Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

„Amanda“ siūlo sutaupyti

UAB „Amanda“, atstovaujanti garsiai Švedijos kompanijai „Alentec&Orion“, siūlo alyvos ir tepalų pylimo, surinkimo bei apskaitos įrangą autoservisams.

Daugėjant automobilių šalyje, plečiantis transporto priemonių parkams, didėja ir eksploatacinių medžiagų sunaudojimas. Automobilis negali važiuoti be alyvos ir neteptomis detalėmis, tad alyvų pylimas ir jų surinkimas – svarbi autoserviso ir transporto įmonių veiklos dalis. Labai aktualus klausimas – jų apskaita. Remiantis Švedijos „Alentec&Orion“ bendrovės informacija ir patirtimi, kiekviename didesniame autoservise apie 15 proc. alyvos dingsta nežinia kur. Ko gero, tai patvirtins kiekvieno autoserviso vadovas. Priežasčių galima atrasti keletą: darbuotojų aplaidumas, blogai sureguliuota įranga ar tiesiog alyvos nupylimas „į šoną“.

„UAB „Amanda“ siūlo puikų sprendimą alyvų ir tepalų išpilstymo, surinkimo bei apskaitos srityje – kokybišką prietaisų ir modulių sistemą, leidžiančią nuolat kontroliuoti situaciją: likučius, sunaudojimą, – kalbėjo bendrovės direktoriaus pavaduotojas Robertas Mikalauskas. – Paimkime pavyzdį: per mėnesį didesniame krovininių automobilių aptarnavimo centre Lietuvoje išpilstoma apie 2 tūkst. litrų alyvos, kurios pardavimo kaina – apie 25 000 Lt. Dingus 15 proc., susidaro 3 750 Lt nuostolis per mėnesį, o per metus – net 45 000 Lt. Įdiegus modernią UAB „Amandos“ siūlomą sistemą, šių nuostolių galima išvengti“.

Sistemos veikimas ir vartojimas yra gana paprastas: autoserviso meistras naudojasi alyvos pylimo vietose pastatytomis klaviatūromis, kurių pagalba įveda reikiamą alyvos rūšį, kiekį. Sistema išduoda alyvą pagal pateiktas sąlygas. Kompiuteris fiksuoja kiekvieną meistro vykdomą operaciją: kas, kada, kiek ir kokios alyvos ar kitų skysčių sunaudojo. Autoserviso darbuotojas prie sistemos gali prieiti tik su jam suteiktu asmeniniu PIN kodu, taigi administratorius kompiuterio lange mato visas transakcijas ir alyvų likučius. Vadovai gali analizuoti pardavimus pagal įvairius parametrus – rūšį, kiekį, laiką. Visi duomenys kaupiami kompiuterio atmintyje. Alyvos apskaitos sistema gali būti sujungta su vidine buhalterine kompiuterine programa – tai leidžia išvengti aplaidumo, nes visas įpiltas alyvos kiekis pateks į pardavimo sąskaitą. Sistema leidžia kontroliuoti tiek naujos, tiek atidirbusios alyvos likučius ir informuoti tiekėjus ar utilizavimo įmones. Ši procedūra nesukels jokių rūpesčių darbuotojams: kai alyvos ar kitos medžiagos pasiekia nustatytą minimalią ribą, pasiunčiamas signalas į kompiuterį, kuris automatiškai elektroniniu paštu išsiunčia paraišką tiekėjui. Taigi naujoji sistema leidžia taupyti ne tik pinigus, bet ir žmogiškuosius išteklius.

Pasak R. Mikalausko, sistemos aptarnavimas – minimalus, ji veikia be didelių sąnaudų. „Alentec&Orion“ visai įrangai suteikia garantiją, o „Amanda“ atlieka jos priežiūrą – periodiškai metrologiškai patikrinami skaitikliai, atnaujinama programa.Sistemos dydis priklauso nuo autserviso darbo vietų skaičiaus, alyvos pylimo stotelių, pilstomų rūšių skaičiaus. Be alyvų, įranga gali dozuoti bei apskaityti ir tepalą, aušinimo, langų plovimo skystį ar vis populiarėjantį „Ad Blue“.

„Alentec&Orion“įrangos sistemos veikia jau ne viename šalies autoservise. Ją naudoja „Mercedes-Benz“, „Peugeot“, „Ford-Mazda“, „Toyota“ lengvųjų, „Mercedes-Benz“, „Renault“, DAF, „Volvo“, komercinių ir krovininių automobilių servisai. Pasak R. Mikalausko, atsiliepimai iš vartotojų kol kas patys geriausi – sistema taupo pinigus bei darbuotojų darbo laiką, padidina darbo našumą.

Įrangos kaina priklauso nuo to, kiek alyvų rūšių, pylimo stotelių bus naudojama.

Be alyvos bei tepimo medžiagų dozavimo, apskaitos įrangos šešioliktus veiklos metus skaičiuojanti UAB „Amanda“ siūlo ir kitus su autoservisui reikalinga įranga (kėlimo technika, kėbulų paruošimo, remonto, dažymo, testavimo) susijusius sprendimus ir padeda juos įgyvendinti. Taip pat aprūpina eksploatacinėmis medžiagomis, įrankais ir dealėmis. Bendrovės partneriai ir tiekėjai – pasaulyje ir Europoje gerai žinomi autoservisų įrengimų ir medžiagų gamintojai „Beissbarth“, „Semler“, „Sicam“, „Josam“, „Car-o-Liner“, „Hunger“, „Nussbaum“ ir kiti.

Bendrovės adresas: UAB „Amanda“, Gedimino pr. 2/1-24, LT-01103 Vilnius. Telefonai: ( 5) 2127790, 2312648, el. paštas: info@amanda.lt

Lina JAKUBAUSKIENĖ

"Transporto pasaulis"
Rugsėjis Nr.9 ( 81)

"Linava" informuoja

Kronika

Aktualijos

IRU tobulins autobusų klasifikavimo sistemą

Įkurtuvės

Atnaujintame „Volvo“ servise – daugiau paslaugų

„Autokurto“ servisas – ir Klaipėdoje

Kas yra kas

Populiariausi Vokietijoje: rinkimai 2007

Keliai Keleliai

Apie kelių muziejų veiklą – seminare Islandijoje

Palyginkite

Testas: sunkvežimių oro kondicionavimo įranga

Premjeros

MAN TG: nauja karta - X ir S

Servisas

Apskaičiuotos „Kumho“ ambicijos

„Amanda“ siūlo sutaupyti

Tradicijos

Keleivininkai džiaugėsi švente

XI varžybos: plentų asai – po aukštu Kėdainių dangum...

Lietuvoje ir pasaulyje

Didžiojoje Britanijoje – naujas kelio ženklas

Ekspeditorių susitikimas

ERF – jau istorija

Naujjienos

Transporto politika

Reglamentų ir direktyvų džiunglėse

Keleivinis transportas

Keleivių vežėjai dirbo stabiliai

Technika

Lietuvos kariuomenei – SISU

Transporteriai: kada keisti alyvą?

Teisė

Nesaugomos stovėjimo aikštelės

Save apkaltinti sunkiau

Muziejus

Vermachto kariai – “Mercedes Benz” L4500S/A