Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

NUO KONKRESO – IKI KONGRESO

ASOCIACIJOS „LINAVA“ VEIKLOS KRONIKA

2006-05-19–2007-05-18

2006

GEGUŽĖ

19 d.„Le Meridien Villon“ viešbutyje vyko asociacijos „Linava“ XVI kongresas, kuriame daugiau nei 400 balsavimo teisę turinčių vežėjų įmonių atstovų išrinko asociacijos prezidentą, prezidiumą, revizijos komisiją, patvirtino nutarimus ir priėmė rezoliuciją. Asociacijos „Linava“ prezidentu dvejų metų kadencijai išrinktas A. Kondrusevičius (UAB „Transvelas“).

24–26 d. Pskove įvyko asociacijos „Linava“ prezidento A. Kondrusevičiaus ir atstovybės Maskvoje vadovo R. Budrevičiaus susitikimai su Pskovo srities muitinės ir „Rostek–Pskov“ atstovais. Aptarti eilių, susidarančių Latvijos ir Rusijos pasienio postuose, bei juridinės pagalbos teikimo vežėjams klausimai.

25–26 d.Hiiumaa saloje (Estija) vyko Estijos, Latvijos ir Lietuvos susisiekimo ministerijų atstovų nuolatinės darbo grupės posėdis, kuriame buvo sprendžiami tarptautinio keleivių vežimo autobusais klausimai. Posėdyje dalyvavo ir asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus vadovas E. Stolovickis.

29–31 d. asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto sekcijos nariai lankėsi Švedijoje, Stokholme, kur susipažino su šios šalies keleivinio transporto sistema.

31 d.asociacija „Linava“ pakvietė vežėjus dalyvauti Muitinės departamento paskelbtoje apklausoje korupcijos apraiškoms išaiškinti.

BIRŽELIS

1 d. asociacijos „Linava“ iniciatyva Migracijos departamentas prie VRM kartu su LR užsienio reikalų ministerijos Konsuliniu departamentu, suderinę su Lietuvos darbo birža, parengė supaprastintą procedūrą įdarbinamiems Lietuvos Respublikoje trečiųjų šalių tolimųjų reisų vairuotojams.

5 d. RF veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba (FVFPT) atsižvelgė į asociacijos „Linava“ ir Mėsos perdirbėjų asociacijos siūlymą įkurti Lietuvoje FVFPT įgaliotojo atstovo instituciją, kuri leistų pagreitinti gyvulinės kilmės krovinių vežimą į Rusiją.

15 d.asociacijos „Linava“ Krovininio transporto taryba ir Valstybinės kelių transporto inspekcijos (VKTI) pareigūnai svarstė ir derino LR administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) projekto nuostatas, nustatančias papildomas ir diferencijuotas sankcijas už darbo ir poilsio režimo bei kitus pažeidimus.

15-17 d.„Linavos“ mokymo centras organizavo vežėjų kelionę į Svetlogorską (Kaliningrado sr.), kur Rusijos vežėjų asociacijos ASMAP mokymo centre „Olimpas“ vyko seminarai kelių transporto teisės klausimais.

20–21 d. Vilniuje vyko Naujosios kompiuterizuotos tranzito sistemos (NCTS) pažangos įvertinimo 4-asis seminaras, į kurį atvyko šimtas atstovų iš Europos Sąjungos šalių bei valstybių kandidačių muitinių, Europos Komisijos Mokesčių ir muitų generalinio direktorato, Europos laisvosios prekybos asociacijos šalių. Pranešimą apie muitinio tranzito sistemos vaidmenį verslui skaitė asociacijos „Linava“ TIR departamento direktorius H. Giedrys.

22–23 d.Susisiekimo ministerijoje vyko Lietuvos ir Baltarusijos transporto komisijos posėdis. Lietuvos delegacijos sudėtyje buvo ir asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius. Lietuvai pavyko papildomai išsiderėti šiems metams 1 000 dvišalių, 10 000 tranzitinių ir 1 000 trečiųjų šalių kelionės leidimų. Lietuva 2006 m. Baltarusijai papildomai išdavė 1 500 dvišalių, 2 500 tranzitinių ir 1 000 trečiųjų šalių leidimų.

29 d.vykusiame asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdyje buvo patvirtintos asociacijos tarybos ir komitetai bei antrinių įmonių „Linavos“ serviso ir „Linavos“ mokymo centro valdybos. Prezidiumo nariai apsvarstė XVI vežėjų kongreso rezoliucijos vykdymo priemonių planą, sekretoriato dalinio pertvarkymo planą bei narystės asociacijoje klausimus. Posėdyje patvirtinta Krovininio transporto taryba (pirmininkas J. Grybauskas – UAB „Lietmaz-Servis“), Keleivinio transporto taryba (pirmininkas M. Grigelis – UAB „Kauno autobusai“), Finansų ir biudžeto komitetas (pirmininkas A. Grigaliūnas – UAB „Refta“), TIR ir muitų komitetas (pirmininkas – V. Smaidžiūnas – UAB „Aiginta“), Teisinių ir organizacinių reikalų komitetas (pirmininkas – R. Stropus – UAB „Klaipėdos autotransportas“), Darbo su nariais ir socialinių klausimų komitetas (pirmininkas – J. Misiūnas – UAB „Ignolita“), Ryšių su užsienio šalimis komitetas (pirmininkas – A. Kondrusevičius – UAB „Transvelas“) ir Profesinio ugdymo komitetas (pirmininkas – A. Kačinskas – UAB „Arčia“).

LIEPA

4 d. po daugkartinių asociacijos „Linava“ kreipimųsi į Latvijos Respublikos įvairias institucijas dėl Latvijos pasienio postuose greitai gendančių produktų kontrolės formalumų atlikimo bendra eilės tvarka neatitikimo tarptautinėms konvencijoms Latvijos Ministrų kabinetas pakeitė nustatytą tvarką ir nuo 2006 m. Liepos 13 d. greitai gendančių produktų pasienio ir muitinės kontrolė atliekama pirmumo tvarka.

13 d.asociacijos „Linava“ surinko ir parengė bei išleido informaciją apie trečiųjų valstybių piliečių įdarbinimo Lietuvos Respublikoje tolimųjų reisų vairuotojais. Leidinyje yra leidimo dirbti Lietuvos Respublikoje gavimo tvarka, darbo sutarties sudarymo klausimai, Lietuvos Respublikos daugkartinės ilgalaikės vizos įforminimo tvarka, vairuotojo liudijimo išdavimo tvarka.

13–14 d.Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje kartu su Lietuvos verslo klubu Maskvoje (asociacija „Linava“ yra šio klubo narė, o atstovybės Maskvoje vadovas – klubo valdybos narys) Lietuvos verslininkams surengė dalykinę išvyką į Smolensko sritį. Vežėjų atstovams surengti naudingi susitikimai su Smolensko muitinės, transporto inspekcijos, sanitarijos ir epidemijos bei fitosanitarinės tarnybų vadovais

14 d.asociacija „Linava“ pradėjo konsultacijas su Užsienio reikalų bei Susisiekimo ministerijomis dėl nepakankamo transporto priemonių pralaidumo ir pasienio formalumų įforminimo kontrolės praleidimo punkte Kalvarija–Budziskas.

20 d.asociacijoje „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius, sekretorius A. Baranauskas susitiko su VĮ „Regitra“ l. e. p. generaliniu direktoriumi L. K. Jasūdžiu, Transporto registracijos metodikos skyriaus vyriausiuoju specialistu L. Skersiniu bei VKTI viršininko pavaduotoju D. Sadaunyku ir Krovininio transporto skyriaus vedėjo pavaduotoju S. Lingiu. Susitikime aptartas klausimas dėl naujų registracijos liudijimų išdavimo toms transporto priemonėms, kurias įmonės įsigijo po 2006-07-01 lizingo, panaudos ar nuomos būdu.

24–28 d.asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius ir asociacijos atstovybės vadovas R. Budrevičius su darbo vizitu lankėsi Maskvoje. Susitikime su Rusijos vežėjų asociacijos ASMAP viceprezidentais J. Sudakovu ir A. Vasilkovu aptarti būsimo Lietuvos ir Rusijos bendros kelių transporto komisijos posėdžio dalykiniai klausimai. Susitikime derinta komisijos data ir tematika bei diskutuota dėl 2007 m. kelionės leidimų kvotos ir papildomo leidimų kiekio 2006 m.

RUGPJŪTIS

17–18 d.„Linavos“ atstovybės Maskvoje vadovas R. Budrevičius susitiko su Latvijos ir Rusijos pasienio postų Burački-Terechovo muitinės pareigūnais ir aiškinosi galimybes sutrumpinti krovininio transporto eiles šiame pasienio ruože. Tomis dienomis vilkikų eilė buvo nusidriekusi apie 20 km, o vežėjai patikrinimo turėjo laukti 3–4 paras.

21 d.Muitinės departamentas kreipėsi į asociaciją „Linava“, prašydamas atlikti transporto įmonių apklausą, kodėl Lietuvos vežėjai, gabendami krovinius į Rusiją, vengia važiuoti per Lietuvos ir Baltarusijos valstybės sienos perėjimo punktus, pasirinkdami Latvijos ir Rusijos valstybės sienos perėjimo punktus, kuriuose nuolat susidaro milžiniškos eilės.

31 d.vykusiame asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdyje buvo patikslintos asociacijos tarybų ir komitetų sudėtys bei jų veiklos planai įgyvendinant XVI vežėjų kongreso rezoliucijos nutarimus. Krovininio transporto taryba pasipildė vežėjų atstovų iš Kauno ir Klaipėdos regionų. Prezidiumo nariai apsvarstė praėjusios kadencijos prezidiumo nutarimus ir jų vykdymo eigą. Prezidiumas pritarė asociacijos įkūrimo 15-os metų jubiliejaus renginio programai. Nutarta įteikti specialius sertifikatus asociaciją steigusioms įmonėms bei apdovanoti „Linavos“ garbės ženklu asociacijai ir kelių transportui nusipelniusius asmenis.

RUGSĖJIS

7 d .asociacija „Linava“ žiniasklaidos atstovams surengė spaudos konferenciją, skirtą 15-os metų sukakčiai pažymėti. „Linavos“ vadovai pateikė išsamią informaciją apie nelengvą asociacijos darbo pradžią, nueitą kelią, veiklos pasiekimus per 1991– 2006 m. laikotarpį bei artimiausią perspektyvą.

8 d.„Le Meridien Villon“ viešbutyje įvyko iškilmingas asociacijos „Linava“ 15-os metų minėjimas, kuriame pagerbti asociacijai nusipelnę asmenys.

9 d.S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome Kaune įvyko asociacijos „Linava“ X tolimųjų reisų vilkikų bei tarpmiestinių vairuotojų varžybos pagal naujas taisykles. Varžybose dalyvavo 42 tolimųjų reisų vilkikų vairuotojai bei 15 komandų ir 39 tarpmiestinių autobusų vairuotojai bei 13 komandų. Nugalėjo Alfredas Žembinskas (UAB „Auto Kalchas“), UAB „Vedauta“, Ramūnas Urbštavičius (UAB „Vilniaus autobusai“) ir UAB Klaipėdos AP.

20–22 d.Astanoje vyko paroda „TransKazachstan 2006 – Transportas ir logistika“ ir tarptautinė konferencija „TransEurazija 2006“. Konferencijos darbe dalyvavo ir Lietuvos delegacija, vadovaujama LR susisiekimo ministro A. Butkevičiaus. Joje buvo ir asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius. Parodoje Lietuvos transporto sistema buvo pristatyta bendrame stende. Asociacija „Linava“ pristatė asociacijos vežėjų teikiamas paslaugas. Parodos metu įvyko Lietuvos ir Kazachstano kelių transporto komisijos posėdis. Buvo aptarti bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Kazachstano kelių transporto srityje klausimai. Delegacijos susitarė šiems metams papildomai pasikeisti po 1 000 kelionės leidimų bei nustatė 2007 m. preliminarią kvotą – 3 000 dvišalių ir 200 trečiųjų šalių leidimų.

20–22 d.asociacijoje „Linava“ lankėsi ir plačiau susipažino su jos veikla Suomijos keleivių vežėjų asociacijos „Finnish Bus and Coach Association“ atstovai.

23–26 d.Pekine ir Šanchajuje vykusiuose verslo forumuose „Atrask Lietuvą – vartus į Europą“ Lietuvos delegacijoje buvo ir asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius. Renginiuose kinų verslininkams buvo pristatytos krovinių gabenimo per Lietuvą galimybės.

25–26 d.Vokietijoje, Hanoveryje, vyko Tarptautinės kelių transporto sąjungos (IRU) Techninės komisijos posėdis bei Vokietijos automobilių pramonės asociacijos (VDA) ir IRU organizuotas bendras simpoziumas „AdBlue naudojimas komercinėse transporto priemonėse“. Renginiuose dalyvavo asociacijos „Linava“ Informacijos ir IT skyriaus vadovas V. Adomaitis ir Krovininio transporto skyriaus vadovas G. Ramaslauskas. Buvo aptarta ir patvirtinta IRU Techninės komisijos veiksmų programa 2007 m.

26–29 d.asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius V. Gilys, TIR departamento direktorius H. Giedrys ir Muitinės pretenzijų departamento specialistė D. Brazdžionienė dalyvavo Jungtinių Tautų EEK Kelių transporto komiteto darbo grupės muitinės klausimais, susijusiais su transportu (WP.30), 114-oje sesijoje. Vienas iš svarbiausių klausimų – TIR sistemos kompiuterizavimas arba e-TIR projekto įgyvendinimas.

SPALIS

4 d.vykusiame „Linavos“ prezidiumo posėdyje buvo svarstomos svarbiausios septintos kadencijos prezidiumo darbo kryptys. Asociacijos 15-os metų jubiliejaus proga padėkos raštais apdovanoti „Linavos“ steigėjai, pirmos kadencijos tarybos nariai bei kiti nusipelnę transporto specialistai. Svarstydami svarbiausias veiklos kryptis, prezidiumo nariai iškėlė ir aptarė net 19 šiuo metu vežėjams aktualių klausimų ir problemų

6 d.Briuselyje vyko IRU Socialinių reikalų komisijos posėdis, kuriame dalyvavo asociacijos „Linava“ Krovininio transporto skyriaus vadovas G. Ramaslauskas ir advokatas J. Usonis. Posėdyje patvirtinta komisijos veiklos programa 2007 m. Joje numatyta daugiausia dėmesio skirti naujų vairuotojų darbo ir poilsio laiko reikalavimų įgyvendinimo, naktinio darbo laiko ypatumų taikymo problemoms spręsti.

12 d. asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius, generalinis sekretorius V. Gilys ir sekretorius-vyriausiasis finansininkas A. Darginavičius dalyvavo dalykiniame susitikime su Rusijos ambasados Lietuvoje Konsulinio skyriaus vadovu V. Kuznecovu ir aptarė vizų vairuotojams į Rusiją gavimo procedūras bei rusų vežėjų problemas mūsų šalyje.

13 d.asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius, atstovybės Maskvoje vadovas R. Budrevičius bei Informacinio ir IT skyriaus vadovas V. Adomaitis susitiko su Muitinės departamento Vilniaus teritorinės muitinės vadovais ir aptarė padėtį Lietuvos ir Baltarusijos pasienio punktuose.

18 d.asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius ir atstovybės Maskvoje vadovas R. Budrevičius susitiko su Rusijos vežėjų asociacijos ASMAP, kitų transporto institucijų vadovais ir tarėsi dėl papildomų kelionės leidimų kvotų šiems metams bei dėl 2007 m. preliminarios leidimų bazinės kvotos. Su ASMAP vadovybe tartasi, kad šiems metams mūsų vežėjams papildomai skiriamų kelionės leidimų skaičius siektų 5 000 vnt. Atsižvelgdamas į didėjančią prekybą su Rusija, A. Kondrusevičius pasiūlė 2007 m. nustatyti preliminarią 100 000 rusiškų kelionės leidimų bazinę kvotą. Rusijos atsakingų institucijų atstovai pažadėjo apsvarstyti pateiktus siūlymus ir priimti abiem pusėms tinkamus sprendimus. Maskvoje asociacijos prezidentas taip pat susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Rusijoje R. Šidlausku ir aptarė aktualias vizų į Rusiją gavimo procedūras.

19 d.asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius, viceprezidentai J. Grybauskas ir M. Grigelis bei transporto politikos sekretorius A. Baranauskas susitiko su susisiekimo ministru A. Butkevičiumi ir sekretoriumi R. Gradausku. Susitikime asociacijos vadovai pateikė ministrui pažymą apie pagrindines kelių transporto verslo problemas ir aptarė galimus jų sprendimo būdus.

25–27 d.Berlyne vyko 17-asis Tarptautinis Europos transporto ministrų konferencijos (ETMK) ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (OECD) transporto politikos ir ekonomikos simpoziumas „Globalizacijos privalumai“, kuriame dalyvavo asociacijos „Linava“ Informacijos ir IT skyriaus vadovas V. Adomaitis bei Krovininio transporto skyriaus vadovas G. Ramaslauskas.

LAPKRITIS

2–3 d.Kijeve vyko Lietuvos ir Ukrainos kelių transporto komisijos posėdis. Lietuvos delegacijoje buvo ir asociacijos „Linava“ Krovininio transporto skyriaus vadovas G. Ramaslauskas. Pagrindinis posėdžio klausimas – kelionės leidimų kvotų vežti krovinius tarptautiniais maršrutais nustatymas. 2006 m. Ukraina sutiko papildomai skirti mūsų vežėjams dar 200 leidimų vežti krovinius į / iš trečiųjų šalių. Suderinta preliminari kelionės leidimų kvota 2007 m.: 5 000 bendrųjų leidimų, 1 100 leidimų vežti krovinius į / iš trečiųjų šalių ir 800 leidimų vežti krovinius į / iš trečiųjų šalių, neatleistų nuo kelių mokesčių.

15 d.Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė nutarimą Nr. 1116 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. balandžio 21 d. nutarimo Nr. 447 „Dėl Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo įgyvendinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2006, Nr. 124-4689). Nutarime iš dalies atsižvelgta į pagrindines asociacijos „Linava“ pareikštas kritines pastabas dėl transporto priemonių savininkų ar valdytojų naudotojo mokesčio mokėjimo tvarkos.Nutarime numatyta, kad nuo 2007 m. liepos 1 d. bus nustatyta vinječių sistema bei pavesta Susisiekimo ministerijai iki 2007 m. balandžio 1 d. patvirtinti vinječių formą, jų reikalavimus, įsigijimo ir naudojimo tvarkos aprašą.

17 d.Lietuvos delegacijos iniciatyva Medininkų kelio poste susitiko Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos muitinių bei vežėjų automobiliais asociacijų vadovai, diplomatai. Asociacijai „Linava“ susitikime atstovavo prezidentas A. Kondrusevičius, generalinis sekretorius V. Gilys ir Informacinio skyriaus vadovas V. Adomaitis. Susitikimo tikslas – išnagrinėti priežastis, dėl kurių vežėjai, gabenantys krovinius į Rusiją, renkasi krovinių gabenimo maršrutus per Latvijos pasienio punktus, gaišta laiką milžiniškose eilėse, tačiau nevažiuoja per Baltarusiją, kur Medininkų, Šalčininkų, Raigardo ir Lavoriškių kelio postuose eilių nėra. Lietuvos ir Latvijos vežėjų asociacijos bendru laišku kreipėsi į RF, Lietuvos ir Latvijos valstybines institucijas dėl nepaprastos padėties Latvijos pasienio postuose.

21 d. Latvijos pareigūnai pasienio kontrolės postuose sugriežtino transporto priemonių ir asmenų kontrolę bei apribojo krovininio transporto pralaidumą (4 transporto priemonės per 1 val.). Dėl šių priežasčių Lietuvos pusėje susidarė labai ilgos eilės. Asociacija „Linava“ kreipėsi į Susisiekimo ir Užsienio reikalų ministerijas prašydama padėti spręsti susidariusių eilių problemą Lietuvos ir Latvijos pasienio punktuose.

23 d.vykusio asociacijos prezidiumo posėdžio pagrindinis klausimas – krovininio transporto eilės Lietuvos ir Latvijos pasienio postuose bei Latvijos ir Rusijos pasienio postuose. Posėdyje nuspręsta išplatinti asociacijos pareiškimą dėl Latvijos institucijų sprendimų, kurie pažeidžia ES teisės nuostatas dėl laisvo asmenų ir prekių judėjimo. Prezidiumo nariai taip pat aptarė galimybes kreiptis į Lietuvos ir ES teisės institucijas dėl šalies vežėjų nuostolių kompensavimo.

23 d.atstovybės Maskvoje vadovas R. Budrevičius vyko į Pskovo muitinę (Rusijos Federacija). Kelionė automobiliu tęsėsi maršrutu Vilnius– Zarasai–Smėlynės postas–Daugpilis (Latvija)– Rezeknė (Latvija)–Grebnevo postas (Latvija)–muitinės postas Ubylinka (RF)–Pskovas. Kelionės tikslas – darbo susitikimas su Pskovo muitine bei situacijos Latvijos keliuose analizė. Pervažiavus visą maršrutą, prieita prie išvados, jog paskutiniai oficialūs Latvijos valstybinių institucijų pareiškimai dėl neva gamtos stichijos padarytos žalos keliams bei vykstančių kelio remonto darbų neatitinka tikrovės.

28 d. asociacija „Linava“ kreipėsi į Lietuvos ir ES institucijas dėl vežėjų diskriminacijos Latvijos pasienyje. Dėl to asociacija „Linava“ kreipėsi į Lietuvos Prezidentą V. Adamkų, susisiekimo ministrą A. Butkevičių, Užsienio reikalų ministeriją ir Europos Komisijos institucijas. Reaguodamas į „Linavos“ pateiktą informaciją, Tarptautinės kelių transporto sąjungos (IRU) generalinis sekretorius M. Marmy išsiuntė kreipimąsi Lietuvos ir Latvijos premjerams, kviesdamas nedelsiant išspręsti šią problemą. Po „Linavos“ kreipimosi, Lietuvos susisiekimo ministras A. Butkevičius išsiuntė laišką Europos Komisijai, informuodamas, jog Latvija riboja Lietuvos ir kitų šalių vežėjams Lietuvos ir Latvijos sienos pervažiavimą. Siekdama konstruktyvaus problemos sprendimo bei informuodama apie neteisėtus Latvijos veiksmus, asociacijos vadovybė oficialiais raštais kreipėsi į Europos Komisijos prezidentą M. Barroso, EK Energetikos ir transporto generalinį direktorių M. Ruete, EK Vidaus rinkos ir paslaugų generalinį direktorių T. Stoll‘į ir EK Įmonių ir pramonės generalinį direktorių H. Zourek‘ą.

29–30 d.asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius ir generalinis sekretorius V. Gilys Varšuvoje susitiko su Lenkijos vežėjų asociacijos ZMPD vadovais ir dalyvavo abiejų šalių Ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdyje. Buvo derintas bendras pareiškimas dėl Latvijos veiksmų pasienyje bei vežėjų žalų išieškojimo, aptartas Lenkijos Vyriausybės siūlymas įvesti apribojimus įvežti degalus iš Baltarusijos į Lietuvą sunkvežimių ir automobilių bakuose. Pagrindinė diskusija transporto tema buvo krovinių vežimų iš trečiųjų šalių liberalizavimas.

30 d. Tarptautinio forumo „Transportas ir ekspedicija“ dalyviai, asociacijos „Linava“ viceprezidento J. Grybausko iniciatyva, su pareiškimu kreipėsi į Latvijos Respublikos atsakingas institucijas dėl neteisėto transporto priemonių pralaidumo ribojimo Lietuvos ir Latvijos pasienio postuose.

GRUODIS

1 d. paskelbtas asociacijos „Linava“ viceprezidento Jono Grybausko kreipimasis, kuriame atkreiptas dėmesys, kad vienašališkas ir nepagrįstas Latvijos Respublikos sprendimas reguliuoti įvažiavimą į šią šalį prieštarauja Europos Sąjungos teisės nuostatoms dėl laisvo prekių judėjimo ES teritorija. Kreipimesi prašoma visų vežėjų, kurių transporto priemonės prastovėjo eilėse Lietuvos ir Latvijos pasienyje, pateikti duomenis apie patirtus nuostolius.

1 d.Lietuvos valstybės institucijų ir asociacijos „Linava“ didelio darbo dėka Lietuvos ir Latvijos pasienyje nebeliko krovininių automobilių eilių išvykti iš Lietuvos į Latviją. Apskundus neteisėtus Latvijos veiksmus, Europos Komisija dėl Latvijos valstybės institucijų nepagrįsto transporto priemonių sulaikymo pasienio postuose paprašė pateikti duomenis apie Lietuvos vežėjų patirtus nuostolius.

12–14 d. asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius ir atstovybės Maskvoje vadovas R. Budrevičius dalyvavo susitikimuose su Rusijos vežėjų asociacijos ASMAP ir transporto institucijų vadovais bei su Lietuvos ambasados Rusijoje atstovais. Susitikimuose aptarti vežėjams svarbūs klausimai: kelionės leidimų bazinės kvotos 2007 m., bendradarbiavimo plėtra tarp asociacijų ir kitos aktualijos. Pasirašytas svarbus susitarimas, kuris numato, kad 2007 m. nustatoma bazinė dvišalių kelionės leidimų kvota sudaro 95 000 vnt., o bazinė trišalių kelionės leidimų kvota – 4 000 vnt.

14 d.asociacijos „Linava“ salėje devintąjį kartą rinkosi didžiųjų šalies autobusų bei troleibusų parkų vadovai. Renginyje aptarti metų rezultatai, darbo problemos, veiklos tendencijos.Nuveiktus darbus apžvelgė Valstybinės kelių transporto inspekcijos Keleivinio transporto skyriaus vedėjas R. Mazaliauskas, Susisiekimo ministerijos Kelių ir kelių transporto departamento direktoriaus pavaduotojas P. Mikalonis, asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus vadovas E. Stolovickis.

2007 METAI

SAUSIS

21–28 d. asociacijos „Linava“ įmonė „Linavos“ mokymo centras organizavo mokymo kursus „Skaitmeniniai tahografai ir jų naudojimas. Muitinio įforminimo procedūros“ Hamburge ir Celėje, Žemutinės Saksonijos vadybos akademijoje.

25d.asociacijos „Linava“ iniciatyva įvyko susitikimas su Užsienio reikalų bei Susisiekimo ministerijų atstovais dėl Lietuvos vežėjų patirtų nuostolių Lietuvos ir Latvijos pasienyje kompensavimo. Asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius padėkojo Užsienio reikalų, Susisiekimo ministerijoms už aktyvų dalyvavimą sprendžiant Lietuvos vežėjų problemas. Užsienio reikalų ministerijos Ekonominio saugumo politikos departamento direktorius D. Matulionis pažymėjo, kad dėl šios krizės tiek Lietuvos, tiek užsienio šalių vežėjai patyrė nuostolių. Tačiau tai yra ne Lietuvos ir Latvijos problema, o Latvijos ir Rusijos bei Europos Bendrijos problema. Būtina spręsti Latvijos ir Rusijos pasienio infrastruktūros problemas, kreipiantis paramos į Europos Komisiją.

25 d. asociacija „Linava“, atstovaujama generalinio sekretoriaus V. Gilio ir AB SEB Vilniaus bankas, atstovaujamas Verslo klientų direktoriaus S. Mickaus, pasirašė faktoringo sutartį, pagal kurią bus vykdomas skubus (išankstinis) PVM grąžinimas iš Lenkijos Respublikos.

VASARIS

1 d.vykusiame asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdyje buvo patikslinti asociacijos tarybų ir komitetų darbo planai, aptarti narystės asociacijoje klausimai. Aptarinėdami darbų planą, prezidiumo nariai išskyrė per 14 vežėjų verslui aktualių klausimų ir problemų. Siekdama išspręsti vežėjams aktualius klausimus, „Linava“ ir toliau aktyviai bendradarbiaus su Susisiekimo, Užsienio reikalų ministerijomis, VKTI, Migracijos departamentu, Automobilių kelių direkcija ir tarptautinėmis organizacijomis.

6 d.asociacija „Linava“ pasirašė su SEB Vilniaus banku faktoringo sutartį, kuri suteiks vežėjams galimybę greičiau susigrąžinti PVM už Lenkijoje pirktus degalus.

7 d. asociacijos „Linava“ prezidento A. Kondrusevičiaus kvietimu Lietuvoje lankėsi Ispanijos vežėjų asociacijos ASTIC prezidentas ir IRU viceprezidentas P. Padrosa. Lietuvos ir Ispanijos vežėjų asociacijų prezidentai aptarė asociacijų bendradarbiavimą, sutarė derinti vežėjų asociacijų pozicijas IRU posėdžiuose ir renginiuose kelių transporto technologijų taikymo srityse.

8 d. asociacijos „Linava“ iniciatyva įvyko pasitarimas, kurio tikslas – ieškoti galimybių kiek įmanoma supaprastinti trečiųjų šalių vairuotojų įdarbinimo procedūras Lietuvoje. Pasitarime dalyvavo asociacijos „Linava“, Užsienio reikalų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų bei Migracijos departamento atstovai. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovės manymu, jei vežėjai aktyviau registruotų laisvas vairuotojų darbo vietas darbo biržoje, tai atitinkamos institucijos atsižvelgtų į didelį šios specialybės darbuotojų deficitą ir įtrauktų ją į prioritetinių specialybių sąrašą.

8 d. Susisiekimo ministerijoje įvyko Lietuvos intermodalinės transporto platformos posėdis, kuriame dalyvavo Ūkio, Susisiekimo ministerijų, automobilių kelių, geležinkelių, jūrų transporto ir savivaldybių atstovai. Posėdyje dalyvavusio „Linavos“ transporto politikos ir informacijos sekretoriaus A. Baranausko nuomone, vežėjai iš esmės pritaria intermodalinio transporto technologinės platformos formavimo kryptims, nes sparčiai plėtojantis kompanijų logistikos veiklai ES erdvėje, inicijuojamas glaudesnis verslo, mokslo ir valstybės institucijų bendradarbiavimas sprendžiant intermodalumo ir logistikos klausimus.

6–9 d. asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius, generalinis sekretorius V. Gilys ir atstovybės Maskvoje vadovas R. Budrevičius darbo vizito metu susitiko su Rusijos vežėjų asociacijos ASMAP vadovais, Rusijos federalinės muitinės tarnybos (FMT) atstovais, draudimo kompanijos „Ingosstrach“ vadovais bei dalyvavo Rusijos pramonininkų ir verslininkų sąjungos konferencijoje. Pasitarime su ASMAP vadovais aptartas kelionės leidimų klausimas ir konstatuota, jog 2006 m. leidimų panaudojimas išaugo iki 30 proc. ASMAP vadovybė pažadėjo palankų bendradarbiavimą ir šiais metais. Pasikeista nuomonėmis dėl Rusijos ir Baltarusijos tranzito, svarstyta situacija Latvijos ir Rusijos pasienyje. Susitikime Rusijos Federalinės muitinės tarnyboje aptartos tolesnio bendradarbiavimo galimybės, informacijos gavimo svarba ir kiti klausimai. FMT vadovai informavo, jog Rusijos muitinė laikinai nutraukia išankstinio elektroninio krovinių deklaravimo diegimą. „Linavos“ kvietimu, FMT vadovai sutiko surengti seminarą mūsų vežėjams muitinės klausimais 2007. Rusijos pramonininkų ir verslininkų sąjungos konferencijoje „Linavos“ prezidentas A. Kondrusevičius Lietuvos pramonininkų konfederacijos vardu pasveikino Rusijos pramonininkus su organizacijos 15-os metų jubiliejumi ir įteikė specialią dovaną.

22 d.asociacija „Linava“, siekdama darbdaviams palengvinti tinkamos kvalifikacijos darbuotojų atranką, kreipėsi į Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybą prašydama apsvarstyti galimybę teikti darbdaviams duomenis apie įdarbinamų asmenų darbovietes per asociaciją. Gautame Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos rašte bei susitikus su šios institucijos vadovybe buvo pateikti argumentai, kad dėl materialinių, organizacinių ir žmogiškųjų išteklių trūkumo Sodra nepajėgi teikti duomenų vežėjams apie priimamus į darbą asmenis per asociaciją.

KOVAS

1 d. asociacijos „Linava“ mokymo centro salėje Keleivinio transporto tarybos nariai aptarė keleivių vežėjams aktualius klausimus. Keleivinio transporto skyriaus vadovas E. Stolovickis pateikė informaciją apie pastaruoju metu svarstomus keleivių vežėjams aktualius teisės aktų pakeitimus, aptarė einamuosius reikalus, paragino keleivinio transporto įmonių vadovus būti aktyvesnius svarstant visiems svarbias problemas. Tarybos nariai diskutavo Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimo, Civilinės atsakomybės draudimo išmokų neskaidymo, galimo smulkių siuntų gabenimo autobusais apribojimo bei kitais klausimais.

2 d. Briuselyje vyko IRU Socialinių reikalų komisijos posėdis, kuriame dalyvavo asociacijos „Linava“ Krovininio transporto skyriaus vadovas G. Ramaslauskas ir advokatas J. Usonis. Posėdyje daugiausia diskutuota dėl Reglamento (EB) Nr. 561/2006 „Dėl tam tikrų su kelių transportu susijusių socialinių teisės aktų suderinimo“, keičiančio ekipažų darbo ir poilsio tvarką, įsigaliojimo nuo 2007 m. balandžio 11 d.

6–7 d. Ūkio ministerijoje vyko XII dvišalės Lietuvos ir Baltarusijos prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis. Asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius pristatė bendradarbiavimo muitinės srityje aktualijas bei krovinių tranzito per Baltarusiją situaciją. Šalys sutarė, jog būtina bendradarbiauti organizuojant pilotinius projektus dėl išankstinio informacijos keitimosi tarp Lietuvos ir Baltarusijos muitinių.

8 d. asociacijos „Linava“ prezidiumo nariai posėdyje svarstė ir tikslino Krovininio ir Keleivinio transporto tarybų ir komitetų ataskaitas kovo 15 d. prasidėsiantiems regioniniams vežėjų susirinkimams, aptarė narystės asociacijoje ir kitus klausimus.

13 d.asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius ir Informacijos ir IT skyriaus vadovas A. Adomaitis susitiko su užsienio reikalų ministru P. Vaitiekūnu. Asociacijos vadovai pateikė ministrui informaciją apie pagrindines kelių transporto verslo problemas užsienio valstybėse ir aptarė galimus jų sprendimo būdus.

14 d.Asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas B. Lubys ir viceprezidentas R. Varkulevičius dalyvavo susitikime su Kazachstano parlamento nariais. Aptarti Lietuvos ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo rezultatai, problemos ir perspektyvos, bendradarbiavimo transporto srityje klausimai.

15 d.Kaune startavo asociacijos „Linava“ krovininio transporto įmonių regioninių susirinkimų maratonas, kuris per Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį ir Alytų balandžio 6 d. baigėsi Vilniuje.

15–16 d.Briuselyje vykusiame Europos verslo viršūnių susitikime dalyvavo daugiau nei 2 500 Europos verslo lyderių, Europos Sąjungos institucijų ir vyriausybių vadovų. Lietuvos pramonininkų konfederacijos delegacijoje buvo ir asociacijos „Linava“ transporto politikos ir informacijos sekretorius A. Baranauskas. Šių metų Europos verslo viršūnių susitikimas pavadintas „Reform to Perform: Europe is our Business“, skirtas ES 50 metų pasiekimams apžvelgti – konkurencingumo politikai ir ateities vizijai išsakyti.

19 d.Prancūzijoje, Lione, vyko IRU Techninės komisijos posėdis, kuriame dalyvavo asociacijos „Linava“ Informacijos ir IT skyriaus vadovas V. Adomaitis ir Krovininio transporto skyriaus vadovas G. Ramaslauskas. Posėdyje išsamiai buvo nagrinėtas klausimas dėl „modulinės koncepcijos“ transporto priemonių, kurių ilgis siekia 25,25 m, o maksimali leistina masė – 60 t, naudojimo Europos Sąjungoje.

22–23 d. Šveicarijoje, Berne įvyko eilinis Lietuvos ir Šveicarijos kelių transporto komisijos posėdis. Lietuvos delegacijoje buvo ir asociacijos „Linava“ Krovininio transporto skyriaus vadovas G. Ramaslauskas. Nemažai dėmesio skirta abiejose valstybėse taikomiems kelių mokesčiams. Šveicarijos atstovai informavo, kad jų šalyje nustatytus mokesčius užsienio vežėjai gali mokėti naudodami specialius elektroninius prietaisus, nors jie ir nėra privalomi. Šiuos prietaisus naudoja visi be išimties Šveicarijos vežėjai bei dažnai į šią šalį vykstantys užsieniečiai, o jų sumontavimas kainuoja apie 500 eurų. Minėti prietaisai tinka ir Austrijos kelių mokesčiams sumokėti.

23 d.asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius, viceprezidentai J. Grybauskas ir M. Grigelis bei generalinis sekretorius V. Gilys susitiko su susisiekimo ministru A. Butkevičiumi ir aptarė pagrindines kelių transporto verslo problemas. Susitikimo dalyviai pažymėjo, jog yra problemų, kurių sprendimas neįmanomas be Susisiekimo ministerijos ir kitų valstybinių institucijų pagalbos. Asociacijos nuomone, tikslinga tęsti derybas su Lenkija ir Italija dėl krovinių vežimų į trečias šalis liberalizavimo, todėl artimiausiu metu reikėtų inicijuoti šalių bendrų komisijų posėdžius.

Susirūpinimą kelia nepakankamas transporto priemonių pralaidumas ir pasienio formalumų įforminimas Kalvarija–Budziskas kontrolės punkte. Asociacija siūlo tartis su Lenkija dėl draudimo atšaukimo sunkvežimiams vykti per Lazdijų postą ir svarstyti klausimą dėl visų transporto priemonių tikrinimo rentgeno aparatu Budzisko poste. A. Kondrusevičius pabrėžė multimodalumo svarbą efektyviai plėtojant visų rūšių transportą. Nesukūrus tinkamos logistikos infrastruktūros, neišvengiamai įvyks susiformavusių krovinių srautų persiskirstymas pagrindiniuose Eurazijos transporto koridoriuose, aplenkiant Lietuvą. Pagaliau Lietuvai rengiantis tapti Šengeno zonos nare nuo 2008 m. jau šiuo metu reikia numatyti priemones tinkamai ne ES šalių narių vežėjų leidimų naudojimo kontrolei, kai bus panaikinta pasienio patikra tarp Šengeno valstybių. Asociacijos vadovai paprašė Susisiekimo ministerijos teikti Seimui atitinkamas ATPK pataisas. Viena iš aktualiausių problemų kelių transporto sektoriuje – nepakankama vairuotojų pasiūla darbo rinkoje. Asociacijos nuomone, vairuotojų stygiaus problemą reikia spręsti valstybiniu lygiu, rengiant mokymosi programas vidurinėse mokyklose, vykdant jaunimo profesinį orientavimą didelio nedarbo lygio regionuose ir pan. Vairuotojų rengimas turi tapti vienu iš valstybės švietimo ugdymo prioritetų.

27–30 d.Maskvoje vykusioje parodoje „TransRusija 2007“ jungtiniame Lietuvos transportininkų beveik 150 kv. metrų stende šalies kelių transporto įmonių galimybes pristatė asociacija „Linava“. Didžiulio lankytojų dėmesio sulaukė per 100 asociacijai priklausančių įmonių atstovų, kurie užmezgė kontaktus su naujais partneriais, krovinių siuntėjais ir gavėjais. Parodoje dalyvavo įmonės iš 25 šalių. Asociacijos „Linava“ vadovai susitiko su Rusijos vežėjų asociacijos ASMAP vadovais, diskutavo Kaliningrado tranzito klausimais, svarstė naujas bendradarbiavimo kryptis. Asociacijos įmonių vadovams buvo surengtas seminaras, kuriame Rusijos muitinės pareigūnai ir teisininkai pristatė svarbiausius Rusijos muitinės kodekso aspektus.

Nuo kovo 15 d. iki balandžio 6 d.šešiuose šalies regionuose vyko asociacijos „Linava“ krovininio transporto įmonių regioniniai susirinkimai. Juose asociacijos vadovai ir prezidiumo nariai, Valstybinės kelių transporto inspekcijos ir Muitinės departamento atstovai iškėlė ir aptarė daugiau kaip 18 vežėjams aktualių klausimų. Pasikeista nuomonėmis apie transporto verslo aplinkos pokyčius, kylančias įvairias problemas ir jų sprendimo būdus. Asociacijos vadovai pateikė informaciją apie „Linavos“ sekretoriato veiklą, TIR garantinės sistemos funkcionavimą ir dukterinių įmonių darbo rezultatus.

BALANDIS

16 d. asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius, astovybės Maskvoje vadovas R. Budrevičius ir Informacijos ir IT skyriaus vadovas V. Adomaitis susitiko su Latvijos ambasadoriumi Lietuvoje H. Baumaniu. Susitikime aptarta situacija Latvijos ir Rusijos pasienio postuose bei galimybės sumažinti krovininio transporto eiles šiame pasienio ruože.

19 d.vykusiame asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdyje aptarti vežėjų regioninių susirinkimų rezultatai, svarstyta preliminari asociacijos „Linava“ XVII kongreso darbotvarkė ir organizaciniai klausimai, svarstyti asociacijos prezidento ir generalinio sekretoriaus ataskaitų metmenys.

26–27 d. Vilniuje įvyko eilinis Lietuvos ir Moldovos bendros kelių transporto komisijos posėdis. Lietuvos delegacijoje buvo ir asociacijos „Linava“ Krovininio transporto skyriaus vadovas G. Ramaslauskas. Daugiausia diskutuota dėl leidimų vežti tarptautinius krovinius kvotos nustatymo. Atsižvelgdamos į užsienio prekybos apimties augimą, šalys susitarė šiais metais papildomai pasikeisti po 100 universaliųjų leidimų dvišaliams ir tranzitiniams krovinių vežimams. Esant leidimų trūkumui, šalys susitarė toliau derėtis dėl kvotos padidinimo. Buvo suderinta ir preliminari leidimų kvota 2008 metams: 700 universaliųjų leidimų ir 250 leidimų vežti krovinius į / iš trečiųjų šalių.

GEGUŽĖ

3 d.asociacijos „Linava“ kvietimu įvyko susitikimas su Rusijos Federacijos užsienio reikalų ir asociacijos ASMAP atstovais. Susitikime aptarti vizų vairuotojams išdavimo klausimai. Abi šalys aptarė problemas, su kuriomis susiduriama gaunant vizas Rusijos vairuotojams Lietuvos konsulinėse įstaigose bei Lietuvos vairuotojams Rusijos konsulinėse įstaigose, ir sutarė tęsti konsultacijas su savo šalių Užsienio reikalų ministerijomis dėl vizų gavimo procedūrų supaprastinimo.

4 d. asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius, atstovybės Maskvoje vadovas R. Budrevičius ir Informacijos ir IT skyriaus vadovas V. Adomaitis susitiko su LR užsienio reikalų ministerijos sekretoriumi O. Jusiu ir Konsulinio departamento direktoriumi T. Pajauju. Asociacijos „Linava“ atstovai apibūdino situaciją, kuri susidarė Rusijos Federacijos ambasadai Lietuvoje patvirtinus ypač sudėtingą dokumentų pateikimo tvarką Lietuvos vairuotojams daugkartinėms vizoms įforminti ir informavo apie gegužės 3 d. įvykusio susitikimo su Rusijos Federacijos užsienio reikalų ir asociacijos ASMAP atstovais rezultatus. Rusijos Federacijos atstovai sugriežtintos tvarkos įvedimą daugkartinėms vizoms įforminti motyvuoja panašia dokumentų pateikimo tvarka, patvirtinta Lietuvos ambasados Rusijos Federacijoje konsulinio skyriaus. Užsienio reikalų ministerijos sekretorius O. Jusys pažymėjo, kad vežėjų verslo interesai turi būti apginti, ir būtina, nepažeidžiant konsulinių reikalavimų, suderinti su Rusijos atstovais tokią tvarką, kuri tenkintų tiek vežėjų, tiek valstybės interesus. Sutarta abipusiškumo pagrindu atsisakyti daugelio papildomų reikalavimų. Nauja tvarka įsigalios, kai abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijos apsikeis notomis apie reikalavimų vizų vairuotojams išdavimo tvarką.

4 d.įvyko asociacijos „Linava“ Darbo su nariais ir socialinių klausimų komiteto posėdis, kuriame dalyvavo prezidentas A. Kondrusevičius, prezidiumo nariai K. Šarkauskas ir J. Misiūnas, vežėjų atstovas A. Pajuodis, sekretoriato darbuotojai. Posėdyje aptartos aktualiausios kelių transportui socialinės problemos. Pranešėjas – advokatas J. Usonis supažindino komitetą su rengiamu įsakymo projektu „Dėl darbe įvykusių ir su eismu susijusių nelaimingų atsitikimų prevencijos šalies įmonėse, įstaigose ir organizacijose“. Posėdyje apsvarstyti Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimai, susiję su sankcijomis kelių transporte. Diskutuota dėl Europos Komisijos 2007 m. balandžio 12 d. sprendimo „Dėl blanko, naudojamo įgyvendinant socialinius teisės aktus, susijusius su kelių transporto veikla“ įgyvendinimo. Posėdžio metu įvyko susitikimas su profesinių sąjungų atstovais, kurie siūlė aptarti keleivinio transporto problemas. Profesinės sąjungos siūlė mažinti pensinį amžių keleivinio transporto vairuotojams. Sutarta šią problemą spręsti bendromis jėgomis ją siejant ir su vairuotojų profesinio mokymo problema.

Parengė Kazys MATAČIŪNAS

"Transporto pasaulis"
Gegužė Nr.5 (77)

"Linava" informuoja

NUO KONKRESO – IKI KONGRESO

VKTI klientai jau galima atsiskaityti banko kortelėmis

Aktualijos

Asociacijos „Linava“ XVII kongresas: vežėjų verslo pasiekimai ir plėtros galimybės

Ekspedicija

Asociacija “Lineka”: darbo ataskaita, žvilgsnis į ateitį, rinkimai

Įkurtuvės

„Skubos“ pagalba sunkvežimiams – ir Šiauliuose

Jubiliejus

DAF pagamino 750 000- ąjį sunkvežimį

Keliai Keleliai

Mūsų tiltai: nuo istorinio paveldo iki pažangiausių technologijų

Modeliai ir modifikacijos

“Stralis”: atėjo brandos metas

Naujienos

“AdBlue”: žaidimai baigėsi

Patirtis

„Hoptransa“: nuo durų iki durų

VKTI vaidrodyje

Lietuvos vežėjų potencialas ir verslo aplinka

Transporto politika

25,25 m „Euro Combi“ junginiai:ilgas kelias nuo bandymų iki realybės

Žinotina

Naujienos Europos keliuose

Keleivinis transportas

Užsakomiesiems reisams – patogiausi autobusai

Vairuotojų meistriškumas – lenktynių trasose

Technika

Erdvu, šviesu, patogu...

”Volvo“: Euro 4 su EGR sistema

Teisė

Ekspeditorių veiklos klausimai teismų praktikoje

Muziejus

ŠVEDIJOS „GYVYBĖS KELIAS“