Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Baltarusija, Rusija ir Kazachstanas kuria Muitinės sąjungą

Sausio 25 d. Baltarusija, Rusija ir Kazachstanas pasirašė dalį dokumentų dėl trišalės Muitinės sąjungos su vieningomis muitinės taisyklėmis teisinės bazės kūrimo.

Tarp pasirašytųjų dokumentų – susitarimas dėl vieningo muitų tarifų reguliavimo, dėl į trečiąsias šalis išvežamų prekių muito mokesčių nustatymo, dėl vieningų taisyklių prekių kilmės šaliai nustatyti, dėl vieningų priemonių netarifinio prekių iš trečiųjų šalių muitų reguliavimo, dėl vieningų apsaugos, antidempingo ir kompensavimo taisyklių taikymo trečiosioms šalims.

Pasirašytas susitarimas ir dėl prekių, įvežamų iš trečiųjų šalių ir gabenamų per Muitinės sąjungos šalių sieną, muito mokesčio nustatymo, dėl prekybos tarp Muitinės sąjungos šalių vieningos statistikos vedimo. Be to, visų trijų šalių ministrai pirmininkai pasirašė susitarimą dėl netiesioginių mokesčių importuojamoms bei eksportuojamoms prekėms rinkimo principų, darbų ir paslaugų teikimo įkainių, taip pat dėl vieningos politikos techninių, sanitarinių ir fitosanitarinių reglamentų taikymo srityje.

Kol trijų šalių Muitinės sąjunga pradės veikti, jų vadovai privalo pasirašyti trisdešimt susitarimų. Trylika iš jų jau pasirašyta, likusiuosius ketinama pasirašyti per ateinančius dvejus metus. Dar vienas svarbus žingsnis formuojant Muitinės sąjungą bus Muitinės sąjungos Komisijos sukūrimas. Jai laipsniškai bus perduoti įgaliojimai dėl visų trijų šalių narių užsienio prekybos taisyklių reguliavimo.

Parengė Lina JAKUBAUSKIEN

"Vežėjų žinios"
Vasaris Nr.3 (159)

"Linava" informuoja

Regioniniai asociacijos „Linava“ susirinkimai

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Rinkos naujienos

Naujienos

Rytų rinkoje

Baltarusija, Rusija ir Kazachstanas kuria Muitinės sąjungą

Modernizacijos vėjai KaMAZ

Vž informacija

„Autostendas“: kokybė už priimtiną kainą

VKTI informuoja

Informacija

Nauji teisės aktai

Administracinė atsakomybė

Apskaita

Asmens dokumentai

Darbo santykiai

Įmonių bankrotas

Lygios galimybės

Mokesčiai

Muitinė

Sodra

Transportas

Veterinarija