Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Nauja „Autoverslo“ paslauga – krovinių svėrimas

Transporto ir logistikos bendrovė“Autoverslas” klientams pradėjo siūlyti naują paslaugą – krovinių svėrimą. Ji sutaupys vežėjų laiką Latvijos pasienyje su Rusija ir padės išvengti problemų, kylančių dėl netikslių svorio duomenų, įrašytų dokumentuose.

“Vežant krovinius į Rusiją nuolat pasitaiko nesklandumų, kai krovinio svoris, nurodytas siuntėjo, neatitinka pasienyje fiksuojamo svorio. Todėl rūpindamiesi savo klientais bei padėdami jiems išvengti nemalonumų, pradėjome siūlyti naują paslaugą – krovinių svėrimą”, – teigė „Autoverslo“ rinkodaros ir pardavimo direktorė Inga Balsytė.

Daugiausia svorio neatitikimo būna vežant krovinius iš Italijos bei Ispanijos – vidutiniškai 500–700 kilogramų, tačiau pasitaiko ir didesnių – 2–3 tonos. Tokiais atvejais yra grėsmė, kad svorio perteklius bus iškrautas pasienyje, vežėjui gali būti iškelta baudžiamoji byla, o krovinys – konfiskuotas.

“Pasinaudoję mūsų nauja krovinių svėrimo paslauga klientai bus tikri dėl krovinio svorio įrašų dokumentuose, o tai sudarys galimybes išvengti problemų važiuojant per Latvijos ir Rusijos sieną”, – tvirtino I. Balsytė.

Degalų kainas lems akcizo mokestis ir kaina pasaulinėje rinkoje

Nuo 2008 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo naujas degalų akcizo mokestis. Dėl naujosios tvarkos degalų akcizas padidėja apie 12-13 proc. Tai reiškia: akcizas tūkstančiui litrų benzino padidės apie 125 Lt, dyzelinui – apie 100 Lt, tad litro benzino kaina turėtų pakilti 12 ct, dyzelino – 10 ct. Dujų akcizas nėra didinamas.

Šiuo metu pagal Europos Sąjungos reikalavimus akcizo mokesčio minimumas yra 380 eurų (1312 Lt) tūkstančiui litrų benzino ir dyzelino. Lietuva šio minimumo nėra pasiekusi, todėl numatoma, kad šis akcizo mokestis bus keliamas tolydžio per keletą kartų: kitas didinimas planuojamas 2011 m., po to mokesčiai kils pamečiui 2013 m. ir 2014 m. Nuo 2008 m. sausio 1 d. įsigaliosiantis akcizas tūkstančiui litrų benzino – 1116 Lt, dyzelino – 947 Lt.

UAB “Lietuva Statoil” pardavimo ir tiekimo departamento direktoriaus Skirmanto Mačiuko teigimu, akcizo mokestį mūsų šalyje planuojama didinti tolygiai, todėl 2011 m. jis turėtų didėti panašiai kaip ir 2008 m. – 10–13 ct. Palyginti su kaimyninėmis šalimis, Lietuvoje degalų akcizas šiuo metu keliamas mažiausiai. Daugiausiai – apie 20 proc. benzinui ir apie 30 proc. dyzelinui – jis keliamas Estijoje. Akcizo mokestis šioje šalyje tūkstančiui litrų benzino padidės 249 Lt, dyzelino – 293 Lt. Akcizas litrui degalų Estijoje nuo 2008 m. sausio mėn. bus apie 10 ct, o Lenkijoje – apie 6 ct. didesnis nei Lietuvoje. Latvijoje degalų akcizas gerokai padidintas anksčiau, tad jo kėlimas šiais metais nėra toks ženklus: tūkstančiui litrų benzino – 79 Lt, dyzelinui – 66 Lt. Nuo 2008 m. degalų akcizo mokesčiai Lietuvoje ir Latvijoje susilygins.

"Transporto pasaulis"
Sausis Nr. 1 (85)

"Linava" informuoja

Kronika

Naijienos

Aktualijos

Problemų daug, tačiau ir pasidžiaugti yra kuo

Eismas

Prieš karą keliuose – įstatymais

Saugumo keliuose kaina- milijardai eurų

Modeliai

Naujienos

Naujienos

Rinkos užkariavimas - nuo surinkimo

Pas kaimynus

Baltarusija : šviesa tunelio gale?

Svečiai

Mes – į Baltarusiją, baltarusiai – pas mus

Patirties – į Lietuvą

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

“Berlingo”, bet naujas

Transporto politika

Kelių mokesčiai: lankstumas, įvairovės, patirtis

Rytų ir Vakarų jungtis

Žinotina

Europadėklai – idealus logistikos sprendimas

Teisė

Akcijų apskaita bendrovėse ir jų perleidimas

Sveikata

Naujo automobilio salonas- grėsmė svaikatai?

Muziejus

Švediškuosius junginius turėjo ne tik švedai