Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Vėl nauji FH

2008 m. vasarą „Volvo Trucks“ pristatys naują Europos rinkai skirtą sunkiųjų sunkvežimių kartą. Šiuo metu modernizuojamas populiariausias kompanijos modelis FH, skirtas gabenti krovinius tolimaisiais atstumais, bei flagmanas FH16, rinkoje išsiskiriantis didžiausiu variklio sukimo momentu. Nors serijinę šių modelių gamybą numatyta pradėti 2008 m. rudenį, pateikti užsakymus naujiesiems sunkvežimiams vežėjai gali jau nuo šių metų gruodžio.

Kas bus siūloma klientams?

„Volvo“kol kas neatskleidžia detalių. Aišku tik tai, kad naujuosiuose sunkvežimiuose bus visiškai naujas kabinos interjeras. Pagrindinis dėmesys jame skiriamas toms savybėms, kurias klientai itin vertina dabartiniuose modeliuose – komfortui, funkcionalumui ir saugumui. Anot gamintojų, naujojo dizaino ištakos – išsami vairuotojų poreikių jiems dirbant ir ilsintis analizė.

Virš vairuotojo sėdynės esančių daiktadėžių su stumdomomis durelėmis naujas dizainas, kuris ne tik sustiprina erdvumo jausmą, bet ir leidžia ekipažui lengviau judėti kabinoje. Siekiant skirti daugiau vietos vairuotojui, buvo sukurtas naujas prietaisų skydelis, o „I-Shift“ ir „Powertronic“ transmisijos pavarų perjungimo svirtis patraukta toliau nuo vairuotojo sėdynės. Perkėlus kai kurias daiktadėžes bei sukūrus daugiau praktiškų skyrių po gultu, padidėjo bendras daiktadėžių tūris, kabina atrodo erdvesnė.

Komforto kabinoje gerokai daugiau. Viena iš naujovių – platesnis gultas su reguliuojamu atlošu bei aukštesnė ir patogesnė vairuotojo sėdynė. Kita naujiena – 90 laipsnių kampu pasukama ir 15 laipsnių kampu atlošiama keleivio sėdynė. Modernizuota apšvietimo sistema: ekipažas galės reguliuoti 17 šviesos šaltinių intensyvumą integruotu įtampos reguliatoriumi. Įrengtos ir raudonos spalvos naktinės lemputės.

Matomumo gerinimas įvairiomis aplinkybėmis – prioritetinė „Volvo“ saugumo programų dalis, todėl kompanija pasiūlė lietaus jutiklius. Sensoriai stebi, ar ir kaip smarkiai lyja, ir automatiškai reguliuoja valytuvų greitį. Dar vienas naujajame „Volvo FH“ įgyvendintas sprendimas – posūkio kryptimi pasisukantys žibintai, leidžiantys geriau matyti kelią ties posūkiu.

Dauguma naujovių, pristatomų kartu su „Volvo FH“, bus įgyvendintos ir „Volvo FH16“, tačiau šis prestižinis modelis, žinoma, turės ir tik jam būdingų savybių. Prabangos pojūtį dar labiau sustiprins interjeras: ryškiai raudonos ir mėlynos spalvų niuansai bei bronziniai akcentai interjero medžiagose. Šiek tiek kitokios formos prietaisų skydelio apdailai taip pat panaudoti bronzinės spalvos elementai.

Išsamesnę informaciją apie naujuosius modelius gamintojai žada pateikti metų pabaigoje.

"Transporto pasaulis"
Gruodis Nr. 12 (84)

"Linava" informuoja

Kronika

Aktualijos

Apie vežėjų verslo aktualijas – ant metų sandūros slenksčio

Kaip išvengti problemų Rusijoje

Egzotika

“KrAZ” SIEKS DAKARO LAURŲ

Keliai Keleliai

Lietuvoje eismo intensyvumas auga greičiau, nei galimybės kelius prižiūrėti

Magistralės jubiliejus

Modeliai

"Temsa Safari HD "– naujovė Lietuvoje

Vėl nauji FH

„Solbus“ – naujovė iš Lenkijos

Parodos

Lūžio metas: būtinas sisteminis požiūris

Pas kaimynus

Prieššventinė prekyba koreguoja krovinių gabenimo maršrutus

PREVENCIJA

Tikslas : saugus eismas ir vienodos konkurencijos sąlygos

Servisas

UAB "Centrako" pradėjo modernaus DAF serviso statybą Vilniuje

Stambiu planu

MAN TGM – “Metų sunkvežimis” Lietuvoje

Lietuvoje ir pasaulyje

Bankas SNORAS remia profesionalių pilotų komandą

Logistikos miestas bunda

Naujienos

Perspektyvos

Studentams – piniginės premijos

Keleivinis transportas

Keleivininkų regioniniuose – einamieji reikalai

Technika

Naujienos

Teisė

Akcijų apskaita bendrovėse ir jų perleidimas (1)