Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Siemens VDO

Siemens VDO pristato naują navigacinę sistemą VDO Dayton PC 5200 TCH. Ši GPS navigacinė sistema specialiai pritaikyta vilkikams, autobusams bei mikroautobusams. VDO Dayton PC 5200 TCH navigacinė sistema leis pasirinkti kelią, labiausiai tinkantį vienai iš šių transporto priemonių. Nustatant maršrutą, naujoji VDO Dayton PC 5200 TCH navigacinė sistema atkreips dėmesį ne tik į pasirinktą kelio tipą bet ir į transporto priemonės duomenis, tokius kaip aukštis, ilgis, plotis, svoris, ašies apkrovimas, krovinio tipas, krovinio pavojingumo laipsnis ir t.t.

Anksčiau vilkikų, autobusų bei mikroautobusų vairuotojai turėjo prisitaikyti prie navigacinės sistemos, kuri buvo skirta lengviesiems automobiliams, tačiau nuo šiol Siemens VDO, bendradarbiaudama su žemėlapių gamintoju NAVTEQ, suteikia galimybę naudotis navigacine sistema, skirta būtent vilkikams, autobusams, bei mikroautobusams!

Varginančios kelionės, kurios buvo apsunkintos dažnų priverstinių apsisukimų dėl per žemų tiltų ar nepravažiuojamų kelių, greitai taps praeitimi! Programinė VDO Dayton PC 5200 TCH navigacinės sistemos įranga yra sukurta taip, kad nustatant maršrutą didžiausias dėmesys būtų kreipiamas į specifines autotransporto savybes. Tai aukštis, ilgis, plotis, svoris, ašies apkrovimas, krovinio tipas, krovinio pavojingumo laipsnis ir t.t.Be to, maršruto apskaičiavimo algoritmai buvo pakeisti taip, kad būtų atsižvelgta į didžiųjų transporto priemonių judėjimo ypatumus. Specifinė autotransporto priemonės informacija bus įtraukta į žemėlapį bei atvykimo laiko apskaičiavimą. Esant galimybei, bus bandoma išvengti apsisukimų.

Kelionės pradžioje vairuotojas navigacinėje sistemoje nustato transporto priemonės ilgį, svorį, plotį, aukštį, ašių apkrovą bei vežamo krovinio pavojingumo laipsnį (klasę). Atsižvelgdama į šiuos reikalavimus navigacinė sistema parenka maršrutą, kuris pagal įvestus duomenis bus patogiausias ir sukels kuo mažiau nepatogumų. Įvesti autotransporto priemonės duomenys bus išsaugoti jos atmintyje, todėl jų nereikės įvedinėti kiekvieną kartą įjungiant navigacinę sistemą PC 5200 TCH. Krovinio svoris bei jo pavojingumo laipsnis gali būti lengvai pakeičiami po kiekvieno pakrovimo. TMC imtuvas bus standartinis navigacinės sistemos VDO Dayton PC 5200 TCH priedas, kuris informuos vairuotoją apie transporto spūstis, kelio darbus, eismo įvykius bei leis pasirinkti alternatyvų maršrutą. Vilkikų, autobusų bei mikroautobusų vairuotojai navigacinės sistemos duomenų bazėje papildomai ras juos dominančias specifines vietas: degalines su aukšto slėgio degalų įpylimo įranga, restoranus ir kavinės su didelėmis stovėjimo aikštelėmis ir t.t. Tuose regionuose, kur tiltų bei viadukų aukščiai, ašies apkrovų reikalavimai dar nėra įtraukti, VDO Dayton PC 5200 TCH navigacinė sistema vairuotojui nurodo standartinį maršrutą, kuris yra pasiekiamas tam tikroje teritorijoje. Du simboliai ekrane informuoja vairuotą apie tai, ar jo pasirinktas maršrutas jau yra suderintas su autotransporto priemonės duomenimis. VDO Dayton PC 5200 TCH navigacinė sistema unikali tuo, jog leidžia vairuotojui kontroliuoti judėjimo bei poilsio grafiką! Ši funkcija suteikia vairuotojui galimybę būti laiku įspėtam apie važiavimo laiko bei poilsio pabaigą, tai leidžia numatyti vietą, kurioje bus autotransporto priemonė atėjus privalomam poilsio momentui. Tai leidžia tiksliai suplanuoti sustojimo bei poilsio vietą.

VDO Dayton PC 5200 TCH navigacinės sistemos visos Europos žemėlapiai, keliai bei specialios paskirties punktai patalpinti vienintelėje SD atminties kortelėje. Dėl šios priežasties PC VDO 5200 kompiuteris yra ženkliai kompaktiškesnis bei patikimesnis nei tie, kurie naudoja CD bei DVD formato žemėlapius.

Priedai. VDO Dayton PC 5200 TCH navigacinę sistemą galima komplektuoti su įvairaus dydžio monitoriais (nuo 3,5‘ iki 7‘), 1 DIN (magnetolos dydžio) multimedia centru VDO Dayton VRM 6100 (7‘, lietimui jautrus ekranas CD, DVD, DivX, WMA, MP3 grotuvas, SD, USB skaitytuvas, FM-RDS/AM radijas, 4x45W), galinio vaizdo kamera VDO Dayton RV 5200 ir kt.

Oficialus Siemens VDO atstovas Lietuvoje UAB Tercija

"Transporto pasaulis"
Lapkritis Nr.11 (83)

"Linava" informuoja

Kronika

Aktualijos

Rusijos Federacija: vežėjų perspektyvos ir problemos

Navigacija

Siemens VDO

Parodos

Kai viskas atnaujinta, galima tobulinti

„Busworld Europe 2007“ – kupina naujovių

Pas kaimynus

Bankrutuoja „Latvijas auto” padalinys

Priekabų ūkis

Keturi kart keturi

„Hanse Trailer“ aktyvina puspriekabių nuomą

Stambiu planu

Vienas iš trynukų – “Jumper

„Hankook“ krovininių padangų naujovės

Lietuvoje ir pasaulyje

15 milijoninis “VW Passat”

Apdovanoti geriausi logistikos projektai

Naujienos

Transporto politika

Problemų amplitudė: nuo Pietų Europos iki Vidurinės Azijos

Ir kariamas šuo pripranta, tačiau

Žinotina

Ašys ir jų gamintojai

„DKV Euro Service“: visos paslaugos iš vienų rankų

Perspektyvos

Rekviem rankinei pavarų dėžei

Keleivinis transportas

Problemas aptarė keleivininkai

„Temsa Opalin“ pateisino lūkesčius

Teisė

Laikinosios apsaugos priemonės (areštas)

Muziejus

SUNKVEŽIMIŲ APTAKUMO IŠTAKOS