Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Paskambinti į „Skype“ – bet kurio telefonu

Naudojatės „Skype“? O ar žinote, kad dabar susisiekti su prie „Skype“ prisijungusiu kolega Lietuvoje ar verslo partneriu užsienyje galima... įprastu mobiliuoju telefonu. Tokią unikalią naujovę verslui pasiūlė telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“, pradėjusi teikti paslaugą „Skambučiai į internetą“. Taigi nuo šiol bendrauti su milijonais „Skype“ programą naudojančių žmonių visame pasaulyje galima bet kuriame kelyje, o svarbiausia – tam nebūtinas kompiuteris.

Skambučiai į kompiuterį

„Suteikdami galimybę skambinti bet kurio mobiliuoju telefonu į internetą, visiems „Bitės“ klientams siūlome analogų ne tik Baltijos šalyse, bet ir visame pasaulyje neturinčią paslaugą. Ji turėtų praversti tiems, kurie vertina mobilumą ir kuriems reikalingas dar vienas patogus bei paprastas būdas susisiekti su kolegomis, partneriais ar tiekėjais Lietuvoje bei užsienyje“,– sakė „Bitės“ grupės generalinio direktoriaus pavaduotojas verslo klientams Darius Montvila.

Pasak jo, transporto įmonės – vienos iš aktyviausių „Skype“ programos naudotojų, todėl galimybė skambinti į internetą telefonu joms itin aktuali: skambinti galima būnant bet kurioje Lietuvos ar užsienio vietoje ir į bet kurią vietą pasaulyje.

Bene svarbiausias naujosios paslaugos privalumas – ja paprasta naudotis: tam tinka kiekvienas mobilusis telefonas, turintis SMS funkciją, nereikia pasirašinėti sutarčių, o bendravimo neriboja interneto ryšio sparta. Vienintelė sąlyga – kolega ar partneriai tuo metu turi būti prisijungę prie „Skype“ programos, kuria visame pasaulyje jau naudojasi 171 milijonas vartotojų.

Iki balandžio 1-osios – pokalbiai nemokamai

Norint paskambinti prie „Skype“ prisijungusiam žmogui, pakanka jam išsiųsti SMS (jos kaina – 0,30 Lt) numeriu 1512 su tekstu „skype vartotojo vardas“ (pvz., skype tom22456). Jeigu žmogus tuo metu yra pasiekiamas, sujungimas įvyks automatiškai. Priešingu atveju būsite informuoti nemokama trumpąja žinute.

Pradėti naudotis šia paslauga galima ir per WAP. Tokiu atveju tereikia savo telefono ekrane surinkti adresą call.biteplius.lt ir įvesti norimo adresato „Skype“ vartotojo vardą (šiuo atveju kainuoja naudojimasis WAP). Jeigu šis žmogus yra prisijungęs prie „Skype“, iš karto pradedamas pokalbis telefonu.

Naująją paslaugą „Bitės“ klientai galės nemokamai išbandyti iki šių metų balandžio 1 dienos (skambučio trukmė – iki 30 minučių), skambutį inicijuojanti SMS kainuos 30 centų. Vėliau skambinant į „Skype“ programą iš Lietuvos 10 pokalbio minučių kainuos 2 Lt. Skambinant į „Skype“ išvykus už Lietuvos ribų, papildomai kainuoja skambutis ir SMS siuntimas („Vodafone World“ priimamo skambučio ir SMS siuntimo tarifais atitinkamoje šalyje).

Įmones domina skambučiai į internetą

Iki šiol paskambinti interneto vartotojams buvo galima tik išmaniaisiais telefonais (anglų k. „smart phones“), palaikančiais 3G technologiją arba galinčių prisijungti prie bevielio interneto (Wi-Fi) tinklų. Be to, į telefoną buvo būtina įdiegti papildomą programinę įrangą. Tuo tarpu naujoji „Bitės“ paslauga suteikia galimybę bendrauti su prie interneto prisijungusiais vartotojais iš bet kurios vietos, kur veikia bendrovės ryšys. Šia paslauga galima naudotis net turint patį paprasčiausią mobilųjį telefoną. „Bitė“ skambučiams į „Skype“ užtikrina geriausią kokybę nuo mobiliojo aparato iki interneto, o galutinę ryšio kokybę lemia tik „Skype“ adresato naudojamo interneto kokybė.

„Prognozuojame, kad vis labiau populiarėjant interneto telefonijai, skambučiai į internetą sparčiai paplis“,– sakė D. Montvila. Jo teigimu, ateityje planuojama suteikti galimybę įeinančius interneto skambučius persiųsti į mobilųjį telefoną, pateikti kitų interneto technologijomis pagrįstų sprendimų.

Bendrovės duomenimis, šiuo metu interneto skambučiais naudojasi daugiau nei trečdalis Lietuvos interneto vartotojų. Net 11 procentų šalies bendrovių, skambindami į užsien, renkasi galimybę bendrauti internetu, apie 40 proc. jų domisi interneto telefonija.

"Transporto pasaulis"
Kovas Nr. 3 (75)

"Linava" informuoja

Kronika

Aktualijos

Kelių transporto verslas: potencialas, priežiūra, kontrolė

Atgarsiai

Žiuri buvo sužavėta

Ekologija

BIODYZELIS - KELIŲ TRANSPORTO ATEITIS?

Klaipėdoje – ekologiškesni autobusai

Idėjos

Į ATEITĮ – PRAEITIES PĖDSAKAIS

Jubiliejus

Vežėjų klubui – 10 metų!

Logistika

„Rhenus Svoris“: paslaugos vidaus ir tarptautinei rinkai

Mobilus ryšys

Paskambinti į „Skype“ – bet kurio telefonu

Padangos

Mokslo ir technologijų laimėjimas

Pagaminta Lietuvoje

“Ad Blue”: paprasta, tačiau...

Patirtis

PADANGŲ ANGLIŠKA EKSPLOATACIJA

Portretai

Gyvenimas be monotonijos

Servisas

Skaitmeniniai tachografai ir jų ekslpoatacijos aktualijos

Specialioji technika

PATOGUS VAIRUOTOJUI „MACK TERRAPRO“

Lietuvoje ir pasaulyje

Žiemai baigiantis – dvi premjeros

DAF XF105 FTM

Lietuvai – Austrijos patirtis

Naujienos

„Autoverslas“ taps „Severstal metiz“ logistikos partneriu?

Žinotina

Akustinės sistemos automobilyje

Keleivinis transportas

Keleivinis transportas: 2006-ųjų statistika

Technika

MAN HYDRODRIVE – PAGALBA PAJUDANT

„Volvo“: naujoji informacinė transporto sistema „Dynafleet“

Teisė

Žala ir nuostoliai

Muziejus

Transporteriai ir „Transporter Meyer“