Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Balandį muitinės sulaikytų prekių vertė – beveik 2 mln. Lt

Balandžio mėn. 171 atveju gabentos prekės buvo sulaikytos. Bendra sulaikytų prekių vertė – 1 mln. 980 tūkst. Lt.

Per praėjusį mėnesį surašyti 383 administracinių teisės pažeidimų protokolai. Muitinės pareigūnai sulaikė 20 transporto priemonių, kuriomis buvo neteisėtai vežtos prekės. Sulaikytas, kaip įtariama, vogtas automobilis „VW Sharan“ su lietuviškais valstybiniais numeriais. Jį kelyje Pumpėnai–Pušalotas–Joniškėlis sulaikė Panevėžio teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnai. Beveik ketvirtadalį balandžio mėn. sulaikytų prekių sudaro prekės, kaip įtariama, pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Jų vertė – 427 347 Lt.

Vilniaus teritorinės muitinės krovinių poste „Paneriai“ mobiliosios grupės pareigūnai sulaikė moteriškų pėdkelnių siuntą. Patikrinus prekių siuntą, kuri buvo įvežta iš Belgijos ir saugoma viename muitinės sandėlyje, buvo rastos 472 dėžės moteriškų pėdkelnių su užrašu „Sanpellegrino“. Bendra sulaikytų prekių klastočių vertė – beveik 305 tūkst. Lt.

Net du kartus balandžio mėnesį į muitininkų rankas pakliuvo įvairių suklastotų mobiliųjų telefonų aksesuarų. Vilniaus teritorinės muitinės Oro uosto poste mobiliosios grupės pareigūnams patikrinus prekes iš Kinijos buvo rasti 2 427 vienetai įvairių mobiliųjų telefonų „Nokia“, „Samsung“ ir kitų firmų pavadinimų aksesuarų klastočių. Šių klastočių „kolekciją“ beveik 400 vienetų papildė Kauno teritorinės muitinės pareigūnai laikinojo prekių saugojimo sandėlyje aptikę „Nokia“ ir „Motorola“ prekės ženklais pažymėtų mobiliųjų telefonų korpusų.

Balandžio mėn. Sulaikyta daug nelegaliai gabentų cigarečių, dažniausiai iš Rusijos Federacijos. Vien Kauno teritorinės muitinės pareigūnai aptiko beveik 235 tūkst. vienetų cigarečių, kurių vertė – apie 42 tūkst. Lt. Bendra nelegaliai vežtų cigarečių vertė – daugiau kaip 100 tūkst. Lt. Cigaretės buvo slepiamos įvairiose sunkiai prieinamose automobilių vietose, net kuro bake.

Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai viename Vilniaus garaže aptiko nelegalaus spirito gamyklėlę. Įtartinas skystis buvo ne tik neteisėtai laikomas šiame garaže, bet ir valomas naudojant nuodingas chemines medžiagas. Sulaikyto alkoholio vertė rinkoje gali siekti apie 56 tūkst. Lt.

Balandžio mėn. į Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnų rankas pakliuvo ir vazonėliai su haliucinogeniniais grybais. Pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą, vieno klaipėdiečio namuose rado 15 g džiovintų kanapių bei 2 vazonėlius su haliucinogeniniais grybais. Šių grybų daigai kontrabandos būdu buvo atvežti į Lietuvą iš Olandijos.

Vilniaus teritorinės muitinės Oro uosto poste sulaikytas ir draudžiamas be leidimo vežti ginklo priedėlis – naktinio matymo taikiklis, kurio vertė daugiau kaip 2 tūkst. Lt. Jį, gavęs dovanų gimtadienio proga, iš JAV vežėsi LR pilietis. Kitos neteisėtai balandį dažniausiai gabentos prekės – alkoholiniai gėrimai, elektros prekės, vaistai, statybinės medžiagos ir kitos plataus vartojimo prekės.

Per šių metų sausio–balandžio mėnesius Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė neteisėtai gabenamų prekių beveik už 6 mln. Lt.

Grąžinami kompensaciniai muitai už tam tikras prekes

2008 m. balandžio 7 d. Tarybos reglamentu (EB) Nr.320/2008 atgaline data (nuo 2007 m. gruodžio 31 d.) panaikintas kompensacinis muitas, nustatytas 2003 m. rugpjūčio 11 d. Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1480/2003 tam tikriems Korėjos Respublikos kilmės elektroniniams mikrograndynams, vadinamiems dinaminės laisvosios kreipties atmintinėmis (DRAM).

Asmenys, sumokėję galutinius kompensacinius muitus pagal Reglamento (EB ) Nr. 1480/2003 1 straipsnį, gali kreiptis su prašymu į atitinkamą teritorinę muitinę dėl šių muitų ir su jais susijusių mokesčių grąžinimo.

Mobiliųjų telefonų aksesuarų –daugiau kaip už 2 milijonus Lt

Vilniaus teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnai sulaikė 165 852 mobiliųjų telefonų aksesuarų, pagamintų, kaip įtariama, pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Sulaikytų prekių vertė – 2 mln. 231 tūkst. Lt.

Gegužės 10 d. į UAB „Vingės transsphere logistika“ sandėlį atvyko krovininis automobilis, kurio vairuotojas paprašė muitinės leidimo iškrauti sandėlyje tranzitu gabenamas prekes, nes, vairuotojo teigimu, sugedo automobilio priekaba. Muitinės pareigūnai, patikrinę krovinio dokumentus, nustatė, kad prekės gabenamos iš Hamburgo (Vokietija) muitinės terminalo ir yra skirtos Rusijos įmonei. Muitinės pareigūnų įtarimą sukėlė tai, kad krovinys, nugabentas iki Latvijos ir Rusijos pasienio, buvo vėl atvežtas į Lietuvą. Patikrinus prekes, įtarimai pasitvirtino – rasta daugiau kaip 165 tūkstančiai įvairių mobiliųjų telefonų aksesuarų – įkroviklių, baterijų, laisvųjų rankų įrangos ir kitų prekių – pažymėtų „Nokia“, „Samsung“, „Motorola“ ir „Sony Ericsson“ prekių ženklais. Įtardami, kad visi šie daiktai pagaminti pažeidžiant intelektinės nuosavybės savininkų teises, muitinės pareigūnai susisiekė su prekių ženklų savininkų atstovu, pagal kurio nusakytus požymius nustatyta, kad prekės yra suklastotos. Surašytas prekių sulaikymo protokolas. Suklastoti daiktai turės būti sunaikinti.

"Vežėjų žinios"
Gegužė Nr.10 (166)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Rytų rinkoje

Naujienos

Nauji teisės aktai

Administraciniai ginčai

Finansinė atskaitomybė

Mokesčiai

Muitinė

Nekilnojamojo turto registras

Policija

Sodra

Statiniai

Transportas

Muitinėje

Naujienos