Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

“RVS technologija”: ekonomija + ekologija

Sausio 24 d. į Panevėžį susirinkę krovinių ir keleivių vežėjai, komunalinių paslaugų ir žemės ūkio technikos specialistai bei mechanikai turėjo galimybę susipažinti ne tik su naujausia Suomijos firmos “RVS – Tec Oy” produkcija, bet ir įsitikinti Vokietijos įmonės “Flore Chemie” cheminių preparatų efektyvumu, kuriuos dabar Lietuvos rinkoje platins IĮ “RVS technologija”.

Padeda taupyti

RVS technologija suteikia unikalią galimybę padidinti vidaus degimo variklių galingumą, pailginti jų tarnavimo laiką, atstatyti susidėvėjusių variklių, pavarų dėžių, reduktorių darbo savybes. RVS – kapitalinio remonto revoliucija, leidžianti neišardžius suremontuoti variklius, pavarų dėžes, aukšto slėgio dyzelinių degalų siurblius ir kitus benziną ar dyzeliną naudojančius mechanizmus.

Kaip teigė naujausią produkciją pristatęs įmonės “RVS technologija” direktorius Antanas Pocius, suomiai per pastaruosius ketverius metus nuolat tobulino gamybos technologiją ir kasmet pateikia rinkai naujų RVS gaminių: keičiasi jų komponentai, gerėja kokybė, greitėja ir efektyvėja jų poveikis automobilių agregatams.

Daugybę duomenų apie teigiamą RVS produkcijos poveikį ir jos efektyvumą turi sukaupę ne tik gamintojai, bet ir daugelis vartotojų mūsų šalyje. RVS technologiją išbandė ir toliau ją sėkmingai naudoja vežėjai, komunalininkai, statybininkai ir ūkininkai. Jie jau įsitikino, jog RVS efektyviai veikia ne tik susidėvėjusius, bet ir naujus variklius: padidėja galia ir ilgaamžiškumas, sumažėja vibracija ir degalų sąnaudos, šaltuoju metų laiku variklis lengviau užsiveda.

Naudojant RVS technologiją susidėvėjusiems varikliams, kompresija padidėja nuo 4 – 6 iki 11,5 –12,5 atm. ir išsilygina visuose cilindruose (dyzeliniuose varikliuose – nuo 15 iki 27 ir nuo 21 iki 32 atm.). Be to, iki 50 proc. sumažėja vibracija, CO ir CH išmetamosiose dujose, alyvos bei kuro sąnaudos. Šio efekto ilgaamžiškumas - 100 000 km ir daugiau, o visiškai nesant alyvos tepimo sistemoje galima nuvažiuoti iki 200 km.

Ekonomiški ir ekologiški “Flore Chemie” preparatai

Vokietijos įmonės “Flore Chemie” specialistai kuria itin ekonomiškus, labai koncentruotus, efektyviai veikiančius, unikalius savo savybėmis ir nekenksmingus žmogui bei aplinkai preparatus. Per keletą dešimtmečių jų, pritaikomų visose žmogaus veiklos srityse, sukurta daugiau nei 600.

Dabar “Flore Chemie” turi atstovybes ES šalyse, Rusijoje, Šveicarijoje ir dar per 20 kitų pasaulio valstybių. Įmonės “Flore Chemie” generalinis atstovas Lietuvos rinkoje – kompanija “Flore Chemie Baltija” tiekia ne tik įvairų produkcijos asortimentą, bet ir įrengimus, taupiai naudojančius cheminius preparatus, – dozavimo ir putų komplektus, purkštuvus bei kt.

Platinti “Flore Chemie Baltija” cheminius preparatus mūsų šalyje patikėta IĮ “RVS technologija”. Į šią įmonę susirinkusiems vežėjams ir kitų ūkio šakų specialistams kompanijos “Flore Chemie Baltija” direktorius Stasys Bartkevičius ne tik pristatė mūsų rinkai aktualius preparatus, bet ir konkrečiais pavyzdžiais pademonstravo daugelio jų efektyvumą.

Rankų kremai

Apsauginis rankų kremas “Florin HSC” (189) skirtas naudoti tais atvejais, kai neįmanoma dirbti su apsauginėmis pirštinėmis – spaustuvėse, dirbtuvėse, degalinėse, virtuvėse, kirpyklose ir kt. Nedidelį kremo kiekį įtrynus į sausas rankas, jis apsaugo odą nuo cheminių medžiagų poveikio, mechaninių pažeidimų, kuriuos sukelia stiklo vata, stiklo audinys ir mineralinė vata, taip pat nuo nudegimų, odos įtrūkimų ir alerginių reakcijų. Panašus ir kremo rankoms valyti – “Perfekt” bei apsauginio kremo su odos priežiūros komponentais – “Florin Hauptpflege liqid” (506) poveikis.

Rūdžių tirpikliai ir dezaktyvatoriai

Efektyvus rūdžių tirpiklis “Flor Plus SRP Super Flussig” pasižymi didele geba įsiskverbti (penetracija) ir labai efektyviai tirpdo rūdis. Tinka naudoti visose įrengimų bei mechanizmų remonto dirbtuvėse bei priežiūros stotyse, statybose ir kitose veiklos sferose. Sudaro galimybę atskirti tokius itin surūdijusius junginius, kuriuos kitu atveju galima išardyti tik kaitinant liepsna.

Juodos spalvos skystas rūdžių dezaktyvatorius “Florin RS” stabdo rūdijimą ir gerina dažų sukibimą. Tinka krovininių ir lengvųjų automobilių rūdims šalinti. Šia priemone apdoroti paviršiai nerūdija iki šešių mėnesių.

Valikliai

Skystos konsistencijos pramoninis riebalų pašalinimo prepartas “Floranol” naudojamas transporto mašinų stabdžių sistemoms, sankaboms, mašinų, judančių mechanizmų guoliams, smulkioms detalėms, grandinėms ir kt. valyti.

Biologinis valiklis “Flamil Bio-Ol-Ex” greitai ir patikimai tirpdo bei šalina nuo lakuotų paviršių (pavyzdžiui, nuo rapsų aliejų gabenančių cisternų) augalinius riebalus, tepalus, suodžius, grafiti ir kt., neėsdina geležies, stiklo, spalvotųjų metalų, plastmasės ir lakuotų paviršių.

Biologinis preparatas “Flamil OE 2000” skirtas pramonės įmonių, degalinių, garažų, dirbtuvių ir kitų objektų betono ir akmens grindims valyti, kai jos užterštos tepalais ir riebalais. Šis skystas valiklis turi gebančių biologiškai skaidytis tenzidų ir specifinių mikroorganizmų, kurie sunaudoja angliavandenilius ir tepalus kaip energijos gamintojus ir per kelias savaites juos visiškai suskaido, todėl išvengiama brangiai kainuojančio sanavimo ir atliekų šalinimo.

Apsauga nuo rūdžių ir drėgmės

Efektyvi priemonė “Florin DF Flussig/Spray” ant elektros įrengimų paviršiaus sudaro molekulių apsauginę plėvelę, atstumiančią vandenį bei drėgmę. Ji nepraleidžia vandens, valo ir sutepa bei saugo nuo rūdijimo. Po apdorojimo šia priemone, kuri nepažeidžia metalų, plastmasių, emalės, gumos, stiklo ir keramikos, visi elektros įrengimai, kurie sudrėko arba atsidūrė vandenyje, vėl tinkami eksploatuoti.

Priemonės krovininiam transportui, tentams ir autocisternoms valyti

“Flamil Futur (400)” –paviršių valymui skirtos priemonės su antistatiniu efektu – poveikis visiems seminaro dalyviams buvo pademonstruotas UAB Panevėžio autobusų parko plovykloje, į kurią iš Rusijos atvykęs vilkikas su tentine puspriekabe atrodė beviltiškai murzinas. Apipurkštas “Flamil Futur” koncentratu, atskiestu vandeniu, nevalytas jokiais rankiniais ar mechaniniais šepečiais ir po keleto minučių nuplautas “Kärcher” vandens slėgio įrenginiu, tentas visų stebėtojų akivaizdoje vėl įgijo pirmykštę spalvą.

Pasak UAB “Flore Chemie Baltija” direktoriaus Stasio Bartkevičiaus, nuplauti maždaug 100 kvadratinių metrų tentui pakanka iki dviejų litrų šio preparato. Plaunant krovinines transporto priemones ir autocisternas, koncentratas skiedžiamas vandeniu santykiu 1:5 – 1:10. “Flamil Futur” geitai ir patikimai tirpdo bei šalina sudervėjusius riebalus, tepalus, suodžius ir kitokius nešvarumus nuo grindų, automobilių tentų, lakuotų paviršių. Preparatas neėsdina gumos, stiklo, aliuminio, medžio, plastmasės ir lakuotų paviršių, be to, nuo grindų per trumpą laiką gali pašalinti storus akrilo ir vaško sluoksnius. Naudojant šį preparatą valymo įrenginiuose, jo koncentratas skiedžiamas santykiu nuo 1:100 iki 1:500.

Panevėžyje vykusio seminaro dalyviams buvo pademonstruota ir daug kitų universalių “ Flore Chemie Baltija” valiklių bei cheminių preparatų, kuriuos dabar mūsų šalyje platina IĮ “RVS technologija”.

Tomas LABŽENTIS

"Transporto pasaulis"
Vasaris Nr. 2 (74)

"Linava" informuoja

Kronika

Prezidiumo posėdyje

Aktualijos

Iš vežėjų – į politikus

Dilerių naujienos

ATSIPALAIDUOTI NEGALIME NĖ MINUTEI

Eismas

Naujienos

įvairenybės

Kada atsirado autobusas

Keliai Keleliai

Keliai, kuriais riedame

Naujienos

"DAF Trucks N.V." įdiegė naują standartą

Patirtis

“RVS technologija”: ekonomija + ekologija

Pažintys

Patirtis Lietuvoje padeda verslo plėtojimui Lenkijoje

Portretai

Dešimtmečiai prie vairo

Sportas

“Dakaras 2007” – trumpiausias istorijoje

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Naujienos

Transporto politika

Rusija: pragmatizmo keliu

Žinotina

„Goodyear“ – padangos nugalėtojams

Technika

Euro 5 – be “AdBlue”!

Rekordiniai „Volvo Trucks“ metai

Teisė

Preliminariosios sutartys

Muziejus

LENKIJOS SUNKVEŽIMIAI TARPUKARYJE