Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Žiemos trasoje nugalėjo geriausieji

Žiemos trasoje jėgas išbandyti ryžosi keturiasdešimt vienas UAB „Vilniaus autobusai" vairuotojas. Po teorinės dalies, kur dalyviai turėjo atsakyti į 30 KET klausimų, liko dvidešimt geriausiai pasirodžiusiųjų (jie atsakydami padarė ne daugiau kaip po tris klaidas).

Šįsyk surengti įspūdingą pasirodymą vilniečiams pagelbėjo ir gamta – trasa neįprastai šiltą žiemą buvo padengta sniegu, spaudė nedidelis šaltukas, taigi vairuotojai turėjo puikiausias sąlygas pademonstruoti savo įgūdžius važiuojant tikros žiemos sąlygomis. Dalis trasos ties vadinamąja „aštuoniuke", kur greta sustatytas statines reikėjo apvažiuoti aplinkui, buvo užlieta užšalusiu vandeniu. Varžybos slidžia trasa buvo įdomios ir dalyviams, ir žiūrovams, nors vairuotojai nedemonstravo lenktynininkų sugebėjimų ir stengėsi važiuoti kuo atsargiau ir tiksliau.

Pirmasis trasą jau tradiciškai įveikė UAB „Vilniaus autobusai" generalinis direktorius Gintaras Nakutis. „Sudėtingiausia buvo išvairuoti slidžia trasa „aštuoniukę" – autobusas staigiuose posūkiuose tapdavo sunkiai valdomas. Tačiau autobusų vairuotojai privalo būti pasirengę bet kokiems išbandymams – šaltą žiemą jiems nesyk tenka išvažiuoti į nebarstytas miesto gatves", – įspūdžiais dalijosi parko vadovas.

Be jau minėtosios „aštuoniukės", varžybų dalyviai privalėjo vairuoti autobusą tarp lentų, tarp gairelių 90 laipsnių kampu – vadinamuoju bumerangu, pastatyti transporto priemonę prie improvizuoto šaligatvio, tiksliai manevruoti S raide tarp pastatytų statinių, pabaigoje – sustabdyti autobusą tiksliai pažymėtoje vietoje. Sunkiausiai vairuotojams sekėsi „aštuoniukė" bei autobuso pastatymas prie šaligatvio. Už kiekvieną nuverstą kliūtį dalyviui buvo skiriama 60 sekundžių bauda, o už bent vieną neįvykdytą užduotį grėsė diskvalifikacija.

Žiemos varžybų nugalėtoją lėmė ne vairavimo greitis bei efektai, o vairavimo tikslumas: baudos sekundės už prastai atliktas užduotis pridėtos prie bendro trasoje sugaišto laiko. Susumavus KRT ir vairavimo rezultatus, pirmąją vietą laimėjo Mečislav Gaidukevič. Antras liko Darius Korsakovas. Trečiąją vietą užėmė net trys vienodai pasirodę dalyviai: Robertas Putnikas, Ivan Gaidukevič bei Romaldas Lukoševičius. Nugalėtojui įteikta taurė, geriausieji paskatinti piniginėmis premijomis. Buvo įsteigtas prizas efektingiausiai ir gražiausiai įveikusiam trasą dalyviui „Už efektingiausią vairavimą". Jis atiteko Ivan’ui Gaidukevič.

Dar vienos UAB „Vilniaus autobusai" vairuotojų meistriškumo varžybos tradiciškai vyks vasarą. Iš geriausiai pasirodžiusių vairuotojų atrinkta komanda dalyvaus respublikiniame asociacijos „Linava" rengiamame vairuotojų meistriškumo konkurse.

Lina JAKUBAUSKIENĖ

"Vežėjų žinios"
Vasaris Nr.4 (160)

"Linava" informuoja

Opiausi kelių transporto klausimai aptarti Briuselyje

Keleivinio transporto aktualijos aptartos tarybos posėdyje

Lietuvos ir Vokietijos kelių transporto komisijos posėdis

Šengeno vizų išdavimas užsieniečiams tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonių vairuotojams

Siūloma rugsėjo 29-ąją paskelbti Tarptautine profesionalių vairuotojų diena

Vežėjų veiklos rezultatai ir perspektyva

„Linava“ pritarė degalų privalomųjų rodiklių pakeitimams

„Linavos“ prezidento darbo vizitas Maskvoje

Kaimynų naujienos

Baltarusijoje atnaujinti keliai ir tiltai

MAZ atitiks Euro 5 reikalavimus

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Rinkos naujienos

DAF LF padeda išvengti kelių mokesčio

Eismo intensyvumas Belgijoje

MAN gamybos plėtra Lenkijoje

Milijoniniai nuostoliai dėl padėklų vagysčių

Rytų rinkoje

Kaliningrado srityje pradėta tiesti automagistralė

Magistralės Maskva–Sankt Peterburgas statyba kenkia aplinkai

Naujienos

Rusijoje pradėti gaminti japoniški sunkvežimiai

Vž informacija

KASKO galima draustis pigiau

Žiemos trasoje nugalėjo geriausieji

VKTI informuoja

Naujienos

Nauji teisės aktai

Blaivybė

Darbo santykiai

Investicijos

Mokesčiai

Muitinė

Notarai

Pasienis

Pinigų plovimas

Prokuratūra

Sveikatos draudimas

Transportas

Vartotojai

Muitinėje

Muitinės sulaikytų prekių vertė sausį – daugiau nei pusė milijono litų

Naujienos

Vilkiko slėptuvėse - tūkstančiai kontrabandinių cigarečių pakelių

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos