Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Skaitmeniniai tachografai ir jų ekslpoatacijos aktualijos

Nuo 2006 m gegužės 1 d. pagal Europos Sąjungos reglamentą 3821/85 visose naujose transporto priemonėse, kurių keliamoji galia virš 3,5 t arba 8 vietos keleiviams ir vairuotojui, turi būti įrengti skaitmeniniai tachografai. Todėl autortansporto įmonėms, nuo 2006 gegužės 1 d. įsigijusioms naujus automobilius, iškilo klausimas, kaip naudotis šiais naujais vairuotojo darbo apskaitos įrenginiais bei kaip perkelti vairuotojo veiklos informaciją iš skaitmeninio tachografo ir vairuotojo kortelės.

Lietuvoje galiojantis įstatymas įpareigoja įmonę perkelti duomenis iš vairuotojo skaitmeninės kortelės kas 21 dieną, o iš skaimeninio tachografo - kas 92 dienas. Šiai procedūrai atlikti reikia specialios programinės įrangos, kuri instaliuojama į transporto įmonės personalinį kompiuterį. Būtinas ir papildomas įrenginys - duomenų perkėlimo raktas, tiesiogiai perkeliantis informaciją iš skaitmeninio tachografo ir vairuotojo skaitmeninės kortelės.

Dabar galima teigti, kad apimamas visoje Europoje naudojamų analoginių ir skaitmeninių tachografų spektras. “Semmler” universalūs matavimo prietaisai yra pripažinti ir naudojami daugelyje Europos šalių, siekiama, kad jie būtų naudojami ir visoje Europos Sąjungoje. Todėl siūlome mokymo kursus dirbtuvių personalui ir vairuotojams pagal StVZO (Vokietijos kelių transporto priemonių registracijos tvarkos) § 57 b ir d. Jei norėtumėt sužinoti daugiau, užsukite į svetainęwww.tachocontrol.de ir www.tachocontrol-data.eu

Vartotojas gali naudotis terminalu vieną kartą arba pasirinkti pageidaujamą naudojimosi terminalu laikotarpį. Vartotojui suteikiamas prieigos slaptažodis, leidžiantis prieiti prie vairuotojo perkeltų duomenų iš bet kurio internetiniame tinkle esančio kompiuterio. Duomenis galima analizuoti, atspausdinti, atsisiųsti ir t.t. Sutartis gali būti pratęsta bet kurioje terminalo naudojimo vietoje.

Artimiausiu metu planuojame degalinių tinklams Lietuvoje pasiūlyti šią duomenų perkėlimo ir saugojimo technologiją, kuri leis vartotojui patogią ir neribotą prieigą prie jų asmeninių duomenų.

UAB “Amanda” - oficialusis “Semmler ir TachoContro Data” firmų atstovas Lietuvoje - prekiauja duomenų perkėlimo įranga iš skaitmeninių tachografų ir vairuotojo skaitmeninių kortelių, pritaikyta visiems Europos Sąjungoje sertifikuotiems skaitmeniniams tachografams. Instaliavimo metu transporto įmonių darbuotojai apmokomi naudotis programine įranga, duomenų perkėlimo raktu ir kita įranga. UAB “Amanda” periodiškai organizuoja transpotro įmonių darbuotojams mokymus apie skaitmeninių tachografų, sertifikuotų Europos Sąjungoje, eksploataciją.

Pageidaujančius įsigyti įrangą prašome kreiptis adresu Gedimino pr. 2/1-24, Vilnius, tel. (85) 2312648.

Dėkojame mūsų klientams, darbuotojams bei partneriams, tikimės sėkmingai bendradarbiauti ir ateityje.

"Transporto pasaulis"
Kovas Nr. 3 (75)

"Linava" informuoja

Kronika

Aktualijos

Kelių transporto verslas: potencialas, priežiūra, kontrolė

Atgarsiai

Žiuri buvo sužavėta

Ekologija

BIODYZELIS - KELIŲ TRANSPORTO ATEITIS?

Klaipėdoje – ekologiškesni autobusai

Idėjos

Į ATEITĮ – PRAEITIES PĖDSAKAIS

Jubiliejus

Vežėjų klubui – 10 metų!

Logistika

„Rhenus Svoris“: paslaugos vidaus ir tarptautinei rinkai

Mobilus ryšys

Paskambinti į „Skype“ – bet kurio telefonu

Padangos

Mokslo ir technologijų laimėjimas

Pagaminta Lietuvoje

“Ad Blue”: paprasta, tačiau...

Patirtis

PADANGŲ ANGLIŠKA EKSPLOATACIJA

Portretai

Gyvenimas be monotonijos

Servisas

Skaitmeniniai tachografai ir jų ekslpoatacijos aktualijos

Specialioji technika

PATOGUS VAIRUOTOJUI „MACK TERRAPRO“

Lietuvoje ir pasaulyje

Žiemai baigiantis – dvi premjeros

DAF XF105 FTM

Lietuvai – Austrijos patirtis

Naujienos

„Autoverslas“ taps „Severstal metiz“ logistikos partneriu?

Žinotina

Akustinės sistemos automobilyje

Keleivinis transportas

Keleivinis transportas: 2006-ųjų statistika

Technika

MAN HYDRODRIVE – PAGALBA PAJUDANT

„Volvo“: naujoji informacinė transporto sistema „Dynafleet“

Teisė

Žala ir nuostoliai

Muziejus

Transporteriai ir „Transporter Meyer“