Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujjienos

Pigus biodyzelinas – iš medžio

JAV Džordžijos valstijos mokslininkai išrado naują automobiliams skirtų biodegalų rūšį, gaunamą iš medžio pjuvenų. Mokslininkai seniai žinojo, kad iš medienos galima gauti kurą motorams, tačiau gamybos technologija buvo neefektyvi. Tuo tarpu būdas gauti biodegalus iš medienos pasirodė kur kas paprastesnis negu tikėtasi.

Amerikos mokslininkai sukūrė naują cheminį procesą. Gamyba vyksta taip: medžio pjuvenos kaitinamos aplinkoje be deguonies iki aukštos temperatūros (šis procesas dar vadinamas pirolize). Trečdalis medienos tampa sausa mase (medžio anglis), likusi dalis – karštomis dujomis. Didelė išskiriamų dujų dalis kondensuojasi į skystą frakciją ir chemiškai perdirbamos. Sumaišytos su dyzelinu tampa biodyzelinu.

Apie 34 proc. proceso metu išskiriamų karštų dujų (arba 15–17 perdirbamos medienos masės) tampa degalais.

Šiuo metu JAV mokslininkai tobulina gamybos procesą, siekdami išgauti iš medienos kuo daugiau biokuro. Tikimasi, kad naujasis metodas kardinaliai sumažins iš biomasės gaunamo kuro kainą ir kad tokio kuro gamyba bus pigesnė nei gaminamo iš rapso ar grūdų.

Kaip teigia kūrėjai, iš medienos gaunamas biokuras ekologiškai švaresnis nei augalinės jo rūšys. Agronomai jau pradėjo tyrimus, ar galima perdirbimo procese gautas anglis panaudoti kaip trąšas žemės ūkyje.

Biokurui pastaruoju metu visame pasaulyje skiriama vis daugiau dėmesio. Teigiama, kad šioje srityje Europa jau pralenkė Šiaurės Ameriką. Tačiau sprendimas gaminti kuo daugiau produktų su priešdėliu BIO retsykiais atsisuka prieš vartotojus kitu lazdos galu, prisidėdamas prie kai kurių produktų kainų didėjimo. Kaip pavyzdį galima pateikti... alaus kainas Vokietijoje. Miežinis alus Europoje brangsta dėl to, kad daugelis fermerių atsisako sėti miežius, teikdami pirmenybę rapsui, už kurį mokamos nemenkos subsidijos iš Europos Sąjungos biudžeto. Dėl šios priežasties Vokietijoje miežių laukų sumažėjo 5 proc., o jų kaina išaugo nuo 200 iki 400 eurų už toną. Žinant, kad Vokietijoje alaus per metus išgeriama po 111,6 litro žmogui, tai rimti nuostoliai...

Vladimiras ČECHUTA

Nauji “Unimog”- šalieskelininkams

Rugsėjo 13 d.Vievyje, VĮ “Automagistralė” žurnalistams irkelininkams buvo pristatyti nauji specialios komunalinės paskirties automobiliai“Unimog 400” su vokiečių gamintojų “Mulag” pakelių šienavimo, stulpelių iratitvarų plovimo bei sniego valymo ir druskos barstymo įranga.

UAB“Silberauto” atstovai ir “Unimog” pardavimo vadovas Vidas Kuizinas beispecialistai iš Vokietijos demonstravo naujo modelioautomobiliuose sumontuotą vairo perstūmimosistemą, hidrostatą, degalų apskaitos sistemas,prie “Unimog” montuojamus įvairios paskirties manipuliatorius.

Trys naujo modelio ir komplektacijos “Unimog400”automobiliai su skirtinga įrangakelyje Vievis – Trakai pademonstravo, kaip su šia technika galima atlikti keliųpriežiūros darbus.

Po vieną naująjį “Unimog 400” įsigijo Panevėžioir Marijampolės kelininkai.

Tomas LABŽENTIS

"Transporto pasaulis"
Rugsėjis Nr.9 ( 81)

"Linava" informuoja

Kronika

Aktualijos

IRU tobulins autobusų klasifikavimo sistemą

Įkurtuvės

Atnaujintame „Volvo“ servise – daugiau paslaugų

„Autokurto“ servisas – ir Klaipėdoje

Kas yra kas

Populiariausi Vokietijoje: rinkimai 2007

Keliai Keleliai

Apie kelių muziejų veiklą – seminare Islandijoje

Palyginkite

Testas: sunkvežimių oro kondicionavimo įranga

Premjeros

MAN TG: nauja karta - X ir S

Servisas

Apskaičiuotos „Kumho“ ambicijos

„Amanda“ siūlo sutaupyti

Tradicijos

Keleivininkai džiaugėsi švente

XI varžybos: plentų asai – po aukštu Kėdainių dangum...

Lietuvoje ir pasaulyje

Didžiojoje Britanijoje – naujas kelio ženklas

Ekspeditorių susitikimas

ERF – jau istorija

Naujjienos

Transporto politika

Reglamentų ir direktyvų džiunglėse

Keleivinis transportas

Keleivių vežėjai dirbo stabiliai

Technika

Lietuvos kariuomenei – SISU

Transporteriai: kada keisti alyvą?

Teisė

Nesaugomos stovėjimo aikštelės

Save apkaltinti sunkiau

Muziejus

Vermachto kariai – “Mercedes Benz” L4500S/A