Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

VKTI klientai jau galima atsiskaityti banko kortelėmis

Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Inspekcija) informavo, kad nuo gegužės 8 d. jos skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose jau galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis už Inspekcijos teikiamas pagal Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymą paslaugas bei pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą paskirtas baudas. Šia galimybe gali naudotis visi Inspekcijos klientai, atliekantys mokėjimus „Visa“ ir „MasterCard“ mokėjimo kortelėmis.
Nuo šiol klientai Inspekcijos patalpose banko kortelėmis galės sumokėti valstybės rinkliavą į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą ir gauti mokėjimo kvitą. Jiems nebereikės vykti į banką ir Inspekcijai atnešti mokėjimą patvirtinančio dokumento.
Klientai Inspekcijos patalpose visomis „Visa“ ir „MasterCard“ sistemų mokėjimo kortelėmis galės sumokėti į valstybės biudžetą šias įmokas:
- pagal įmokos kodą 5747 – už skaitmeninių tachografų kortelių išdavimą ir su tuo susijusias paslaugas;
- pagal įmokos kodą 5746 – už kitas Inspekcijos teikiamas paslaugas (licencijų, pažymėjimų, įvairių leidimų bei kitų dokumentų išdavimą, už egzaminus ir pan.);
- pagal įmokos kodą 7840 – už važiavimą Lietuvos Respublikos keliais didžiagabaritėmis ir sunkiasvorėmis transporto priemonėmis.
Atkreipiame dėmesį, kad žiniasklaidoje pasirodė neteisinga informacija apie tai, kad Inspekcija priiminės transporto priemonių savininkų ar valdytojų naudotojo mokestį už naudojimąsi Lietuvos Respublikos magistraliniais keliais. Primename, kad šis mokestis (pagal įmokos kodą 7830) mokamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. balandžio 21 d. nutarimu Nr. 447 (Žin., 2005, Nr. 53-1799; 2006, Nr. 124-4689) nustatyta tvarka.
Pagal bandomąjį mokėjimo kortelių projektą Inspekcija naudosis stacionariais ir mobiliais elektroniniais kortelių skaitytuvais. Stacionarūs elektroniniai kortelių skaitytuvai bus Inspekcijos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių regionų skyriuose.
Mobilų elektroninį kortelių skaitytuvą turės Vilniaus regiono inspektoriai kontrolės kelyje metu, ir vairuotojai banko kortelėmis galės sumokėti už padarytus administracinius teisės pažeidimus paskirtas baudas (pagal įmokos kodą 6060). Lietuvoje registruotų transporto priemonių vairuotojai kontrolės kelyje metu pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą galės sumokėti baudas iki 200 Lt (jeigu skiriama bauda bus didesnė nei 200 Lt, bus surašomas administracinių teisės pažeidimų protokolas). Užsienio šalyse registruotų transporto priemonių vairuotojai mokėjimų kortele galės sumokėti visas baudas, nepriklausomai nuo jų dydžio.
Įgyvendindama šį projektą Inspekcija siekia sudaryti klientams galimybę elektroninėmis banko kortelėmis mokėti už Inspekcijos teikiamas paslaugas bei paskirtas baudas ir taip užtikrinti saugesnį bei patogesnį klientų aptarnavimą.

Prancūzija - Italija

Mont Blanc tunelio valdyba informavo, kad dėl remonto darbų tunelyje eismas bus ribojamas nuo birželio 4 d. 22.00 val. iki birželio 5 d. 6.00 val.

Informacijos ir IT skyrius

"Transporto pasaulis"
Gegužė Nr.5 (77)

"Linava" informuoja

NUO KONKRESO – IKI KONGRESO

VKTI klientai jau galima atsiskaityti banko kortelėmis

Aktualijos

Asociacijos „Linava“ XVII kongresas: vežėjų verslo pasiekimai ir plėtros galimybės

Ekspedicija

Asociacija “Lineka”: darbo ataskaita, žvilgsnis į ateitį, rinkimai

Įkurtuvės

„Skubos“ pagalba sunkvežimiams – ir Šiauliuose

Jubiliejus

DAF pagamino 750 000- ąjį sunkvežimį

Keliai Keleliai

Mūsų tiltai: nuo istorinio paveldo iki pažangiausių technologijų

Modeliai ir modifikacijos

“Stralis”: atėjo brandos metas

Naujienos

“AdBlue”: žaidimai baigėsi

Patirtis

„Hoptransa“: nuo durų iki durų

VKTI vaidrodyje

Lietuvos vežėjų potencialas ir verslo aplinka

Transporto politika

25,25 m „Euro Combi“ junginiai:ilgas kelias nuo bandymų iki realybės

Žinotina

Naujienos Europos keliuose

Keleivinis transportas

Užsakomiesiems reisams – patogiausi autobusai

Vairuotojų meistriškumas – lenktynių trasose

Technika

Erdvu, šviesu, patogu...

”Volvo“: Euro 4 su EGR sistema

Teisė

Ekspeditorių veiklos klausimai teismų praktikoje

Muziejus

ŠVEDIJOS „GYVYBĖS KELIAS“