Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Kaliningradiečiai neteisėtai gabeno 4 360 pakelių cigarečių

Sausio 29 d. Kauno teritorinės muitinės (KTM) ir Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai nustatė 2 atvejus, kai neteisėtai buvo gabenamos rusiškos cigaretės.

Į Kybartų kelio postą iš Rusijos Kaliningrado srities atvyko lengvasis automobilis „Mercedes-Benz", vairuojamas Kaliningrado srities gyventojo N. K. Vyriškis pareigūnams žodžiu deklaravo gabenantis 10 pakelių cigarečių „Jin Ling" ir 1 l degtinės „Vodka". Tačiau pareigūnai, padedami KTM kinologo su tarnybiniu šunimi, nuodugniai patikrino automobilį. Transporto priemonės viduje po galinėmis sėdynėmis ir bagažinėje po kilimėliu buvo rasta nuo muitinės kontrolės paslėptų 1 210 pakelių (24 200 vnt.) rusiškų cigarečių „Jin Ling", kurių vertė – beveik 4 000 Lt. Gabentos cigaretės ir automobilis sulaikyti.

Kitas neteisėtai gabentų cigarečių atvejis buvo nustatytas apie 14 val. abiejų tarnybų pareigūnams patruliuojant kelyje Kaunas–Suvalkai. Patikrinti sustabdę Kaliningrado srities gyventojui I. N. priklausantį automobilį „Ford Tranzit", pareigūnai jame aptiko daug be prekių įsigijimo ar gabenimo dokumentų gabenamų cigarečių su Rusijos Federacijos banderolėmis. Pareigūnai sulaikė 1 720 pakelių (34 400 vnt.) cigarečių „Brilliant lights" ir 1 430 pakelių (28 600 vnt.) cigarečių „Brilliant filter"", kurių bendra vertė daugiau kaip 9 000 Lt. Sulaikytas pažeidėjo automobilis.

Abiem Kaliningrado srities gyventojams buvo surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai. Jiems gresia baudos nuo 5 tūkstančių iki 20 tūkstančių Lt konfiskuojant gabentas cigaretes bei automobilius.

Muitinės sandėlyje – stambi „Clarks" batų klastočių siunta

Sausio 25 d. Vilniaus teritorinės muitinės veiklos zonoje esančiame muitinės sandėlyje šios muitinės mobiliosios grupės pareigūnai sulaikė stambią garsios firmos „Clarks" avalynės siuntą.

Pilietis L. A. muitiniam tikrinimui pateikė krovinį, kuriam buvo įforminta eksporto deklaracija ir CARNET TIR knygelė bei kiti lydimieji dokumentai. Krovinį sudarė 5 107 poros odinės vyriškos ir moteriškos avalynės, kuri buvo pažymėta „Clarks" firmos ženklu ir kuri turėjo būti išgabenta į Rusiją. Kilus įtarimui, kad prekės gali būti pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises, pareigūnai jas sulaikė. Iš viso sulaikyta 5 107 poros avalynės, kurios deklaruota vertė išvežimo sąskaitoje buvo 135 635 Lt. Eksporto deklaracijoje nurodyta vertė dar didesnė – 532 360 Lt.

Rusiškų vilkikų slėptuvėse – tūkstančiai kontrabandinių cigarečių

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai sausio 20 d. Panemunės kelio poste sulaikė du Rusijos Federacijos krovininius vilkikus, kuriais į Lietuvą gerai įrengtose slėptuvėse mėginta įvežti pusės milijono litų vertės kontrabandinių cigarečių siuntas.

Du krovininiai vilkikai „Renault" ir „Scania", vairuojami Rusijos piliečių, į Lietuvą iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities įvažiavo apie 4.30 val. ryto. Abu vairuotojai Panemunės kelio poste deklaravo nevežantys jokio krovinio.

Anot Rusijos piliečių, jie tiesiog vyko į Lietuvą, kur į šiuos vilkikus turėjo būti pakrautas krovinys.

Tačiau MKT pareigūnų sprendimu abu šie vilkikai buvo detaliai patikrinti. Netrukus paaiškėjo, kad abiejų autotransporto priemonių puspriekabių dugnuose ir lubose įrengtos gerai užmaskuotos slėptuvės, prigrūstos kontrabandinių cigarečių „Jin Ling" pakelių.

Iš viso šiais vilkikais bandyta įvežti 108 870 pakelių nelegalių rūkalų, kurių vertė – 544 tūkst. Lt. Tai jau antra stambi Lietuvos muitinės pareigūnų šiemet sulaikyta kontrabandinių rūkalų siunta.

2008 m. sausio 3 d. Klaipėdoje MKT ir Pažeidimų prevencijos skyriaus pareigūnai sulaikė, kaip manoma, į Didžiąją Britaniją vežtą 95 tūkst. pakelių cigarečių „Super Kings" siuntą, kuri buvo paslėpta tuščiavidurėse lentose.

Iš viso 2007 m. MKT pareigūnai sulaikė 1 mln. 512 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių, dauguma jų buvo įvežtos iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities (iš ten į Lietuvą patenka apie 90 proc. visų kontrabandinių cigarečių).

Iš ten pat įvežama ir didžioji dalis vadinamosios „tranzitinės rūkalų kontrabandos", dažniausiai – cigarečių „Jin Ling". Šios cigaretės per Lietuvą toliau vežamos į Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Lenkiją. Pagal MKT pateiktą informaciją, vien per 2007 m. sausio–rugsėjo mėn. minėtose užsienio šalyse (ar pakeliui į jas) buvo sulaikyta 1 mln. 218 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.

"Vežėjų žinios"
Vasaris Nr.4 (160)

"Linava" informuoja

Opiausi kelių transporto klausimai aptarti Briuselyje

Keleivinio transporto aktualijos aptartos tarybos posėdyje

Lietuvos ir Vokietijos kelių transporto komisijos posėdis

Šengeno vizų išdavimas užsieniečiams tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonių vairuotojams

Siūloma rugsėjo 29-ąją paskelbti Tarptautine profesionalių vairuotojų diena

Vežėjų veiklos rezultatai ir perspektyva

„Linava“ pritarė degalų privalomųjų rodiklių pakeitimams

„Linavos“ prezidento darbo vizitas Maskvoje

Kaimynų naujienos

Baltarusijoje atnaujinti keliai ir tiltai

MAZ atitiks Euro 5 reikalavimus

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Rinkos naujienos

DAF LF padeda išvengti kelių mokesčio

Eismo intensyvumas Belgijoje

MAN gamybos plėtra Lenkijoje

Milijoniniai nuostoliai dėl padėklų vagysčių

Rytų rinkoje

Kaliningrado srityje pradėta tiesti automagistralė

Magistralės Maskva–Sankt Peterburgas statyba kenkia aplinkai

Naujienos

Rusijoje pradėti gaminti japoniški sunkvežimiai

Vž informacija

KASKO galima draustis pigiau

Žiemos trasoje nugalėjo geriausieji

VKTI informuoja

Naujienos

Nauji teisės aktai

Blaivybė

Darbo santykiai

Investicijos

Mokesčiai

Muitinė

Notarai

Pasienis

Pinigų plovimas

Prokuratūra

Sveikatos draudimas

Transportas

Vartotojai

Muitinėje

Muitinės sulaikytų prekių vertė sausį – daugiau nei pusė milijono litų

Naujienos

Vilkiko slėptuvėse - tūkstančiai kontrabandinių cigarečių pakelių

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos