regioną, kėbulo rūšį ir kitus duomenis. Platesniam paieškos regionui pasirinkti skirta funkcija „regionas+“, kurios dėka sistema duomenų bazėje atrenka pasiūlymus ne tik iš nurodyto regiono, bet ir iš jam priklausančių apylinkių. Labai patogu ir patartina sukurti pasiūlymų, kurie dažnai kartojasi, šabloną. Taip taupomas laikas, nes kuriant krovinio/transporto pasiūlymą nereikia kiekvieną kartą pateikti dažnai besikartojančią informaciją.

Unikalios bendravimo galimybės

Tam, kad tinklalapio vartotojai galėtų pasitarti, diskutuoti bei užduoti rūpimus klausimus, Cargo.LT sukūrė vežėjų ir ekspeditorių forumą, cargo.chat bei klausimų–atsakymų rubrikos. Būtent čia gvildenamos transporto verslo raidai svarbios temos, kalbama apie iškilusias problemas, keliami su sistemos naudojimu susiję klausimai. Labai populiarus forumas, kuriame yra įdiegta transliteracijos funkcija, lotyniškas raides verčianti kirilica. Visi įrašai forume pateikiami dviem kalbomis – lietuvių bei rusų. Tai suteikia galimybę pasisakyti bei suprasti pokalbius platesnei vartotojų auditorijai. Cargo.LT tinklalapyje taip pat yra skelbimų skiltis, kur vartotojai turi galimybę įdėti bei peržiūrėti įvairiausius skelbimus: darbo, parduodamo transporto bei paslaugų pasiūlymų. Cargo.Pager – tinklalapio sistema, leidžianti greitai ir paprastai pasikeisti skubiais pranešimais tarp Cargo.LT tinklalapio vartotojų. Tai leidžia sutaupyti ir laiko, ir įmonės lėšų, nes nereikia tartis telefonu.

Įmonių vertinimo sistema

Ypatingai naudingas sistemos įmonių katalogas. Jame galima rasti bet kurios tinklalapyje registruotos įmonės kontaktinius duomenis. Paieškos kriterijumi gali būti šalis, miestas, įmonės pavadinimas, specializacija, veiklos kryptys (šalys) ir pan. Tikriausiai net neverta priminti, kaip svarbu žinoti, kas yra tavo partneriai. Nesąžiningos ir nemokios įmonės kelia nemažai rūpesčių transporto verslo atstovams, todėl tinklalapyje sudarytas įmonių sąrašas, su kuriomis dirbant reikėtų išlikti budriems. Patys sistemos vartotojai praneša apie nesąžiningus užsakovus, išsako savo nuomonę ir įspėja kitus. Pasisakymai – ne anoniminiai. Be to, sistemoje prisegami dokumentai, patvirtinantys pareikštą nuomonę, tai užkertą kelią įmonių šmeižtui ir liudija apie sąrašo patikimumą. Greitam įmonės įvertinimui tinklapyje Cargo.LT sukurta unikali vertinimo sistema reitingas, kurios vertinimo kriterijų aibę sudaro publikuojami kitų vartotojų atsiliepimai, informacija apie įmonės veiklą, mokėjimą laiku, transporto kiekį bei kiti parametrai, palengvinantys įmonės vertinimą.

Naujovė

Teisininko paslaugos yra brangios, todėl ne visuomet noriai į jį kreipiamės, o kaip elgtis dažnai nežinome. Tam prieš du mėnesius Cargo.LT pristatė unikalią skiltį juridinės konsultacijos, kurioje kiekvienas vartotojas gali nemokamai pateikti rūpimą klausimą juristams iš Vilniaus ir Minsko, besispecializuojantiems logistikos ir krovinių vežimų srityje. Dėlto naujoji skiltis per ganėtinai trumpą laikotarpį tapo labai populiari. Be to, vartotojų darbą gerokai paspartina ir palengvina galimybė gauti pranešimą apie duomenų bazėje atsiradusį atitikmenį Jūsų pasiūlymui. Tarkime, vartotojas duomenų bazėje patalpina pranešimą, jog 30-ame regioneyra automobilis, į kurį dar telpa 15 europadėklų. Tuomet sistema automatiškai šiam vairuotojui į Cargo.Pager siunčia visus duomenų bazėje esančius pasiūlymus, atitinkančius vartotojo užklausą, t.y. pasiūlymus iš regionų, besiribojančių su 30-uoju regionu. Papildomai užsakius, toks pranešimas taip pat gali būti gautas SMS žinute arba elektroniniu paštu.

Bendradarbiavimas su kitomis biržomis

Atsiradusias naujoves tinklalapio vartotojai labai greitai ir noriai priima, o tai geriausias įvertinimas sistemos kūrėjams, kurie nuolatos stengiasi ją tobulinti. Visais Cargo.LT privalumais, funkcijomis bei paslaugomis registruoti sistemos lankytojai gali naudotis mokėdami labai nedidelį mokestį. Jo dėka Cargo.LT palaiko glaudžius ryšius su dešimčia kitų Europos transporto ir krovinių biržų, o tai tinklalapio vartotojams leidžia matyti ne tik šio portalo vartotojų, bet ir partnerinių tinklalapių pasiūlymus, maksimaliai išnaudoti verslo galimybes bei dar labiau išplėsti partnerių gretas. Beje, nauji vartotojai dvi savaites gali nemokamai išbandyti ir įvertinti tinklalapį. Dabar portalas veikia septyniomis kalbomis: lietuvių, rusų, lenkų, latvių, estų, vokiečių bei anglų, todėl yra prieinamas ir suprantamas labai didelei transporto verslo atstovų daliai visoje Europoje. Šiuo metu portalas verčiamas į prancūzų kalbą.

Ateities planai

Cargo.LTnuolat generuoja naujas idėjas, papildo ir atnaujina sistemą, taip prisidėdama prie esamų ir potencialių klientų sėkmingos verslo plėtros. Jau greitai tinklalapis turėtų pateikti dar vieną naujovę – Cargo.LT komunikatorių, išplėsiantį vartotojų bendravimo galimybes sistemoje. Deramasi dėl partnerystės galimybių su dar keliomis Europos transporto ir krovinių biržomis.

Kontaktai:

Mob. tel. +370 655 17 777, faks. +370 5 276 1039;

El.paštas info@cargo.lt

"Transporto pasaulis"
Liepa Nr. 7 (91)

"Linava" informuoja

Kronika

Aktualijos

Vežėjų akcija “STOP degalų kainų augimui” – naujų galimybių siekio pradžia

Egzotika

Į trasą išvažiuoja... robotai

Inovacijos

Cargo.LT– transporto ir krovinių birža

Jubiliejus

Valstybinė kelių transporto inspekcija paminėjo 15 metų sukaktį

Keliai Keleliai

„Unimog“ – vasaros kelių priežiūrai

Nauji modeliai

Švediškoji racionalizacija

Švediškoji racionalizacija

Patirtis

Metro pelningumą teks įrodyti

Perspektyvos

Miunchenas: milijoninis miestas be megapoliui būdingų problemų

Servisas

Naujos technologijos – nauji ir gedimai

Tendencijos

“Volkswagen” su MAN ir “Scania” – darnios plėtros kursu

Užsienyje

BMW – Bavarijos pasididžiavimo simbolis

Lietuvoje ir pasaulyje

Transporto priemonių, atvežtų iš JAV, registravimas

Transporto politika

Tikėtis malonių iš ES neverta

Technika

„Rainbow Ultima“ – moderniausia automobilių plovimo technologija

Muziejus

Degalų trūkumas ir kūrėjų fantazijos