Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos Europos keliuose

Kaip jau žinote, šiuo metu Europoje intensyviai keičiasi kelių mokesčių sistemos: 2004-aisias metais Austrija, 2005-aisiais Vokietija,o nuo 2007-ųjų ir Čekija bei Prancūzija pakeitė kelių mokesčių mokėjimo sistemas iš kortelinių į elektronines.

Norintiems naudotis visais privalumais, kuriuos siūlo kiekvienos šalies kelių mokesčių sistemos, ir optimaliai sumažinti įmonės išlaidas vežant krovinius tarptautiniais maršrutais, Olandijos įmonė Transpass B.V., kurios atstovybės yra dvylikoje Rytų Europos šalių, mielai patars, kaip tai padaryti. Kaip rodo mūsų daugiametė patirtis, daugelis transporto įmonių žino galimybes, kaip susimokėti kelių mokesčius, tačiau ne visada žino apie galimybes sutaupyti.

Pavyzdžiui, nuo 2007-05-01 Prancūzijos autostradose kortelinė CAPLIS sistema, taikoma transportui nuo 3,5 t, bus pakeista į elektroninę TIS PL (Telepeage Inter Societes Poids Lourds) sistemą. TIS PL įrenginys veiks tokiu pačiu principu, kaip ir TELEPASS, ir bus montuojamas prie vilkiko priekinio stiklo. Kelių mokestį skaičiuos TIS PL įrenginys, kuris turės mėnesinius nuomos kaštus. Tai reiškia, kad Jūsų įmonės vairuotojams nebereikės sustoti prie kelių mokesčių terminalų, gaišti brangaus laiko bei deginti kurą – Prancūzijoje mokėsite kelių mokesčius nesustodami!

Jei užsakysite dabar TIS PL įrenginį per Transpass B.V., Jums bus suteikta 50% nuolaida už mėnesinius TIS PL įrenginio nuomos kaštus; nuolaidos už transakcijas Prancūzijos autostradose, taip pat papildomai ir nuolaidos už kiekvieno TIS PL įrenginio mėnesio apyvartas atskirai.

Transpass B.V.administruoja ir kitas elektronines/kortelines kelių mokesčių sistemas Europoje: tuneliai – Frejus/Mont Blanc (viena kortelė abiem tuneliams); ETS kortelė Vokietijos kelių mokesčių sistemoje kombinuojama su elektroniniu prietaisu OBU; ETS kortelė Austrijos kelių mokesčių sistemoje kombinuojama su elektroniniu prietaisu “Go-Box”; ETS kortelė Šveicarijos kelių mokesčių sistemoje (Šveicarija kol kas neturi elektroninės sistemos), “Via Card” kortelė, kombinuojama su elektroniniu prietaisu TELEPASS Italijos kelių mokesčių sistemoje bei “Global Star” kortelė, kombinuojama su elektroniniu prietaisu VIA-T Ispanijos kelių mokesčių sistemoje.

Transpass B.V.jau 25 metus taip pat dirba PVM ir ketverius metus kuro akcizo grąžinimo srityse. Transpass B.V. yra tarptautinės PVM grąžintojų asociacijos “International VAT Association” narė, todėlmūsų specialistai visada dirba su aktualia bei tikslia informacija, kuri šioje srityje labai dažnai keičiasi ir yra labai svarbi teikiant PVM arba kuro akcizo grąžinimo paslaugą. Šiuo metu kuro akcizo grąžinimas yra galimas iš Belgijos ir Prancūzijos (sąlyginai ir Italijos), neseniai pasirodė informacija, kad nuo 2007-01-01 ir Ispanija sugrąžins akcizą, tačiau šia galimybe gali naudotis tik Ispanijos įmonės. Turėdami daugiau informacijos būtinai informuosime ir Lietuvos vežėjus.

Jei susidomėjote, maloniai kviečiame kreiptis į Transpass B.V. atstovybę Lietuvoje adresu:

Transpass Lietuva
Mokyklos g. 33
91260 Klaipėda
Tel.: 8- 46 42 00 14
Fax.:8- 46 42 00 15

Arba užeikite į mūsų internetinį puslapį www.transpass.eu

"Transporto pasaulis"
Gegužė Nr.5 (77)

"Linava" informuoja

NUO KONKRESO – IKI KONGRESO

VKTI klientai jau galima atsiskaityti banko kortelėmis

Aktualijos

Asociacijos „Linava“ XVII kongresas: vežėjų verslo pasiekimai ir plėtros galimybės

Ekspedicija

Asociacija “Lineka”: darbo ataskaita, žvilgsnis į ateitį, rinkimai

Įkurtuvės

„Skubos“ pagalba sunkvežimiams – ir Šiauliuose

Jubiliejus

DAF pagamino 750 000- ąjį sunkvežimį

Keliai Keleliai

Mūsų tiltai: nuo istorinio paveldo iki pažangiausių technologijų

Modeliai ir modifikacijos

“Stralis”: atėjo brandos metas

Naujienos

“AdBlue”: žaidimai baigėsi

Patirtis

„Hoptransa“: nuo durų iki durų

VKTI vaidrodyje

Lietuvos vežėjų potencialas ir verslo aplinka

Transporto politika

25,25 m „Euro Combi“ junginiai:ilgas kelias nuo bandymų iki realybės

Žinotina

Naujienos Europos keliuose

Keleivinis transportas

Užsakomiesiems reisams – patogiausi autobusai

Vairuotojų meistriškumas – lenktynių trasose

Technika

Erdvu, šviesu, patogu...

”Volvo“: Euro 4 su EGR sistema

Teisė

Ekspeditorių veiklos klausimai teismų praktikoje

Muziejus

ŠVEDIJOS „GYVYBĖS KELIAS“