Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

„Kautroje“ – kvalifikuotos tachografų patikros paslaugos

Balandžio 18-ąją Lietuvos nacionaliniame akreditacijos biure kauniečių įmonės atstovams įteiktas akreditavimo pažymėjimas, liudijantis, kad „Kautros“ Tachografų centras atitinka LST EN ISO/IEC 17020:2005 reikalavimus. Bendrovė akredituota kaip C tipo kontrolės įstaiga tikrinti analoginius ir skaitmeninius tachografus. „Kautra“ tapo antrąja tachografų patikros įmone Lietuvoje, atitinkančia tarptautinių standartų reikalavimus. Pirmoji – UAB „Vilniaus Skuba“.

Taps privaloma

„Įmonės akreditacija – tai poreikis, susijęs su Valstybinės kelių transporto inspekcijos 2005 m. balandžio 12 d. įsakymo „Dėl tachografų dirbtuvių veiklos“ įgyvendinimu. Šiame dokumente įteisinta nuostata, kad tachografus tikrinančios įmonės privalo atitikti Europos Sąjungos bei Lietuvos teisės aktais nustatytus reikalavimus“, – įteikdama reikšmingą dokumentą kauniečių įmonei kalbėjo Nacionalinės akreditacijos biuro direktorė Irena Mikelionienė.

Akredituotų kontrolės įstaigų ateityje turėtų daugėti: nuo 2007 m. liepos 1 d. įsigaliojo įsakymo pataisa, numatanti, kad kiekviena naujai į rinką ateinanti įmonė, norėdama vykdyti skaitmeninių tachografų techninę priežiūrą bei eksploatacijos nutraukimą, VKTI privalo pateikti Lietuvos nacionalinio akreditacijos biuro išduotą pažymėjimą.

Turi patirtį

Tachografų patikros srityje UAB „Kautra“ dirba nuo 2004-ųjų. „Bendrovėje veikia automobilių servisas, kur atliekame daugelį remonto darbų. Turime ir šimtą savų autobusų su tachografais, kurių patikra nuolat keldavo problemų. Supratome, kad tai galėtų būti ne tik savo darbo palengvinimas, bet ir nauja verslo niša, todėl prieš ketverius metus įkūrėme Tachografų centrą, atliekantį skaitmeninių bei analoginių tachografų metrologinę ir greičio ribotuvų patikras bei išduodantį tai patvirtinančius dokumentus“, – pasakojo „Kautros“ autobusų serviso vadovasGiedrius Zaluba. Kvalifikuoti bendrovės meistrai taiso sugedusius tachografus bei greičio ribotuvus, atlieka jų diagnostiką, suteikia kvalifikuotą pagalbą bei konsultuoja iškilus bet kokiai problemai.

„Kurį laiką dar galėjome dirbti ir be akreditacijos pažymėjimo, tačiau supratome, kad geriau nelaukti meto, kai jį turėti taps privaloma. Pirmieji visada išlošia, todėl nedelsdami kreipėmės į Nacionalinį akreditacijos biurą ir ėmėmės rengti dokumentus. Darbas buvo ilgas ir sudėtingas, tačiau mūsų iniciatyvą visada palaikė bendrovės vadovai. Jie suprato, kad akreditacijos pažymėjimas – tarsi projektas ateičiai, sėkmingos tolesnės veiklos garantas“, – kalbėjo autobusų serviso vadovo pavaduotojas Alvydas Gilys. Projekto įgyvendinimas užtruko ne vieną mėnesį – pasak A. Gilio, reikėjo atlikti daugybę procedūrų, sukurti kokybės sistemą, įrodančią, kad „Kautros“ Tachografų centras atitinka griežtus ES ir Lietuvos įstatymuose nustatytus reikalavimus. „Bendrovė, norinti tapti akredituota įmone, turi atitikti privalomus standartus. Kelias nuo paraiškos pateikimo iki galutinio rezultato – ilgas ir sudėtingas. Džiaugiuosi, kad „Kautros“ darbuotojams užteko užsispyrimo, kantrybės bei kvalifikacijos, kad bendrovė turi tokių jaunų, bet puikiai savo darbą išmanančių specialistų kaip įmonės inžinierius technologas, kokybės vadybininkas Ramūnas Plungė. Galima sakyti, akreditacijos pažymėjimas – bendro mūsų darbo vaisius“, – kalbėjo Lietuvos nacionalinio akreditacijos biuro skyriaus vedėja, vadovaujančioji ekspertė Irena Vasaitienė.

Lietuvos nacionalinis akreditavimo biuras yra vienintelė organizacija Lietuvoje, galinti išduoti akreditacijos pažymėjimus kontrolės įstaigoms. Biuras yra Europos akreditacijos organizacijos (EA) tikrasis narys, EA daugiašalių pripažinimo susitarimų signataras bandymų ir kalibravimo laboratorijų, kontrolės įstaigų, gaminių, kokybės ir aplinkos apsaugos vadybos sistemų sertifikavimo įstaigų akreditavimo srityse.

Lina JAKUBAUSKIENĖ

"Transporto pasaulis"
Gegužė Nr. 5 (89)

"Linava" informuoja

Kronika

Aktualijos

Asociacijos “Linava” XVIII kongresas: kelių transportas – darnios plėtros pagrindas

Ekologija

Taupo pinigus, saugo gamtą

Įkurtuvės

Lietuvos centre – nauja autobusų stotis

Jubiliejus

Kauno vežėjų klubui – 10 metų!

Keliai Keleliai

Geri keliai – brangūs keliai

Mūsų kalba

Skolinti transporto vadybos ir ekonomikos žodžiai

Servisas

Vežėjai palankiai įvertino UAB "Linavos" servisas platinamas degalų korteles

Stambiu planu

Po TGX ženklu...

Užsienyje

Kelių transporto verslas ir tendencijos Vokietijoje

Lietuvoje ir pasaulyje

FIAT transporterių sėkmė

UAB “Guminta” įteiktas kokybės vadybos sertifikatas

Transporto politika

Kelių transportas: realijos ir perspektyvos

Žinotina

„Kautroje“ – kvalifikuotos tachografų patikros paslaugos

Perspektyvos

Pristatytos Vokietijos uostų galimybės

Technika

Biokuras: ant permainų slenksčio?

Kronika

NUO KONGRESO IKI KONGRESOASOCIACIJOS „LINAVA“ VEIKLOS KRONIKA 2007 m. gegužės 18–2008 m. gegužės 9 d.

Teisė

LAT praktika vežėjų bylose

Muziejus

Automobilizmas Japonijoje – gerai išmokta pamoka