Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Darbus keliuose kontroliuoja elektronika

Lietuvos kelininkai pradėjo taikyti elektronines programas, kurioms duomenis teikia palydovinio ryšio sistemos. Pagal šias programas kontroliuojamas kelių mechanizmų judėjimas, jų atliktas darbas ir sunaudotų degalų kiekis.

Dispečerio kompiuteryje galima pamatyti, kiek kiekvienas mechanizmas nuo įsigijimo dienos dirbo valandų, kaip racionaliai panaudoja resursus, fiksuoja variklio apsukas, elektros įrangos darbo parametrus. Gautų duomenų bazėje nurodomas judėjimo greitis, sustojimų laikas ir kiekis, pagal variklio apsukas galima nustatyti, kaip mechanizmas dirbo ir net kokį darbą atliko.

Taip pradėjo veikti transporto kontrolės sistema. Vien Vilniaus regione ji jau fiksuoja 80 kelių įmonėms priklausančių mechanizmų darbą. Planuojama, kad greitai elektroninės programos Vilniaus regione valdys apie 170 mechanizmų.

Ateityje elektroninės programos atliks dar didesnį vaidmenį. VĮ „Vilniaus regiono keliai" jau sudarė naują trišalę sutartį su Vilniuje įsikūrusia informacinių technologijų įmone „Teltonika", Kaune esančia programavimo įmone „Butenta". Pagal šią sutartį elektroninėmis programomis bus toliau siekiama palengvinti sunkų kelininkų darbą.

„1997 m. tokia programa mums dar atrodė fantastika, šiandien tapo realybe, plačiai diegiama patirtimi. Dabar svarbiausius kelių priežiūros mechanizmus visuose Lietuvos kampeliuose kelininkai valdo palydovinėmis sistemomis", – sakė Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Valstybės turto skyriaus vedėjas J. Kondrotas.

Kaip kalbėti ir
bendrauti su žiniasklaida

Transporto ir kelių tyrimo institute Kaune įvyko seminaras „Praktika: viešasis kalbėjimas ir bendravimas su žiniasklaida".

Dalyvauti šiame renginyje buvo pakviesti Lietuvos valstybinius kelius prižiūrinčių įmonių direktorių pavaduotojai, kelių tarnybų viršininkai, darbuotojai, atsakingi už saugų eismą ir viešuosius ryšius. Lietuvos automobilių kelių direkcijai seminare atstovavo Eismo saugumo, Kelių priežiūros, Vidaus audito ir Ryšių su visuomene skyrių darbuotojai.

Renginio dalyviai seminare išklausė viešojo kalbėjimo ir bendravimo su žiniasklaida teorinę dalį, praktiškai organizavo spaudos konferenciją, rengė jos tematiką, dalyvius, vertino šių dienų spaudą, atsakinėjo į klausimus. Seminarą vedė humanitarinių mokslų magistras Linas Kontrimas.

"Vežėjų žinios"
Vasaris Nr.3 (159)

"Linava" informuoja

Regioniniai asociacijos „Linava“ susirinkimai

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Rinkos naujienos

Naujienos

Rytų rinkoje

Baltarusija, Rusija ir Kazachstanas kuria Muitinės sąjungą

Modernizacijos vėjai KaMAZ

Vž informacija

„Autostendas“: kokybė už priimtiną kainą

VKTI informuoja

Informacija

Nauji teisės aktai

Administracinė atsakomybė

Apskaita

Asmens dokumentai

Darbo santykiai

Įmonių bankrotas

Lygios galimybės

Mokesčiai

Muitinė

Sodra

Transportas

Veterinarija