Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

„Volvo“: naujoji informacinė transporto sistema „Dynafleet“

Naująją Europos rinkai skirtą transporto informacijos sistemos „Dynafleet“ versiją „Volvo Truck Corporation“ pirmą kartą pristatė 2006 m. Hanoverio parodoje IAA. Naujoji versija buvo papildyta naujomis paslaugomis ir funkcijomis, o naudotis ja tapo paprasčiau. Lietuvoje jipateikiama trimis skirtingais programinės įrangos paketais, kuriuos vežėjai gali pasirinkti pagal savo poreikius.

Nuolat didėjanti konkurencija, profesionalių vairuotojų trūkumas, kylančios dyzelino kainos bei nauji teisiniai aktai vežėjus skatina ieškoti modernių sprendimų, padedančių didinti transporto parko našumą. Maksimaliai efektyvus transporto priemonės išnaudojimas tampa vienu iš svarbiausių veiksnių, kuris vežėjui gali padėti uždirbti daugiau pelno.

„Naujoji transporto informacijos sistema „Dynafleet“, kurią sukūrė „Volvo Trucks“ specialistai, gali būti vienas iš įrankių našumui didinti. Sistemos privalumas – vežėjas realiu laiku gauna aiškią bei tikslią informaciją apie transporto priemonę ir vairuotoją, o visiems į ekspedijavimo procesą įtrauktiems darbuotojams padeda priimti teisingus sprendimus,“ sako UAB „Volvo Lietuva“ rinkodaros vadovas Laurynas Bričkus.


Informacijos greitkelis

Visa informacija apie transporto priemonę ir vairuotoją siunčiama į „Dynafleet Online“ serverį. Vežėjas reikalingus duomenis gauna atvirojo teksto ir specialių ataskaitų forma iš „Dynafleet Online“ internetu. Tai reiškia, kad gabenimų bendrovės kompiuteriuose nereikia instaliuoti jokių programų – užtenka vien tik internetinio ryšio, o duomenis galima gauti bet kurioje pasaulio vietoje, bet kuriuo paros metu.

Kadangi visa programinė įranga gali būti atnaujinama internetu, vežejui nereikės gaišti laiko sistemos programavimui serviso centruose. Vairuotojas per „Dynafleet“ gali prisijungti prie interneto, prijungti nešiojamąjį ar delninį kompiuterį, brūkšninių kodų skaitytuvą.

Atitinka ADR reglamentą

„Dynafleet“ sudaro transporto priemonėje montuojamas specialus prie FMS išvado jungiamas įrangos blokas, bendra GPS/GSM antena ir saugos tarnybų iškvietimo mygtukas. Jei sunkvežimyje įrengtas skaitmeninis tachografas, vairuotojo tapatybė nustatoma automatiškai, jei analoginis – prisijungti galima greitai ir paprastai įvedant PIN kodą.

Kartu su „Dynafleet“ transporto informacijos sistema vežėjas gauna GPRS SIM kortelę su neribotu ryšiu tarp „Dynafleet“ vartotojų biure ir transporto priemonių. „Dynafleet“ paslaugos komplekte taip pat yra nuotolinių apmokymų modulis, kuriame supažindinama tiek su „Dynafleet“ sistema, tiek apmokomi būsimi vartotojai. Kursai, beje, sudaryti taip, kad būtų galima išsirinkti geriausiai tinkantį konkrečiai darbuotojo atsakomybės sričiai.

Naujoji ”Dynafleet” versija atitinka ADR reglamentą, taigi nuo šiol ja gali naudotis ir pavojingus krovinius gabenančios bendrovės.

Pritaikyta kiekvieno vežėjo poreikiams

„Dynafleet“ informacijos sistemos privalumus pripažins tiek penkis, tiek penkiasdešimt sunkvežimių turintis vežėjas. Suprantama, kad transporto bendrovių poreikiai skiriasi priklausomai nuo krovinių tipo ir dydžio, todėl vežėjas gali rinktis tokią „Dynafleet“ versiją, kuri geriausiai atitinka jo veiklos pobūdį. Žinant, kad sistemos įrangos blokas jungiamas prie standartizuoto FMS išvado, šią sistemą galima įrengti ne tik „Volvo“ bet ir kitų gamintojų sunkvežimiuose. Siūlomi trys programinės įrangos paketai: „Perform“, „Perform & Locate“ ir „Operate“.

Vežėjui, norinčiam kontroliuoti degalų sąnaudas ir vairuotojų darbo laiką, siūlomas

„Perform“paketas, pateikiantis išsamias ataskaitas apie degalų sąnaudas, vairuotojų darbo laiką ir nuvažiuotą atstumą. Šis paketas taip pat gali informuoti apie techninės priežiūros intervalus.

Perform & Locate“ vertę pripažins bendrovės, turinčios transporto valdymo skyrių, kadangi šis paketas leidžia automatiškai nustatyti sunkvežimio buvimo vietą apibrėžtoje geografinėje teritorijoje. Vadybininkai gali matyti konkrečią kiekvieno sunkvežimio buvimo vietą smulkiame žemėlapyje.Į šį žemėlapį įtrauktos visos Europos šalys (tarp jų ir Lietuva) ir dalis Rusijos iki Maskvos. Be to, naujai įdiegus „Geofencing“ funkciją,sistema transporto vadybininkui gali automatiškai išsiųsti žinutę, kai vairuotojas atvyko į paskirties vietą ar iš jos išvyko.

„Operate“vežėjui suteiks visus aptartųjų paketų privalumus ir papildomai leis vairuotojui ir biuro darbuotojams palaikyti ryšį tekstiniais pranešimais (SMS) bei įspės, jei artėja vairavimui skirto laiko pabaiga. Nauja „Driver Time Justification“ funkcija padeda vairuotojui susiplanuoti laiką krovinių pakrovimo, iškrovimo darbams, degalų papildymui ar kitiems darbams. O tai vežėjui leidžia sužinoti ir sekti visą vairuotojo veiklą krovinių gabenimo metu. Didesniam vairuotojo patogumui papildomai galima užsakyti ir centrinėje konsolėje montuojamą slankųjį ekraną.

Didesnis prekių saugumas

Atsižvelgdamį į tai, kad gabenamos prekės dažnai yra brangios, „Volvo Trucks“ specialistai naujojoje „Dynafleet“ sistemoje įdiegė saugos tarnybų iškvietimo paslaugą „Dynafleet Security Service“. Deja, jokia kita transporto informacijos sistema Europoje neturi šios galimybės. Paslaugos paskirtis – sustiprinti vairuotojo saugumą: kilus pavojui, vairuotojas gali paspausti mygtuką arba mobiliuoju telefonu informuoti apsaugos centrą, kuris susisieks su vietos policija ir nuolat stebės transporto priemonės koordinates. Iki šiol buvo sėkmingai reaguota į 98 % patvirtintų pranešimų apie pavojų. Ši paslauga ne tik sustiprina vairuotojo, sunkvežimio ir prekių saugą, tačiau taip pat teikia ir didesnes garantijas transporto bendrovei, nes prekių ekspedijavimą galima tęsti be didesnių prastovų.

Jei sunkvežimis sustojo dėl techninių gedimų, vairuotojas per „Dynafleet“ gali iškviesti „Volvo“ techninės pagalbos tarnybą VAS, kuri lengvai nustato, kokioje vietoje sustojo sunkvežimis, ir greičiau suteiks pagalbą.

Vežėjas gali pasirinkti jam tinkamiausią sprendimą. Naudotis bet kuriuo iš jų lengva, tad dabar vežėjai galės padidinti veiklos efektyvumą.

Kadangi kiekvienam ekspedijavimo bendrovės darbuotojui "Dynafleet" suteikia svarbios informacijos, tai padeda lengviau suvokti visumą ir išvengti brangiai kainuojančių klaidų. Užsakymai įvykdomi kur kas efektyviau, o planuoti darbus – lengviau.

„Ryškėja tendencija: krovinių gabenimo bendrovės vis labiau stengiasi maksimaliai efektyviai išnaudoti turimą parką. Manome, kad pasitelkę naująją „Dynafleet“ versiją vis daugiau bendrovių įsitikins, kaip pažangi informacinė transporto sistema gali padidinti jų pelningumą“, -užbaigia pasakojimą UAB „Volvo Lietuva“ rinkodaros vadovas Laurynas Bričkus.

"Transporto pasaulis"
Kovas Nr. 3 (75)

"Linava" informuoja

Kronika

Aktualijos

Kelių transporto verslas: potencialas, priežiūra, kontrolė

Atgarsiai

Žiuri buvo sužavėta

Ekologija

BIODYZELIS - KELIŲ TRANSPORTO ATEITIS?

Klaipėdoje – ekologiškesni autobusai

Idėjos

Į ATEITĮ – PRAEITIES PĖDSAKAIS

Jubiliejus

Vežėjų klubui – 10 metų!

Logistika

„Rhenus Svoris“: paslaugos vidaus ir tarptautinei rinkai

Mobilus ryšys

Paskambinti į „Skype“ – bet kurio telefonu

Padangos

Mokslo ir technologijų laimėjimas

Pagaminta Lietuvoje

“Ad Blue”: paprasta, tačiau...

Patirtis

PADANGŲ ANGLIŠKA EKSPLOATACIJA

Portretai

Gyvenimas be monotonijos

Servisas

Skaitmeniniai tachografai ir jų ekslpoatacijos aktualijos

Specialioji technika

PATOGUS VAIRUOTOJUI „MACK TERRAPRO“

Lietuvoje ir pasaulyje

Žiemai baigiantis – dvi premjeros

DAF XF105 FTM

Lietuvai – Austrijos patirtis

Naujienos

„Autoverslas“ taps „Severstal metiz“ logistikos partneriu?

Žinotina

Akustinės sistemos automobilyje

Keleivinis transportas

Keleivinis transportas: 2006-ųjų statistika

Technika

MAN HYDRODRIVE – PAGALBA PAJUDANT

„Volvo“: naujoji informacinė transporto sistema „Dynafleet“

Teisė

Žala ir nuostoliai

Muziejus

Transporteriai ir „Transporter Meyer“