Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Vilniuje važinės modernūs autobusai

Prieš Naujuosius metus Savivaldybės įmonės "Susisiekimo paslaugos" direktorius Vaidotas Antanavičius su "Mercedes-Benz" kompanijos atstovu Helmutu Ehrenfeuchteriu pasirašė sutartį pirkti šešis naujausio modelio miesto tipo "Citaro" bei "Cito" autobusus.

Pasak SP UAB Vilniaus autobusų parkas generalinio direktoriaus Gintaro Nakučio, dauguma dabar Vilniuje eksploatuojamų autobusų yra nusidėvėję, morališkai pasenę, stipriai teršia aplinkа, nešildomi bei nepatrauklūs keleiviams.

Nuo 1998 iki 2002 metų įvairūs gamintojai Vilniaus autobusų parkui pristatė ir suteikė galimybę išbandyti 12 markių žemagrindžių autobusų. Visi jie buvo vertinami atsižvelgiant į keleivių, vairuotojų, remonto darbininkų bei kitų specialistų nuomonę, vadovaujantis produkcijos kokybės, naujų technologijų panaudojimo, dizaino, eismo saugumo, ekologiniais ir kitais kriterijais.

Pagal šiuos kriterijus autobusų parko specialistai pirmenybę atidavė "Mercedes-Benz" markės autobusui kaip atitinkančiam aukščiausius kokybės, moderniausių technologijų panaudojimo, eismo saugumo ir ekologinius reikalavimus. Nors šios transporto priemonės iš visų siūlytų buvo brangiausios, tačiau jos laikomos vienomis iš moderniausių bei patikimiausių pasaulyje. Be to, autobusai naujoviško dizaino bei ergonomiški.

Už penkis milijonus litų, gautų iš Vyriausybės finansuojamo investicinio projekto "Ekologinės būklės gerinimas Vilniaus mieste", nupirkti penki standartinio ilgio "Mercedes-Benz Citaro - O 530" ir vienas 9,6 metrų "Mercedes-Benz Cito" autobusas. Visi jie žemagrindžiai, turbodyzeliniais Euro 3 reikalavimus atitinkančiais varikliais, automatinėmis VOITH pavarų dėžėmis su integruotais retarderiais. Stabdžių ABS su antipraslydimo sistema ASR, autobuso trumpo sustojimo stabdžių sistema, įsijungiančia atidarius nors vienerias duris. Keleivių ir vairuotojo komfortа užtikrina oro kondicionavimo sistema salone ir erdvėje aplink vairuotojа. Transporto priemonėse įrengtos greitaeigės įlipimo durys, jų valdymo monitoringo bei kontrolės sistemos, kėbulas sustiprintas šoniniam smūgiui, sumontuota galinio vaizdo video sistema.

Minkšta pakaba su oro pagalvėmis, autobuso prošvaisos lygio palaikymo ir pasvirimo sistema (Kneeling) leidžia sumažinti nedidelį įlipimo aukštį neįgaliesiems bei keleiviams su vaikų vežimėliais. Autobuse sumontuota daugiaprogramė informavimo sistema (maršrutai, stotelės).

Techninė "Mercedes-Benz" priežiūra yra nesudėtinga: vidinė OBD ir išorinė diagnostikos sistemos padeda greitai aptikti techninius nesklandumus, ilgi techninio aptarnavimo intervalai (varikliui apie 60 000 km, transmisijai -120 000 km, galinei ašiai - 90 000 km), modulinė kėbulo struktūra leidžia skubiai sutaisyti pažeistа kėbulа (gamykla duoda jam 10 metų antikorozinę garantijа), sėdynių minkštieji paneliai lengvai išimami ir pataisomi.

Vilniuje yra specializuotų "Mercedes-Benz" transporto priemonių serviso įmonės su garantiniu aptarnavimu, operatyvia atsarginių detalių tiekimo sistema.

Naujai įsigytos transporto priemonės į miesto gatves išvažiuos šių metų balandžio-birželio mėnesiais.

Lina JAKUBAUSKIENė

"Transporto pasaulis"
Sausis Nr. 1 (25)

"Linava" informuoja

BOGDAN užkariauja Kijevа

Dėl kelionės dokumentų

Klaipėdos regiono vežėjams

Permainos keleivių vežėjų darbe

Lietuvoje ir pasaulyje

"Ford Transit Connect" - 2003 metų furgonas

"PEUGEOT PARTNER" - antrasis prisitatymas

"TRUCK STORE" - ginklas naudotų sunkvežimių rinkai užkariauti?

Italija: plius PVM

Lenkija: kuro - kiek telpa standartiniame bake

Lenkija: mokestis už automagistralę

Lietuva: Skandinaviškas dyzelinas atlaikė lietuviškа šaltį

Rusija, Baltarusija, Ukraina: vizų išdavimo tvarka bendra

Svarbiausia - įvaizdis

Vengrija: žieminė ekipiruotė - privaloma

Transporto politika

"Autobanų mokestis" - milijardus kainuojanti programa

žvilgsnis į Europos integracijа: kas padaryta ir kа reikės nuveikti kelių transporto srityje

Žinotina

"Dvynių" projektas: neišradinėkime dviračio!

2003 m. Europos transporto ir logistikos parodos

Perspektyvos

"VIKINGAS"… iš pietų

Paslaugos

KONTROLė - irgi paslauga, nors ne visi tai supranta...

Keleivinis transportas

Darbų liko ir šiems metams

Vilniuje važinės modernūs autobusai

Vežėjo kalendorius

Nedarbo dienos Europoje

Technika

Elektronika mažina posūkio spindulį

MEGA TRAILER ir kiti

Kronika

Mirties šokis tarp liepsnojančių automobilių

Mokymas

Egzaminai - sunkesni ir brangesni

Teisė

Antstolių reforma

Tiesa ir teisingumas

Konsultacijos

Vairuotojo darbo laikas (tęsinys)

Verslo etika

Vadovo kalbos kompetentingumas

Sveikata

Ligas lemia ir asmenybės ypatumai

Automobilių sportas

čekai pradeda diktuoti madas (2002-ųjų metų sunkvežimių lenktynių apžvalga)

2003 M. SUNKVEžIMIų VARžYBų KALENDORIUS

Muziejus

Gyveno Detroite kalvis...