Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujas ašių apkrovimo indikatorius

Viena iš transporto priemonių ašių svėrimo srities specialisčių – Didžiosios Britanijos kompanija „Axle Weight Technology Limited“ – sukūrė įrangą „Axtec On-Board“, kontroliuojančią prikrauto automobilio svorį.

Kiekvienas vežėjas žino, kad už per didelį autrotraukinio svorį jam gresia ne tik bauda, bet ir licencijos verstis krovinių gabenimu atėmimas. Tam, kad vežėjai išvengtų galimų klaidų, „Actec On-Board“ pasiūlė naują technologiją, kuri pati įvertina autotraukinio svorį.

Patikros sistema „Axtec On-Board“ yra patogi, patikima, paprasta – ji neturi jokio išorinio valdymo, mygtukų ar jungiklių. Elektroniniai davikliai tvirtinami ant automobilio, jų distancinis valdymas ir nedidelis monitorius su 96 mm įstrižaine montuojamas vairuotojo kabinoje ir prijungiamas prie 12 V ar 24 V automobilio maitinimo bloko.

Monitoriaus ekrane vairuotojas mato transporto priemonės schemą su kiekvienos ašies individualia apkrova ir bendrąją automobilio masę (kilogramais). Kad sistema būtų vaizdesnė, naudojami šviesoforo principu sukurti kodai: skaitmeninio indikatoriaus spalvos gali keistis nuo žalios iki geltonos ir galų gale iki raudonos, kai automobilio ašys perkrautos.

Prieš pradedant naudoti sistemą, ją būtina suderinti su keliuose įrengtomis krovininių automobilių svarstyklėmis. Iš pradžių elektroninė įrenginio atmintis privalo įsiminti maksimalias kiekvienos ašies apkrovas bei tuščios transporto priemonės svorį. Kadangi „Axtec On-Board“ veikimo principas paprastas – matuojamas atstumas nuo pakabos iki kelio lygio – tad antrąjį kartą transporto priemonė sveriama maksimaliai prikrauta.

„Axtec On-Board“ detalių komplektą sudaro visi būtini davikliai, pagaminti iš nerūdijančio plieno, tvirtinimo įranga ir instrukcijos, leidžiančios kiekvienam kvalifikuotam mechanikui juos sumontuoti sunkvežimyje, naudojant standartinius instrumentus bei įrankius.

Nebrangi ir naudinga sistema „Axtec“ padės transporto kompanijoms ir vairuotojams naudingiausiai išnaudoti automobilio krovimo galimybes, užtikrins ekonomiškiausią jo panaudojimą, leis nepažeisti normatyvų, reglamentuojančių maksimalų ašių apkrovimą.

Vladimiras ČECHUTA

"Transporto pasaulis"
Balandis Nr. 4 (88)

"Linava" informuoja

ASOCIACIJOS “Linava” XVIII KONGRESAS

Kronika

Aktualijos

Kaip padidinti logistinių įmonių veiklos efektyvumą

Keleivininkų pasitarime – aktualijos bei rinkimai

Regioniniai susirinkimai:verslo situacijos apžvalga ir rinkimų rezultatai

Eismas

Saugaus eismo užtikrinimas – ilgas ir sunkus procesas

Grėsmė

Rusijoje – dar viena grėsmė vairuotojams

Idėjos

Patogūs namai – ir darbui, ir poilsiui

Iškilmės

Veteranų klubas išaugo iš kūdikio marškinėlių

Keliai Keleliai

Kas už ką atsako?

Mūsų kalba

Svetimieji transporto srities žodžiai

Užsienyje

Jie keičia Žemės veidą

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Naujienos

Keleivinis transportas

Megapolio patirtis

Technika

Naujas ašių apkrovimo indikatorius

Teisė

Administracinės sankcijos neblaiviems vairuotojams

Muziejus

Automobilizmas Japonijoje – gerai išmokta pamoka