Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Nau­jas kro­vi­nių ter­mi­na­las Už­kar­pa­tė­je

Pagal ES techninės pagalbos programos TACIS projektą š. m. pavasarį bus pradėtas eksploatuoti naujas krovinių terminalas „Užgorod" prie Ukrainos ir Slovakijos sienos.

Kaip informuoja Ukrainos valstybinės muitinės tarnybos spaudos centras, prie naujojo terminalo jau nutiesti privažiavimo keliai, baigta krovininio transporto kontrolės punkto ir muitinio įforminimo pastatų komplekso statyba. TACIS projektui įgyvendinti skirta 12 mln. eurų, dalis iš jų panaudota ne tik naujam krovinių terminalui, bet ir pasienio kontrolės punktui prie Ukrainos ir Slovakijos sienos rekonstruoti. Planuojamas rekonstruoto punkto su krovinių terminalu laidumas – 500 sunkvežimių per parą.

Eismo apribojimai –
tik sunkiasvoriams

Š. m. vasario mėnesį oficialiai paskelbtas Rusijos automobilių kelių tarnybos „Rossavtodor" pranešimas, kuriame teigiama, jog kelininkai už milžiniškas lėšas įsipareigoja renovuoti magistralinius RF kelius, einančius per daugelį sričių ir žemių nuo Sankt Peterburgo iki Vladivostoko.

Atsižvelgiant į klimato sąlygas ir kelių būklę bei situaciją dėl remonto darbų, Rusijos Federacijos kai kuriose srityse nuo kovo 25 d. iki birželio 25 d. bus ribojamas transporto priemonių, kurių ašies apkrova viršija 5 t, eismas.

Automagistralė M3 (Ukraina) – nuo Maskvos per Kalugą, Brianską iki sienos su Ukraina (Kijevo kryptimi) dėl kelių remonto darbų bus uždaryta nuo balandžio 10 d. iki gegužės 9 d. transporto priemonėms, kurių ašies apkrova viršija 8 t.

Dėl kelių priežiūros, atnaujinimo ir remonto darbų sunkiasvorių transporto priemonių eismas ateinančią vasarą bus ribojamas Maskvos, Tverės, Novgorodo, Vladimiro, Kalugos, Kaliningrado, Tulos, Briansko, Smolensko, Ivanovo, Kostromos, Jaroslavlio, Lipecko, Voronežo, Tambovo, Samaros, Penzos, Orienburgo, Uljanovsko ir Riazanės srityse, taip pat Mordovijos, Tatarstano, Čiuvašijos respublikų bei Primorės ir Chabarovsko kraštų keliais.

Siekiant plėtoti Rusijos Federacijos prekybinius ryšius su kitomis Azijos žemyno valstybėmis, automobilių kelių renovacijos darbai bus vykdomi ir Tolimuosiuose Rytuose – Kamčiatkoje bei Sachaline.

Nauji kelio ženklai Rusijoje

Rusijos federaliniuose automobilių keliuose netrukus pasirodys originalūs eismą reguliuojantys ženklai, signalizaciniai stulpeliai ir atitvarai.

Pasak šios idėjos įgyvendinimo autoriaus technikos mokslų kandidato Viktoro Lebedevo, panašių kelio ženklų dar nėra nė vienoje pasaulio šalyje. Naujųjų kelio ženklų stendai bus gaminami iš kompozitinių medžiagų – stiklo ir bazalto plastiko. Iki šiol bazalto plastikas būdavo naudojamas tik Rusijos Federacijos gynybos ministerijos tikslams.

Naujus ryškiai ir tamsiuoju paros metu gerai matomus kelių ženklus jau šiemet pirmiausia numatoma montuoti Rusijos federaliniuose keliuose ir pavojingiausiuose šalies magistralinių kelių ruožuose.

Parengė Tomas LABŽENTIS

"Vežėjų žinios"
Vasaris Nr.4 (160)

"Linava" informuoja

Opiausi kelių transporto klausimai aptarti Briuselyje

Keleivinio transporto aktualijos aptartos tarybos posėdyje

Lietuvos ir Vokietijos kelių transporto komisijos posėdis

Šengeno vizų išdavimas užsieniečiams tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonių vairuotojams

Siūloma rugsėjo 29-ąją paskelbti Tarptautine profesionalių vairuotojų diena

Vežėjų veiklos rezultatai ir perspektyva

„Linava“ pritarė degalų privalomųjų rodiklių pakeitimams

„Linavos“ prezidento darbo vizitas Maskvoje

Kaimynų naujienos

Baltarusijoje atnaujinti keliai ir tiltai

MAZ atitiks Euro 5 reikalavimus

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Rinkos naujienos

DAF LF padeda išvengti kelių mokesčio

Eismo intensyvumas Belgijoje

MAN gamybos plėtra Lenkijoje

Milijoniniai nuostoliai dėl padėklų vagysčių

Rytų rinkoje

Kaliningrado srityje pradėta tiesti automagistralė

Magistralės Maskva–Sankt Peterburgas statyba kenkia aplinkai

Naujienos

Rusijoje pradėti gaminti japoniški sunkvežimiai

Vž informacija

KASKO galima draustis pigiau

Žiemos trasoje nugalėjo geriausieji

VKTI informuoja

Naujienos

Nauji teisės aktai

Blaivybė

Darbo santykiai

Investicijos

Mokesčiai

Muitinė

Notarai

Pasienis

Pinigų plovimas

Prokuratūra

Sveikatos draudimas

Transportas

Vartotojai

Muitinėje

Muitinės sulaikytų prekių vertė sausį – daugiau nei pusė milijono litų

Naujienos

Vilkiko slėptuvėse - tūkstančiai kontrabandinių cigarečių pakelių

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos