Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Kai viskas atnaujinta, galima tobulinti

Šiais metais Amsterdame vykusioje kelių transporto parodoje “The European Road Transport Show” DAF Trucks N.V. pristatė visus atnaujintus modelius. Taip pat pristatytos naujos “Space” kabinos CF85 serijos sunkvežimiams bei daugybė patobulinimų šios šeimynos modifikacijose, skirtose statyboms. Didelį dėmesį DAF skyrė aplinkosaugai: stende buvo demonstruojamas LF sunkvežimio prototipas su hibridiniu varikliu.

2200 kv.m. plote DAF demonstravo devynis sunkvežimius, supažindinančius parodos lankytojus su visa koncerno produkcija: LF serija – distribucijai, CF – statyboms bei ypatingai plačiam pritaikymui įvairioje transporto paslagų sferoje ir XF105 serija - ,„Metų sunkvežimis 2007“ - tarptautiniams vežimams.

Naujoji “CF Space” kabina

Kadangi šiuo metu visi DAF modeliai yra atnaujinti, inžinieriai ėmė tobulinti esamas modifikacijas, jas labiau pritaikydami specialiems darbams. Ypač tai aktualu statybinei technikai, tad DAF sukūrė patobulintą “Space” kabiną CF serijos sunkvežimiams, kuri, kaip ir XF105 modelyje, gali būti su papildomai užsakomais soto žibintais „Skylights“. Kitos naujovės statybų sunkvežimiuose didina komfortą vairuotojams, manevringumą bekelės sąlygomis bei sunkvežimių atsparumą įvairiems pažeidimams. Dvigubos galinės ašys sukonstruotos su sailentblokais ir kitais patobulinimais, o specialiai adaptuota 12 laipsnių „As-Tronic“ pavarų dėžė yra ypatingai patogi darbui bekelės sąlygomis.CF ir XF serijų sunkvežimiai pagal vairuotojų pageidavimus gali būti montuojami su greitesnio langų uždarymo mechanizmais bei roletais vairuotojo pusės durelėse. Kaip ir XF modeliuose, nuo šiol CF serijos miegamoje kabinoje bus montuojamos dvigubos užuolaidos, užtikrinančios visišką tamsą kabinoje ir dar labiau padidinančios vairuotojo miego komfortą.

Nuo 2008 metų pradžios CF sunkvežimiai gali būti pristatomi su nauju komfortabiliu čiužiniu. Jis dar patogesnis miegoti ir dar atsparesnis drėgmei. Šis čiužinys kaip standartas bus montuojamas “XF Super Space” kabinose. Tiek CF, tiek XF105 modeliuose nuo šiol kaip standartas bus montuojamos ne dvi, o keturios DIN ertmės papildomai įrangai montuoti.

Aplinkai draugiški varikliai LF, CF ir XF105 serijų sunkvežimiuose

Pritaikant pasyvų suodžių filtrą, PACCAR PR varikliuose gali būti pasiekta 50% mažesnė žalingų dalelių emisija. Tai yra 25% mažiau nei EEV (Enhanced environmentally friendly vehicle) standartas! DAF šiais metais jau pradėjo tiekti šiuos variklius viešajam transportui, o nuo 2008 m pavasario jie bus montuojami į CF75 distribucinį transportą. CF85 ir XF105 sunkvežimiams sukurti analogiški 12,9 l PACCAR MX 360-510 AG galios varikliai, o160 AG “mažylis” – LF serijai. Dėl ypač efektyvaus degimo proceso, EEV lygio emisija LF sunkvežimiuose pasiekiama net nenaudojant suodžių filtro.

Hibridinis LF serijos sunkvežimis

Šioje parodoje DAF pristatė prototipinį LF sunkvežimį su RAI 2005 žadėta hibridine technologija. Sumontuota dyzelinio ir elektros variklio sistema: sunkvežimis važiuoja varomas arba dyzelio, arba elektrinio variklio, arba jų abiejų. Prototipe įrengtas naujas 4,5 l PACCAR FR (Euro 5) dyzelis (136kW/185AG) kartu su kompiuterizuota “Eaton” šešių laipsnių pavarų dėže “Autoshift”. Tarp sankabos ir pavarų dėžės įmontuotas elektros variklis, kuris varo sunkvežimį arba gali dirbti kaip generatorius. Energija, sukaupta stabdymo metu, kaupiama Ličio jonų baterijose ir panaudojama akceleravimo metu. Metams baigiantis DAF pradės testuoti šiuos sunkvežimius klientų įmonėse.

"Transporto pasaulis"
Lapkritis Nr.11 (83)

"Linava" informuoja

Kronika

Aktualijos

Rusijos Federacija: vežėjų perspektyvos ir problemos

Navigacija

Siemens VDO

Parodos

Kai viskas atnaujinta, galima tobulinti

„Busworld Europe 2007“ – kupina naujovių

Pas kaimynus

Bankrutuoja „Latvijas auto” padalinys

Priekabų ūkis

Keturi kart keturi

„Hanse Trailer“ aktyvina puspriekabių nuomą

Stambiu planu

Vienas iš trynukų – “Jumper

„Hankook“ krovininių padangų naujovės

Lietuvoje ir pasaulyje

15 milijoninis “VW Passat”

Apdovanoti geriausi logistikos projektai

Naujienos

Transporto politika

Problemų amplitudė: nuo Pietų Europos iki Vidurinės Azijos

Ir kariamas šuo pripranta, tačiau

Žinotina

Ašys ir jų gamintojai

„DKV Euro Service“: visos paslaugos iš vienų rankų

Perspektyvos

Rekviem rankinei pavarų dėžei

Keleivinis transportas

Problemas aptarė keleivininkai

„Temsa Opalin“ pateisino lūkesčius

Teisė

Laikinosios apsaugos priemonės (areštas)

Muziejus

SUNKVEŽIMIŲ APTAKUMO IŠTAKOS