Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Vežėjų veiklos rezultatai ir perspektyva

Vasario 26 d. asociacija „Linava" surengė spaudos konferenciją „Kelių transporto įtaka Lietuvos ekonomikai ir vystymosi perspektyvos". Joje asociacijos vadovai žurnalistams pristatė praėjusių metų kelių transporto sektoriaus veiklos rezultatus ir jų indėlį į šalies BVP, supažindino su rinkos tendencijomis bei artimiausia krovinių ir keleivių vežėjų verslo perspektyva.

Pasak asociacijos „Linava" prezidento Algimanto Kondrusevičiaus, 2007 metai vežėjams buvo nelengvi, tačiau sėkmingi. Kol mokslininkai, ekonomistai ir Vyriausybės atstovai ginčijasi dėl prioritetų, rinka ir paslaugų sektorius dinamiškai plėtojasi, o Lietuvos transportininkai jau gali konstatuoti, jog kelių transportas – vienas iš konkurencingiausių šalies verslų Europoje.

Asociacijos „Linava" prezidento teigimu, transporto paslaugų eksportas sudaro net 58,5 proc. viso šalies paslaugų eksporto. Tai viena iš nedaugelio Lietuvos ekonomikos sferų, kur eksportas ženkliai viršija importą. Statistikos departamento duomenimis, kelių transporto pridėtinė vertė sudaro 53 proc. viso transporto sektoriaus vertės. Pagal sukuriamos papildomos vertės dydį kelių transportui tenka trečioji vieta šalies ūkio mastu.

Asociacijos „Linava" viceprezidentas Jonas Grybauskas akcentavo, jog vežėjai 2007 m. sugebėjo sėkmingai dirbti esant nepalankioms draudimo paslaugų, degalų brangimo ir darbo jėgos stygiaus sąlygomis. Vežėjams itin aktuali pastaroji problema: pernai sunkiasvorių sunkvežimių ir komercinio transporto priemonių vairuotojų paklausa išaugo iki 6,2 tūkst., o bedarbių skaičius šioje profesinėje kategorijoje sudarė tik 13 vairuotojų.

Pasak J. Grybausko, asociacijai pavyko pasiekti, kad komercinio transporto vairuotojai jau gali būti rengiami nuo 18 metų. Asociacija „Linava" siūlo atkurti profesionalių vairuotojų rengimo sistemą, pasinaudojant ES struktūrine parama ir numatant galimybę įvesti bendrojo lavinimo mokyklose ir gimnazijose C kategorijos vairuotojų rengimą. Be to, vairuotojų kvalifikacijai kelti reikėtų kurti saugaus eismo mokymo centrus.

Su keleivių vežėjų problemomis ir perspektyva žurnalistus supažindino asociacijos „Linava" viceprezidentas, Keleivinio transporto tarybos vadovas Mindaugas Grigelis. Opi problema išlieka ne tik vairuotojų trūkumas, bet ir autobusų parko atnaujinimas. Todėl pasinaudojant Europos Sąjungos parama bus siekiama inicijuoti naujų autobusų pirkimą.

Pateikę informaciją apie kelių transporto veiklos rezultatus ir ateities planus, asociacijos „Linava" vadovai išsamiai atsakė į žurnalistų klausimus.

Tomas LABŽENTIS

"Vežėjų žinios"
Vasaris Nr.4 (160)

"Linava" informuoja

Opiausi kelių transporto klausimai aptarti Briuselyje

Keleivinio transporto aktualijos aptartos tarybos posėdyje

Lietuvos ir Vokietijos kelių transporto komisijos posėdis

Šengeno vizų išdavimas užsieniečiams tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonių vairuotojams

Siūloma rugsėjo 29-ąją paskelbti Tarptautine profesionalių vairuotojų diena

Vežėjų veiklos rezultatai ir perspektyva

„Linava“ pritarė degalų privalomųjų rodiklių pakeitimams

„Linavos“ prezidento darbo vizitas Maskvoje

Kaimynų naujienos

Baltarusijoje atnaujinti keliai ir tiltai

MAZ atitiks Euro 5 reikalavimus

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Rinkos naujienos

DAF LF padeda išvengti kelių mokesčio

Eismo intensyvumas Belgijoje

MAN gamybos plėtra Lenkijoje

Milijoniniai nuostoliai dėl padėklų vagysčių

Rytų rinkoje

Kaliningrado srityje pradėta tiesti automagistralė

Magistralės Maskva–Sankt Peterburgas statyba kenkia aplinkai

Naujienos

Rusijoje pradėti gaminti japoniški sunkvežimiai

Vž informacija

KASKO galima draustis pigiau

Žiemos trasoje nugalėjo geriausieji

VKTI informuoja

Naujienos

Nauji teisės aktai

Blaivybė

Darbo santykiai

Investicijos

Mokesčiai

Muitinė

Notarai

Pasienis

Pinigų plovimas

Prokuratūra

Sveikatos draudimas

Transportas

Vartotojai

Muitinėje

Muitinės sulaikytų prekių vertė sausį – daugiau nei pusė milijono litų

Naujienos

Vilkiko slėptuvėse - tūkstančiai kontrabandinių cigarečių pakelių

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos