Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Kronika

BALANDIS

Balandžio 16 d.Asociacijos “Linava” viceprezidentas J. Grybauskas, sekretoriaus pavaduotojas V. Adomaitis, TIR departamento direktorius H. Giedrys ir Informacijos ir IT skyriaus vyresn. specialistas V. Kazlauskas susitiko su Latvijos muitinės atstovais. Asociacijos atstovai kėlė klausimus dėl Latvijos ir Rusijos pasienio infrastruktūros plėtros, transporto priemonių svėrimo, greitai gendančių krovinių gabenimo bei kitų problemų. Susitikime sutarta š. m. gegužės mėnesį organizuoti asociacijos “Linava” ir Latvijos muitinės atstovų susitikimą Latvijos ir Rusijos muitinės pasienio poste. Latvijos muitinės atstovai pristatys posto infrastruktūrą ir jo plėtros galimybes, bus aptariamos problemos, su kuriomis susiduria Lietuvos vežėjai, vežantys krovinius per Latvijos ir Rusijos muitinių pasienio postus.

Balandžio 18 d.Asociacija “Linava” gavo Vidaus reikalų ministerijos raštą, kuriame paaiškinama vairuotojų blaivumo tikrinimo tvarka.
Darbuotojų, vairuojančių transporto priemones, blaivumas turi būti tikrinamas ne daugiau kaip 30 minučių iki reiso pradžios. Konkretų terminą (pvz., 5 minutės iki reiso) nustato darbdavys įmonės vidaus dokumentuose. Alkoholio kontrolės įstatymas leidžia nustatyti blaivumą pagal alkoholio kiekį iškvepiamame ore, todėl darbdaviai gali naudoti alkotesterius tokiems patikrinimams atlikti.
Tikrinantiems valstybės valdžios pareigūnams darbdavys privalo pateikti bet kokius įrodymus (žurnalas, liudininkai, kt.), kurie parodo, jog darbuotojas buvo prieš reisą patikrintas, ar yra blaivus.

Balandžio 22–25 d.Maskvoje vyksioje tarptautinėje transporto ir logistikos parodoje „TransRussia“ dalyvavo 16 Lietuvos transporto kompanijų. Lietuvos transportininkų ir verslininkų jungtiniame 135 kv.m. stende lankytojų populiarumu visus lenkė nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ atstovai. Šalies transportininkų delegacijai parodoje vadovavo susisiekimo viceministras Česlovas Šikšnelis.

„Asociacija „Linava“ kasmet dalyvauja didžiausiuose tarptautiniuose transporto ir logistikos renginiuose, - sako asociacijos prezidentas A. Kondrusevičius. – Maskvoje mūsų vežėjai turi puikias galimybes užmegzti naujus kontaktus su transporto ir logistikos kompanijomis iš viso pasaulio, pasidalinti patirtimi, aptarti vykstančius pokyčius transporto sektoriuje“.

Tryliktą kartą vykusioje parodoje „TransRussia“ dalyvavo 450 transporto ir logistikos kompanijų iš 25 pasaulio šalių. Didžiulio lankytojų dėmesio sulaukė per 100 asociacijai „Linava“ priklausančių įmonių atstovų, kurie užmezgė kontaktus su naujais partneriais, krovinių siuntėjais ir gavėjais.
Parodos metu asociacijos “Linava” vadovai susitiko su asociacijos ASMAP vadovais, diskutavo tranzito klausimais, svarstė naujas bendradarbiavimo kryptis. Asociacijos įmonių atstovams buvo surengtas seminaras, kuriame Rusijos pareigūnai pristatė svarbiausius Rusijos muitinės kodekso bei kelių eismo taisyklių pakeitimus.

Balandžio 25 d.Susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius priėmė Kazachstano transporto ministrą Achmedą Seriką Nygmetuly ir jo vadovaujamą delegaciją. Svečius lydėjo Kazachstano ambasadorius Lietuvoje Tleukhan’as Kabdrakhmanov’as. Susitikimo metu Kazachstano delegacijai pristatyta Lietuvos transporto infrastruktūra, pervežimų skirtingomis transporto rūšimis pajėgumai, svarbiausi tarptautiniai projektai, prioritetinės plėtros kryptys. Aptartos abiejų šalių bendradarbiavimo galimybės.

Krovinių gabenimo Lietuvos automobilių keliais galimybes pristatė Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ viceprezidentas J. Grybauskas ir Lietuvos nacionalinės ekspeditorių asociacijos „Lineka“ prezidentas V. Levickas. Jie atkreipė dėmesį į galimybę pasiūlyti patogias krovinių gabenimo schemas, panaudoti intermodalinio transporto privalumus. Kazachstano transporto ministras A. S. Nygmetuly, dėkodamas už išsamią informaciją, teigė norįs vėl atvykti į Lietuvą su gausesne delegacija ir nuodugniau aptarti bendradarbiavimo klausimus. Abiejų šalių bendradarbiavimą transporto srityje taip pat numatoma aptarti gegužės viduryje planuojamo Lietuvos Ministro Pirmininko Gedimino Kirkilo vizito į Kazachstaną metu.

Balandžio 30 d.vyko Lietuvos verslo klubo Maskvoje posėdis, kuriame dalyvavo ambasadorius Rimantas Šidlauskas, ekonomikos atašė Vitalijus Baranauskas, klubo nariai ir kiti svečiai.

Per posėdį „Linavos“ atstovybės Maskvoje vadovas Rimantas Budrevičius buvo išrinktas Lietuvos verslo klubo Maskvoje valdybos pirmininku. Verslo klubo valdybos pirmininkas renkamas dvejų metų kadencijai.
Tai yra ne tik aukštas R.Budrevičiaus įvertinimas, kartu tai yra ir visų asociacijos vežėjų įvertinimas.

“Linava” informuoja

Primename, kad pateikiant paraišką Lenkijos mokesčių inspekcijai už 2008 finansinius metus, reikia pateikti ir Pridėtinės vertės mokesčio mokėtojo registravimą patvirtinantį sertifikatą 2008 – iems finansiniams metams.

Prašome kuo skubiau minėtąjį sertifikatą pateikti PVM skyriui.

PVM skyrius

Europos futbolo čempionatas keis maršrutus

Šveicarija

Ciuricho miesto transporto departamentas informavo, kad Europos futbolo čempionato metu sunkvežimiams bus sugriežtintos eismo sąlygos. Visą birželio mėnesį sunkvežimiams ir automobiliams į Ciuricho centrą (1,2 ir 8 rajonai) bus galima įvažiuoti tik iki 14 val. Vilkikai po 14 val. į miesto centrą galės įvažiuoti specialiu kelio ženklais pažymėtu maršrutu.

Daugiau informacijos (vokiečių kalba) teikiama interneto svetainėje http:/www.stadtzuerich.ch/internet/pd/dav/home/Euro 2008.html.

Taip pat griežtai rekomenduojama:

-vengti įvažiuoti į Ciurichą arba vėliausiai įvažiuoti po 11.00 val.;

-daugiau naudotis kelio ženklais nei GPS įranga;

-klausytis eismo naujienų, transliuojamų per radijo stotis DRS arba RADIO 11.

Ciuricho mieste varžybos vyks 2008 m. birželio 9 d., 13 d. ir 17 d.

Austrija

Lietuvos užsienio reikalų ministerija informuoja, kad dėl 2008 m. Europos futbolo čempionato, vyksiančio Austrijoje ir Šveicarijoje, Austrija nuo birželio 2 d. 00.00 val. iki liepos 1 d. 24.00 val. laikinai įveda dokumentų patikrą kertant valstybės sieną sausumos, oro ir vandens keliais.

Informacijos ir IT skyrius

"Transporto pasaulis"
Gegužė Nr. 5 (89)

"Linava" informuoja

Kronika

Aktualijos

Asociacijos “Linava” XVIII kongresas: kelių transportas – darnios plėtros pagrindas

Ekologija

Taupo pinigus, saugo gamtą

Įkurtuvės

Lietuvos centre – nauja autobusų stotis

Jubiliejus

Kauno vežėjų klubui – 10 metų!

Keliai Keleliai

Geri keliai – brangūs keliai

Mūsų kalba

Skolinti transporto vadybos ir ekonomikos žodžiai

Servisas

Vežėjai palankiai įvertino UAB "Linavos" servisas platinamas degalų korteles

Stambiu planu

Po TGX ženklu...

Užsienyje

Kelių transporto verslas ir tendencijos Vokietijoje

Lietuvoje ir pasaulyje

FIAT transporterių sėkmė

UAB “Guminta” įteiktas kokybės vadybos sertifikatas

Transporto politika

Kelių transportas: realijos ir perspektyvos

Žinotina

„Kautroje“ – kvalifikuotos tachografų patikros paslaugos

Perspektyvos

Pristatytos Vokietijos uostų galimybės

Technika

Biokuras: ant permainų slenksčio?

Kronika

NUO KONGRESO IKI KONGRESOASOCIACIJOS „LINAVA“ VEIKLOS KRONIKA 2007 m. gegužės 18–2008 m. gegužės 9 d.

Teisė

LAT praktika vežėjų bylose

Muziejus

Automobilizmas Japonijoje – gerai išmokta pamoka