Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

EUROSPEKTRAS: dar daugiau krovininių automobilių detalių

Lietuvos perspektyva tapti Europos Sаjungos nare jau dabar

naudinga - šalies verslininkai užsienyje lengvai randa partnerių,

tikinčių gera šalies ekonomikos augimo perspektyva. Tai padeda

pritraukti kitų šalių verslininkų investicijas, palengvina sаlygas

kurti naujas įmones, plėsti transporto verslа. Tad visiškai

dėsningas naujų bendrovių, kurių steigimo kapitalа sudaro

šalies ir užsienio investicijos, atsiradimas.

UAB „Eurospektras“ birželio mėnesį Vilniuje, Kalvarijų g. 204 B

(tel./faks. (8-5) 2700327, el. paštas eurospektras@cargo.lt,

svetainė internete www.eurospektras.lt), atidaro 150 kv. m

automobilių detalių parduotuvę. Kа ji pasiūlys vežėjams?

Apie tai pasakoja parduotuvės direktorius Aleksandras Oleškevičius.

Perspektyvi rinka

Vežėjų įmonės turi gausų transporto parkа, kurio automobiliams būtinas sistemingas techninis aptarnavimas bei remontas. Europos Sаjungoje griežtai reglamentuotos krovininio transporto eksploatavimo sаlygos, ypač rūpinamasi jų saugumu, kontroliuojama jų techninė būklė. Todėl suprantama, kad nuostolių nenorintys patirti vežėjai, gabenantys prekes tarptautiniais maršrutais, privalo eksploatuoti tik techniškai tvarkingus automobilius.

Lietuvoje šiuo metu prekių gabenimo verslu verčiasi apie keturis tūkstančius įmonių, iš kurių 1507 priklauso asociacijai „Linava“. šalyje įregistruota 20 272 krovininiai automobiliai ir 17 300 autobusų.

Mūsų šalyje veikia šešios įmonės, prekiaujančios krovininių automobilių detalėmis. Viena didelė bendrovė, importavusi detales, neseniai bankrutavo. Nuolat vyksta detalių rinkos perskirstymas, kuriam įtakos turi ne tik prekių importuotojai ir jų siūlomos detalių kainos, bet ir atsirandančios naujos transporto įmonės, servisų paslaugos ir kt.

Didžiausios įtakos „Eurospektro“ parduotuvei įsteigti turėjo vežėjų poreikių tyrimas, parodęs, kad jie jaučia nuolatinį automobilių detalių stygių. Ypač tokių, kurios fiziškai susidėvi eksploatuojamos arba kurias būtina pakeisti automobiliui patekus į avarijа. Vežėjai mielai pirktų šių grupių detales už priimtinа kainа.

Prekybos patirtis

Ar galima tiksliai įvertinti detalių rinkos poreikius ir juos atitinkančiа prekių kainа?

Direktorius Aleksandras Oleškevičius įsitikinęs, kad UAB „Eurospektras“ parengtas verslo planas realus ir įvykdomas. Jam parengti didelės įtakos turėjo ir asmeninė Aleksandro patirtis. 1981 metais baigęs Mogiliovo mašinų gamybos institutа Baltarusijoje, pradėjo dirbti su krovininių automobilių transportu susijusius darbus. šešiolika metų jis dirba automobilių versle Lietuvoje. Aukštа specialisto kvalifikacijа patvirtina trys sertifikatai, kuriuos įteikė garsios užsienio kompanijos - sankabos detalių gamintojai LUK, BPW ašių bei detalių tiekimo kompanija FEBI.

Taigi parduotuvės „Eurospektras“ darbа organizuoja patikimos rankos. Sutartys su detalių gamintojais - sudarytos, apgalvotas prekių tiekimas, užsakymas, paieška, apskaita. Klientai ir jų poreikiai - žinomi, tad belieka sаžiningu darbu pelnyti pasitikėjimа.

Asortimentas

Vienas iš vežėjus labiausiai dominančių klausimų - kokias detales pasiūlys naujoji bendrovė?

Kа tik duris atvėrusioje parduotuvėje galima įsigyti maždaug tūkstančio pavadinimų detalių. Ilgainiui jų kiekį ir asortimentа numatoma padidinti penkis kartus. Viso asortimento išvardinti net neįmanoma, paprasčiau pasakyti, kad „Eurospektro“ parduotuvėje detales ras arba galės užsakyti vežėjai, automobilių parke turintys MAN, „Mercedes“, „Volvo“, „Scania“, DAF vilkikų, taip pat įvairių priekabų ir puspriekabių.

Tikimasi, kad ypač paklausios bus „Volvo“ ir DAF automobilių kėbulo dalys, kurių taip trūko vežėjams iki šiol. Gausi oro pagalvių pasiūla irgi padės užpildyti buvusiа spragа.

į atskirа grupę galima išskirti automobilių techniniam aptarnavimui reikalingas dalis - filtrai, stabdžių trinkelių antdėklai ir t.t.

Ypač didelis dėmesys skiriamas detalėms, kurių prireikia remontuojant variklius. Juk vežėjai neskuba išmesti variklių, kuriuos dar galima suremontuoti. Taigi parduotuvėje jie galės nusipirkti stūmoklių, gilzių, žiedų, įdėklų, tarpiklių ir kitų variklių stūmoklių grupės bei kuro sistemos detalių.

Visoms detalėms suteikiama garantija.

Užsakymai ir tiekimas

Kompiuterizuota detalių atpažinimo ir paieškos sistema šiandien jau įprastas dalykas. Ja naudojasi ir „Eurospektras“. Klientui tokia sistema naudinga tuo, kad užsakoma būtent ta detalė, kurios reikia. Jeigu jos nėra parduotuvėje - elektroniniu paštu užsakoma iš tiekėjo.

Ypač skubiu atveju detalės parskraidinamos oro paštu. Už vienа svorio kilogramа klientas papildomai moka 2 Lt. Kitais atvejais detalės atgabenamos per tris savaites su rinktinių krovinių siuntomis kelių transportu.

Bendrovė turi ir savo vilkikа, kuriuo sistemingai gabenamos detalės iš užsienio.

„Eurospektras“ teikia dar vienа vežėjams ypač naudingа paslaugа - Vilniaus zonoje detales pristato į iškvietimo vietа. Tereikia paskambinti mobilaus ryšio telefonu 8 650 97777 ir nurodyti, kur tas detales atgabenti. Tikimasi, kad šia paslauga mielai naudosis vairuotojai, kurių automobiliai sugenda kelyje netoli Vilniaus. Ateityje „Eurospektras“ detales numato atvežti pagal iškvietimа visoje šalies teritorijoje ir bet kuriuo paros metu.

Darbo dienomis detalių parduotuvė „Eurospektras“ dirba nuo 8.30 iki 17.30 val., šeštadieniais - nuo 9 iki 14 val.

Dovana vežėjams

UAB „Eurospektras“ parduotuvės atidarymo proga bendrovė nutarė įteikti dovanа kiekvienam vežėjui, priklausančiam asociacijai „Linava“ - 10 procentų nuolaidų korteles, su kuriomis galima pirkti prekes iš šios parduotuvės. Jos bus išplatintos birželio mėnesį kartu su žurnalu „Transporto pasaulis“.

Nuolaidų korteles turintiems vežėjams belieka atvykti į parduotuvę „Eurospektras“, pateikti pardavėjui kortelę, kuri bus aktyvuota nurodžius vežėjo įmonės rekvizitus ir jais papildžius sudaromа duomenų bazę. Po to klientai visas prekes parduotuvėje „Eurospektras“ galės nusipirkti dešimtadaliu pigiau.

Nuolatiniams klientams, su kuriais bus sudarytos partnerystės sutartys ir kurie nuolat laiku apmokės sаskaitas, bus pasiūlytos sidabrinė ir auksinė nuolaidų kortelės, suteikiančios atitinkamai 15 ir 20 proc. nuolaidas.

UAB „Eurospektras“ tikisi, kad vežėjai tinkamai įvertins pasiūlytа bendradarbiavimo galimybę ir netrukus taps rimtais nuolatiniais klientais.

Autoriaus nuotr.

Vidmantas Kliukas

"Transporto pasaulis"
Gegužė Nr. 5 (29)

"Linava" informuoja

Austrija

Derybos su Danija

Kova su skolininkais

Latvija

Lenkija

Linava

Prancūzija

Prancūzija - Jungtinė Karalystė

Sustabdoma narystė

TOKS SėKMINGAS PRIVATIZAVIMAS

Aktualijos

Kalvarijos punkte - pasienio procedūrų tyrimas

Idėjos

Vilniaus „krovinių kaimelis“ atviras visiems...

Kongresui pasibaigus

XIII-asis asociacijos „Linava“ kongresas

Psichologija

KAIP ATSIKRATYTI VAIZDINIų NAšTOS

Specialusis transportas

„Miško broliai“, vardu MAZ

Lietuvoje ir pasaulyje

Bendradarbiavimas

NAUJA BILIETų SISTEMA

Sindromo grėsmė

Sulaikyti pareigūnai

Transporto politika

ETMK: geresnio bendradarbiavimo siekiant

KALNų LAVINA - AUTOMAGISTRALIų MOKESTIS

Žinotina

VALSTYBINEI KELIų TRANSPORTO INSPEKCIJAI - 10

Perspektyvos

EUROSPEKTRAS: dar daugiau krovininių automobilių detalių

Keleivinis transportas

Tarėsi keleivinio transporto biuro nariai

Technika

Dviaukščiai buna ne tik autobusai

MTIS: kad padangos tarnautų ilgai

Palfinger jau Lietuvoje

„Pamaitinti“ dyzeli tačiau - kaip?

Teisė

Visiškos materialinės atsakomybės sutartys pagal naujаjį Darbo kodeksа

Verslo etika

APIE DIKCIJА IR TARSENА

Automobilių sportas

Krazo kometa

„SKRAJOJANčIO OLANDO“ EPOPėJA