Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Susitikimas su Ukrainos, Vokietijos ir Švedijos transporto ministrais

Leipcigo transporto ministrų forume buvo tariamasi dėl energetikos taupymo ir automobilių išmetamo CO2 mažinimo, kartu ministrai aptarė bendrų transporto projektų plėtrą. Gegužės 29 d. susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius susitiko su Ukrainos transporto ir ryšių ministru Josif’u Vinski’u ir aptarė kombinuoto vežimo traukinio „Vikingas“ maršruto plėtrą įgyvendinant susitarimą dėl krovinių vežimo maršrutu Baltijos jūra–Juodoji jūra.

Šią sutartį gegužės 12 d. Vilniuje pasirašė Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos transporto ministrai. A. Butkevičius ir J. Vinski’s sutarė kuo greičiau atlikti šalių teisines procedūras, būtinas šiam susitarimui įsigalioti. Vėliau įvykusiame trišaliame Lietuvos,Ukrainos ir Turkijos transporto ministrų susitikime Turkijos ministras Banali Yildirim’as dar kartą išreiškė suinteresuotumą prisijungti prie kombinuoto vežimo traukinio „Vikingas“ projekto ir pasiūlė surengti tarptautinę konferenciją jo plėtros klausimu Stambule. A. Butkevičius pasakė, kad apie šiuos Turkijos planus informuos ir Baltarusijos transporto ministrą Vladimir’ą Sosnovskį. Ministrų susitikime aptarta galimybė atidaryti naują ro-ro keltų liniją tarp Ukrainos ir Turkijos.

Susitikę Vokietijos transporto ministras Wolfgang’as Tiefensee ir Lietuvos susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius, pažymėjo gerus santykius tarp abiejų šalių bei aptarė perspektyvas stiprinti bendradarbiavimą transporto srityje. W. Tiefensee ir A. Butkevičius aptarė ES siūlomus naujus kelių transporto srities reglamentus, kurie bus svarstomi artimiausioje Transporto taryboje. Ypač didelis dėmesys skirtas kabotažo liberalizavimo siūlymui. Vokietijos transporto ministras informavo, kad jo šalis palaikys Europos Komisijos parengtą kompromisą.

Švedijos transporto ministrė Åsa Torstensson susitikime su A. Butkevičiumi pristatė būsimo Švedijos pirmininkavimo ES 2009 m. antrame pusmetyje prioritetus, ES Baltijos jūros šalių strategiją įvardijusi kaip vieną iš pagrindinių Švedijos pirmininkavimo tikslų. Susitikime aptartos Rytų ir Vakarų transporto koridoriaus plėtros perspektyvos.

"Vežėjų žinios"
Birželis Nr. 11 (167)

"Linava" informuoja

Naujienos

Rinkos naujienos

Naujienos

Rytų rinkoje

Naujienos

Vž informacija

Dar daugiau „žvaigždučių“ ant autobusų

Nauji teisės aktai

Bendrasis pagalbos centras

Darbo santykiai

Ekspertizė

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Keleivinis transportas

Mokesčiai

Muitinė

Sodra

Vyriausybė

Muitinėje

Naujienos

Susisiekimo ministerijoje

Susitikimas su Ukrainos, Vokietijos ir Švedijos transporto ministrais

Vilniuje atidarytas Geležinio Vilko gatvės tęsinys iki Molėtų plento