Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Sunkvežimių rinka Rytų Europoje

Europos rinkos tyrimo instituto analizės ir prognozės skyriaus ekspertai teigia, jog sunkvežimių poreikis Rytų Europos šalių rinkoje didės ir 2009 m.

Nors ekonominiai rodikliai rodo trumpalaikes prekybos apimties stabilizavimosi ar net mažėjimo tendencijas Rytų Europoje ir Rusijoje, tačiau sunkvežimių pardavimo rinkoje laukiama teigiamų pokyčių. Prognozuojama, jog iki ateinančių metų pradžios klientams iš Rytų Europos bus parduota 960 000 komercinės paskirties lengvųjų ir krovininių transporto priemonių. Ekspertai pranašauja, kad Rytų Europos šalių rinkose sunkvežimių poreikis pamažu, bet stabiliai didės ir 2014 m. išaugs iki 981 000.

„Volvo“ žemagrindžiai – Kinijos gatvėse

Kovo mėnesį Švedijos autobusų „Volvo“ gamintojai Šanchajuje vykusioje pasaulinėje autobusų parodoje pristatė naują „Volvo 7800“.

Šis sudvejintas žemagrindis autobusas su ketveriomis plačiomis durimis jau važinėja Kinijos didžiųjų miestų gatvėmis. „Volvo 7800“ važiuoklė pagaminta pagrindinėje koncerno gamykloje Švedijoje, o kėbulas surinktas Kinijoje esančioje antrinėje „Volvo“ įmonėje „Sunwin“. Miesto maršrutams skirtas švediškas žemagrindis gali vežti iki 160 keleivių.

Stiprinama kontrolė Vokietijos keliuose

Vokietijos federalinė krovinių gabenimo kontrolės tarnyba (BAG) pernai šalies automagistralėse patikrino 637 178 transporto priemones. Beveik 18 proc. patikrintų automobilių nustatyti įvairūs trūkumai.

Didžiausia pažeidimų dalis – net 97 proc. – vairuotojų vairavimo ir poilsio reglamento reikalavimų nesilaikymas bei netvarkingas tachografų eksploatavimas.

17 210 transporto priemonių (apie 15 proc.) BAG pareigūnai uždraudė tęsti kelionę dėl eismo saugumo ir aplinkos apsaugos reikalavimų šiurkščių pažeidimų. Dalis transporto priemonių iš užsienio valstybių už techninės būklės trūkumus arba saugaus eismo reikalavimų pažeidimus buvo grąžintos į jų registracijos šalį nuo pasienio kontrolės punktų.

Atlenkiamas kėbulo stogas

Sunkvežimio krovinių platforma gale ir atlenkiamas kėbulo stogas iki šiol atrodė nesuderinami dalykai.

Tačiau „Saxxas“ kėbulų specialistai sukonstravo pakeliamą stogo galinę dalį, kuri sujungta su viršutiniu kėbulo rėmo skersiniu. Atidarius kėbulo galines duris ir pakėlus atverčiamą stogo dalį, krovinius mechanizuotai galima pakrauti ne tik iš galo, bet ir iš viršaus.

Patrauklesnis „Doblo“ – už mažesnę kainą

FIAT gamintojai įvairiomis akcijomis siekia pagyvinti kompaktinio komercinės paskirties modelio „Doblo“ prekybą.

Nuo šiol FIAT „Doblo Active“ su 1.4 8 V 105 AG varikliu kainuos tik 10 789 eurus arba 1 430 eurų pigiau nei anksčiau. Pagal pageidavimą klientas už papildomą mokestį galės užsisakyti šio modelio variantą su šoninėmis saugos oro pagalvėmis ir slankiomis durimis vairuotojo pusėje. Įsigijęs „Doblo“ su papildoma saugos ir komforto įranga, klientas vis tiek sutaupys apie 770 eurų.

Parengė Tomas LABŽENTIS

"Vežėjų žinios"
Birželis Nr. 11 (167)

"Linava" informuoja

Naujienos

Rinkos naujienos

Naujienos

Rytų rinkoje

Naujienos

Vž informacija

Dar daugiau „žvaigždučių“ ant autobusų

Nauji teisės aktai

Bendrasis pagalbos centras

Darbo santykiai

Ekspertizė

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Keleivinis transportas

Mokesčiai

Muitinė

Sodra

Vyriausybė

Muitinėje

Naujienos

Susisiekimo ministerijoje

Susitikimas su Ukrainos, Vokietijos ir Švedijos transporto ministrais

Vilniuje atidarytas Geležinio Vilko gatvės tęsinys iki Molėtų plento